Місто Гусь-Хрустальний і його головні визначні пам'ятки з описом і фото

  1. Місто Гусь-Хрустальний і його головні визначні пам'ятки з описом і фото Темп нашого життя зростає,...
  2. Музеї
  3. архітектура
  4. пам'ятники
  5. Природні багатства
  6. Що подивитися туристу за один день в Гусь-Хрустальний
  7. Гусь-Хрустальний: як робиться легендарний кришталь (відео)
  8. Куди сходити з дітьми
  9. Місто Гусь-Хрустальний і його головні визначні пам'ятки з описом і фото
  10. Гусевский кришталевий завод
  11. Музеї
  12. архітектура
  13. пам'ятники
  14. Природні багатства
  15. Що подивитися туристу за один день в Гусь-Хрустальний
  16. Гусь-Хрустальний: як робиться легендарний кришталь (відео)
  17. Куди сходити з дітьми
  18. Місто Гусь-Хрустальний і його головні визначні пам'ятки з описом і фото
  19. Гусевский кришталевий завод
  20. Музеї
  21. архітектура
  22. пам'ятники
  23. Природні багатства
  24. Що подивитися туристу за один день в Гусь-Хрустальний
  25. Гусь-Хрустальний: як робиться легендарний кришталь (відео)
  26. Куди сходити з дітьми

Місто Гусь-Хрустальний і його головні визначні пам'ятки з описом і фото

Темп нашого життя зростає, і деколи міському жителю необхідно опинитися далеко від шуму міста, нескінченних пробок. Якщо таке бажання знайоме і вам, шановний читачу, рекомендуємо виділити пару днів в щільному графіку і відправитися в місто з мелодійною назвою Гусь-Хрустальний. Серед лісів на мальовничому березі річки веде свою тиху розмірене життя місто казкових майстрів-склодувів. Приїжджайте, помилуйтеся дивовижними витворами людських рук, перейметеся духом цього самобутнього краю.

На перший погляд це звичайний провінційний містечко. «Що ж в ньому особливого?» - запитаєте ви. Але повірте, це місто точно зможе вас здивувати. Так що ж, які пам'ятки можна подивитися в місті Гусь-Хрустальний?

Місто Гусь-Хрустальний розкинувся в Мещерской низині на мальовничому березі річки Гусь у Володимирській області.

Його історія почалася ще в XVIII столітті. У той час влада заборонила розміщувати в Підмосков'ї скляні виробництва через вирубку лісів і наказали перенести всі мануфактури на відстань не менше, ніж на 200 верст. У 1756 році Яким Мальцов заснував в цій місцевості селище. Тут він знайшов все необхідне для виробництва скла - ліс, пісок і чисту воду. Працівників привезли з Можайська, всі вони були кріпосні майстри. До 1926 року місто носило назву Гусь-Мальцевскій, в честь засновника. Статус міста знайшов тільки в 1931 гaоду. Гусь-Хрустальний входить в Мале Золоте кільце Росії .

Гусевский кришталевий завод

Гусевский кришталевий завод - підприємство, з якого почалася історія Гусь-Кришталевого. Заснований був орловським купцем Якимом Мальцова в 1756 році. На заводі робили листове скло, вироби зі скла і кришталю. У XIX столітті налагоджується випуск популярного в той час кольорового скла. Приділяли велику увагу технологіям виробництва, вдосконалювали техніки, рецепти варіння скла. Майстри застосовували унікальний крапельний процес виробництва посуду, єдині у всій Росії і другі в світі. З 1829 року завод регулярно брав участь на мануфактурних виставках і багаторазово був нагороджений золотими медалями за якість продукції, що давало право розміщувати Державний Герб Росії на виробах. Унікальна огранювання краю, чистота кришталю і витончені малюнки стали відмінною рисою мальцевського кришталю і прославили продукцію заводу далеко за межами країни.

Чи знаєте ви?
Замовляли продукцію Гусевского заводу кришталю і постачальники Імператорського двору, наприклад Торговий Дім Фаберже, Торговий Дім Мюр і Меріліз і інші.

З 1965 року при заводі створили сувенірний відділ
З 1965 року при заводі створили сувенірний відділ. У той час асортимент становив всього 200 найменувань. Різко збільшився попит на початку 90-х років, і тепер в асортименті представлено більше 1500 сувенірів. Всі вироби створюються вручну. Під час кризи 1998-1999 років завод знаходився на грані банкрутства, але завдяки новому керівництву важкі часи залишилися позаду. Була проведена модернізація застарілого обладнання, збільшено виробництво. В останні роки завод знову займає призові місця на російських і міжнародних конкурсах.

Музеї

Головна визначна пам'ятка міста - Музей кришталю ім. Мальцевих, розташований в будівлі Георгіївського собору. На експозиції представлені не тільки приклади масового виробництва, але також і авторські роботи. Можна помилуватися на графини, фужери XVIII століття з алмазним обрамленням, елементи декору церков, люстри і багато іншого. Крім того, до уваги відвідувачів запропонована колекція «камери зразків», яка була створена в XIX столітті з ініціативи майстрів-умільців. У них зберігалися кращі за красою і складності виготовлення виробу.

Гусь-Хрустальний історико-художній музей - наймолодший краєзнавчий музей у Володимирській області
Гусь-Хрустальний історико-художній музей - наймолодший краєзнавчий музей у Володимирській області. Відкриття відбулося 18 червня 2011 року. Розташовується поруч з Георгіївським собором, в минулі часи тут навчали дітей заводських працівників. Діє лише дві виставки - присвячені гусака, символу міста, і Мещерському краю.

  1. На першому представлені фігурки гусака з різних матеріалів - скла, паперу, тканини, кераміки.
  2. На другий - артефакти, знайдені під час розкопок у Володимирській області, історичні документи і краєзнавчі пам'ятки.

На другий - артефакти, знайдені під час розкопок у Володимирській області, історичні документи і краєзнавчі пам'ятки

архітектура

Георгіївський собор в Гусь-Хрустальний будувався в 1892-1903 роках на кошти мецената і промисловця з династії купців Мальцових - Юрія Нечаєва-Мальцова. Проект розробив відомий російський архітектор Леонтій Бенуа і цим в черговий раз продемонстрував свій талант. Собор в псевдо-руському стилі став окрасою міста і пам'яткою області. У 1904 році храм освятили і прикрасили за ескізом Віктора Васнецова.

На жаль, за радянських часів храму було завдано непоправної шкоди
На жаль, за радянських часів храму було завдано непоправної шкоди. Були знесені вежі і дзвіниці, а в будівлі розмістили Палац праці. Через багато років була зроблена спроба повернути храму його колишній вигляд. Працювали кращі реставратори, їм вдалося надати решти собору дореволюційний ошатний вигляд. Але чинним приходом собор так і не став. Зараз тут знаходиться Музей кришталю ім. Мальцевих. Всередині збереглися знамениті розписи Віктора Васнецова, його картина «Страшний суд» і залишки мозаїки «Про тебе радіє, Благодатна», виконаної за ескізом Васнецова майстром-мозаїсти Володимиром Фроловим.

Церква Іоакима і Анни, також була зведена на кошти родини Мальцових в стилі класицизму в 1816 році. За радянських часів храм використовувався під господарські потреби, в т. Ч. Розташовувалася пожежна частина. Повернули церква парафіянам тільки в 1989 році і освятили заново, як Церква Трійці Живоначальної.

Каплиця Святої Варвари. У 1765 році відбулося чудесне явлення ікони великомучениці Варвари. В честь цього чуда на тому місці було зведено дерев'яну каплицю, а річка, що протікала поруч, з тих пір стала називатися місцевими жителями Варварка. Згодом було прийнято рішення звести каплицю в камені, роботи велися кілька років і завершилися в 1885 році.

Сумно, що і цей храм не обійшли увагою радянська влада. Під святими склепіннями свого часу перебував харчовий блок, похоронне бюро, гараж ... Регулярно спалахували пожежі. Тільки в 1991 році храм повернули віруючим. Реставрацію проводили силами прихожан. Заново своїми руками люди створювали купола, головний хрест. Було відновлено вівтар, іконостас, розписи на стінах. В даний момент це діючий храм.

Будівля міської адміністрації - гідний зразок цивільної архітектури XIX століття, знаходиться недалеко від Музею кришталю ім
Будівля міської адміністрації - гідний зразок цивільної архітектури XIX століття, знаходиться недалеко від Музею кришталю ім. Мальцова. Це витончене двоповерхова будівля побудована за проектом Леонтія Бенуа.
Торгові ряди були побудовані в кінці XIX століття при заводі Мальцова і носили назву «Магазинний будинок галантерейних мануфактур і харчів». Це двоповерхова будівля, прикрашена колонами, зіграло важливу роль у формуванні центру міста.

Це двоповерхова будівля, прикрашена колонами, зіграло важливу роль у формуванні центру міста

пам'ятники

Пам'ятник Акіму Мальцову знаходиться навпроти входу в музей кришталю. Бронзова фігура купця, який заснував місто, підноситься на гранітному постаменті.

Природні багатства

Національний парк «Мещера» - природоохоронна установа, знаходиться на кордоні трьох областей: Московської, Володимирської та Рязанської . Охоплює площу близько 120000 га. Його територія величезна і включає в себе природні, а також історико-культурні комплекси. Ідея створення зародилася ще в далеких 80-х роках минулого століття і була успішно реалізована.

Гусь-Хрустальний - найближча місто до парку. Весь парк поцяткований спеціально підготовленими для туристів екологічними стежками. Є зовсім маленькі маршрути - до 3 км, які підходять для прогулянок з дітьми. Але також пропонуються і багатоденні маршрути, підготовлені для піших походів, велосипедного, автомобільного або водного туризму. Приємно, що творці подбали і передбачили стоянки для відпочинку та ночівлі по дорозі.

Можна відвідати музей природи «Світ птахів Національного парку« Мещера », краєзнавчий музей« Давньоруське місто
Можна відвідати музей природи «Світ птахів Національного парку« Мещера », краєзнавчий музей« Давньоруське місто. Російське подвір'я ». В Візит-центрі можна побачити зоологічні колекції і велику виставку метеликів.

Міське озеро. У самому центрі міста знаходиться велике штучне озеро. Місце, яке ідеально підходить для неспішних прогулянок. Тут можна побачити молодих мам з дітьми, закохані пари і, звичайно, гостей міста. Влітку пляжі заповнені бажаючими скупатися в теплих чистих водах і позасмагати на піщаному березі. При бажанні можна взяти напрокат човен або катамаран, відпочити в літньому кафе.

При бажанні можна взяти напрокат човен або катамаран, відпочити в літньому кафе

Що подивитися туристу за один день в Гусь-Хрустальний

Почати знайомство з містом краще з Музею кришталю ім. Мальцевих, який розташовується в будівлі Георгіївського собору. Різноманіття форм і забарвлень виробів з кришталю вас, безсумнівно, захопить! Вази, келихи, дивовижні вироби різних форм і розмірів. У кожного експоната своя історія.

Наприклад - дивовижний Скляний букет Розуміючи Васильєва. За легендою дочка майстра захворіла і не вставала з ліжка, терзалася жаром. Люблячий батько не відходив від ліжка дочки. У маренні вона благала принести їй свіжих квітів, однак поміняти пору року було не при владі батька. Тоді Розумій відправився в майстерню і за ніч створив неймовірну композицію. Квіти виглядали справжніми, а листочки ніби звивалися на вітрі. Після багато поколінь майстрів намагалися знайти рецепт такого скла, що наділяє матеріал неймовірною піддатливість. На жаль, рецепт був загублений. А дочка Розуміючи, за легендою, поправилася, отримавши подарунок від батька. Є вироби і з драматичною долею.

Серед експонатів ви побачите посуд з жовтого і зеленого скла, виготовлену ще в XIX столітті
Серед експонатів ви побачите посуд з жовтого і зеленого скла, виготовлену ще в XIX столітті. Такий дивний колір отримували, додаючи в скломасу уран. Вироби вийшли зовсім безпечними для здоров'я, але багато майстрів загинули від променевої хвороби. У кожного експоната розміщена картка з докладним описом. Також в залі розміщені монітори, на яких показують захоплюючий процес створення виробів і сувенірів зі скла. Але, звичайно, краще взяти екскурсію. А після, озброївшись знаннями, прямуйте в магазин при Гусевском кришталевому заводі або ж на місцевий ринок кришталю, де зможете зі знанням справи придбати сувеніри для себе та близьких.

Прогуляйтеся по набережній поруч з міським озером, загляньте в національний парк Мещера.

Гусь-Хрустальний: як робиться легендарний кришталь (відео)

Від чого залежить якість і ціна кришталю, чи важко робити скляних мавп і чому вази з Гусь-Кришталевого вимагають особливого догляду в домашніх умовах? У цій програмі ви дізнаєтеся техніку створення виробів з кришталю з перших вуст - майстрів одного з найвідоміших заводів Росії.

Куди сходити з дітьми

  1. Відвідати Музей кришталю ім. Мальцева буде цікаво всім - і дорослим, і дітям. Адже сам процес виробництва скла виглядає справжнім чаклунством. Чи не знайдеться жодної дитини, якого б не лаяли батьки за випадково розбиту тарілку або чашку. Але тут підступне крихке скло постає в зовсім іншому вигляді - м'яке, податливе, пластичне і таке слухняне в руках майстрів. А як швидко і граючи на ваших очах вимальовується фігурка гордого коня або витонченої квітки. Діти точно будуть в захваті.
  2. Чи не менше малюків порадує прогулянка в Національний парк «Мещера». Для діток передбачені короткі екологічні стежки «Світ природи» і «Світ казок». Вам будуть зустрічатися по шляху герої російських народних казок, фігури диких тварин в лісових хащах, таблички з цікавою інформацією. Вам зустрінеться навіть Віщий камінь на роздоріжжі з написом «Наліво підеш, в світ казок потрапиш, направо підеш, в світ природи потрапиш». Прогулянка буде пізнавальна і атмосферна. На середині шляху встановлена ​​альтанка для відпочинку.
  3. Цікаво відвідати музей під відкритим небом «Давньоруське місто. Російське подвір'я ». Тут ви побачите хати і споруди, характерні для мещерських селян XIX-XX століть, виконані в зменшеному розмірі. У музеї представлені різні види лазень, колодязів, огорож, різьблених наличників для вікон. Можна навіть помацати зразки матеріалів, якими стелили даху наші предки.

Але особливо незабутнім відвідування Гусь-Кришталевого і парку «Мещери» стане на народні гуляння, які традиційно влаштовуються на Новий Рік, Різдво і Масляну.

Гусь-Хрустальний - ідеальне місце для тихого, неквапливого відпочинку. Невеликий, провінційний, але такий теплий. Місто зі славною історією і доброзичливими жителями, який завжди готовий розкрити вам свої обійми. Подорожуйте, відпочивайте і діліться з нами враженнями!

Місто Гусь-Хрустальний і його головні визначні пам'ятки з описом і фото

Темп нашого життя зростає, і деколи міському жителю необхідно опинитися далеко від шуму міста, нескінченних пробок. Якщо таке бажання знайоме і вам, шановний читачу, рекомендуємо виділити пару днів в щільному графіку і відправитися в місто з мелодійною назвою Гусь-Хрустальний. Серед лісів на мальовничому березі річки веде свою тиху розмірене життя місто казкових майстрів-склодувів. Приїжджайте, помилуйтеся дивовижними витворами людських рук, перейметеся духом цього самобутнього краю.

На перший погляд це звичайний провінційний містечко. «Що ж в ньому особливого?» - запитаєте ви. Але повірте, це місто точно зможе вас здивувати. Так що ж, які пам'ятки можна подивитися в місті Гусь-Хрустальний?

Місто Гусь-Хрустальний розкинувся в Мещерской низині на мальовничому березі річки Гусь у Володимирській області.

Його історія почалася ще в XVIII столітті. У той час влада заборонила розміщувати в Підмосков'ї скляні виробництва через вирубку лісів і наказали перенести всі мануфактури на відстань не менше, ніж на 200 верст. У 1756 році Яким Мальцов заснував в цій місцевості селище. Тут він знайшов все необхідне для виробництва скла - ліс, пісок і чисту воду. Працівників привезли з Можайська, всі вони були кріпосні майстри. До 1926 року місто носило назву Гусь-Мальцевскій, в честь засновника. Статус міста знайшов тільки в 1931 гaоду. Гусь-Хрустальний входить в Мале Золоте кільце Росії .

Гусевский кришталевий завод

Гусевский кришталевий завод - підприємство, з якого почалася історія Гусь-Кришталевого. Заснований був орловським купцем Якимом Мальцова в 1756 році. На заводі робили листове скло, вироби зі скла і кришталю. У XIX столітті налагоджується випуск популярного в той час кольорового скла. Приділяли велику увагу технологіям виробництва, вдосконалювали техніки, рецепти варіння скла. Майстри застосовували унікальний крапельний процес виробництва посуду, єдині у всій Росії і другі в світі. З 1829 року завод регулярно брав участь на мануфактурних виставках і багаторазово був нагороджений золотими медалями за якість продукції, що давало право розміщувати Державний Герб Росії на виробах. Унікальна огранювання краю, чистота кришталю і витончені малюнки стали відмінною рисою мальцевського кришталю і прославили продукцію заводу далеко за межами країни.

Чи знаєте ви?
Замовляли продукцію Гусевского заводу кришталю і постачальники Імператорського двору, наприклад Торговий Дім Фаберже, Торговий Дім Мюр і Меріліз і інші.

З 1965 року при заводі створили сувенірний відділ
З 1965 року при заводі створили сувенірний відділ. У той час асортимент становив всього 200 найменувань. Різко збільшився попит на початку 90-х років, і тепер в асортименті представлено більше 1500 сувенірів. Всі вироби створюються вручну. Під час кризи 1998-1999 років завод знаходився на грані банкрутства, але завдяки новому керівництву важкі часи залишилися позаду. Була проведена модернізація застарілого обладнання, збільшено виробництво. В останні роки завод знову займає призові місця на російських і міжнародних конкурсах.

Музеї

Головна визначна пам'ятка міста - Музей кришталю ім. Мальцевих, розташований в будівлі Георгіївського собору. На експозиції представлені не тільки приклади масового виробництва, але також і авторські роботи. Можна помилуватися на графини, фужери XVIII століття з алмазним обрамленням, елементи декору церков, люстри і багато іншого. Крім того, до уваги відвідувачів запропонована колекція «камери зразків», яка була створена в XIX столітті з ініціативи майстрів-умільців. У них зберігалися кращі за красою і складності виготовлення виробу.

Гусь-Хрустальний історико-художній музей - наймолодший краєзнавчий музей у Володимирській області
Гусь-Хрустальний історико-художній музей - наймолодший краєзнавчий музей у Володимирській області. Відкриття відбулося 18 червня 2011 року. Розташовується поруч з Георгіївським собором, в минулі часи тут навчали дітей заводських працівників. Діє лише дві виставки - присвячені гусака, символу міста, і Мещерському краю.

  1. На першому представлені фігурки гусака з різних матеріалів - скла, паперу, тканини, кераміки.
  2. На другий - артефакти, знайдені під час розкопок у Володимирській області, історичні документи і краєзнавчі пам'ятки.

На другий - артефакти, знайдені під час розкопок у Володимирській області, історичні документи і краєзнавчі пам'ятки

архітектура

Георгіївський собор в Гусь-Хрустальний будувався в 1892-1903 роках на кошти мецената і промисловця з династії купців Мальцових - Юрія Нечаєва-Мальцова. Проект розробив відомий російський архітектор Леонтій Бенуа і цим в черговий раз продемонстрував свій талант. Собор в псевдо-руському стилі став окрасою міста і пам'яткою області. У 1904 році храм освятили і прикрасили за ескізом Віктора Васнецова.

На жаль, за радянських часів храму було завдано непоправної шкоди
На жаль, за радянських часів храму було завдано непоправної шкоди. Були знесені вежі і дзвіниці, а в будівлі розмістили Палац праці. Через багато років була зроблена спроба повернути храму його колишній вигляд. Працювали кращі реставратори, їм вдалося надати решти собору дореволюційний ошатний вигляд. Але чинним приходом собор так і не став. Зараз тут знаходиться Музей кришталю ім. Мальцевих. Всередині збереглися знамениті розписи Віктора Васнецова, його картина «Страшний суд» і залишки мозаїки «Про тебе радіє, Благодатна», виконаної за ескізом Васнецова майстром-мозаїсти Володимиром Фроловим.

Церква Іоакима і Анни, також була зведена на кошти родини Мальцових в стилі класицизму в 1816 році. За радянських часів храм використовувався під господарські потреби, в т. Ч. Розташовувалася пожежна частина. Повернули церква парафіянам тільки в 1989 році і освятили заново, як Церква Трійці Живоначальної.

Каплиця Святої Варвари. У 1765 році відбулося чудесне явлення ікони великомучениці Варвари. В честь цього чуда на тому місці було зведено дерев'яну каплицю, а річка, що протікала поруч, з тих пір стала називатися місцевими жителями Варварка. Згодом було прийнято рішення звести каплицю в камені, роботи велися кілька років і завершилися в 1885 році.

Сумно, що і цей храм не обійшли увагою радянська влада. Під святими склепіннями свого часу перебував харчовий блок, похоронне бюро, гараж ... Регулярно спалахували пожежі. Тільки в 1991 році храм повернули віруючим. Реставрацію проводили силами прихожан. Заново своїми руками люди створювали купола, головний хрест. Було відновлено вівтар, іконостас, розписи на стінах. В даний момент це діючий храм.

Будівля міської адміністрації - гідний зразок цивільної архітектури XIX століття, знаходиться недалеко від Музею кришталю ім
Будівля міської адміністрації - гідний зразок цивільної архітектури XIX століття, знаходиться недалеко від Музею кришталю ім. Мальцова. Це витончене двоповерхова будівля побудована за проектом Леонтія Бенуа.
Торгові ряди були побудовані в кінці XIX століття при заводі Мальцова і носили назву «Магазинний будинок галантерейних мануфактур і харчів». Це двоповерхова будівля, прикрашена колонами, зіграло важливу роль у формуванні центру міста.

Це двоповерхова будівля, прикрашена колонами, зіграло важливу роль у формуванні центру міста

пам'ятники

Пам'ятник Акіму Мальцову знаходиться навпроти входу в музей кришталю. Бронзова фігура купця, який заснував місто, підноситься на гранітному постаменті.

Природні багатства

Національний парк «Мещера» - природоохоронна установа, знаходиться на кордоні трьох областей: Московської, Володимирської та Рязанської . Охоплює площу близько 120000 га. Його територія величезна і включає в себе природні, а також історико-культурні комплекси. Ідея створення зародилася ще в далеких 80-х роках минулого століття і була успішно реалізована.

Гусь-Хрустальний - найближча місто до парку. Весь парк поцяткований спеціально підготовленими для туристів екологічними стежками. Є зовсім маленькі маршрути - до 3 км, які підходять для прогулянок з дітьми. Але також пропонуються і багатоденні маршрути, підготовлені для піших походів, велосипедного, автомобільного або водного туризму. Приємно, що творці подбали і передбачили стоянки для відпочинку та ночівлі по дорозі.

Можна відвідати музей природи «Світ птахів Національного парку« Мещера », краєзнавчий музей« Давньоруське місто
Можна відвідати музей природи «Світ птахів Національного парку« Мещера », краєзнавчий музей« Давньоруське місто. Російське подвір'я ». В Візит-центрі можна побачити зоологічні колекції і велику виставку метеликів.

Міське озеро. У самому центрі міста знаходиться велике штучне озеро. Місце, яке ідеально підходить для неспішних прогулянок. Тут можна побачити молодих мам з дітьми, закохані пари і, звичайно, гостей міста. Влітку пляжі заповнені бажаючими скупатися в теплих чистих водах і позасмагати на піщаному березі. При бажанні можна взяти напрокат човен або катамаран, відпочити в літньому кафе.

При бажанні можна взяти напрокат човен або катамаран, відпочити в літньому кафе

Що подивитися туристу за один день в Гусь-Хрустальний

Почати знайомство з містом краще з Музею кришталю ім. Мальцевих, який розташовується в будівлі Георгіївського собору. Різноманіття форм і забарвлень виробів з кришталю вас, безсумнівно, захопить! Вази, келихи, дивовижні вироби різних форм і розмірів. У кожного експоната своя історія.

Наприклад - дивовижний Скляний букет Розуміючи Васильєва. За легендою дочка майстра захворіла і не вставала з ліжка, терзалася жаром. Люблячий батько не відходив від ліжка дочки. У маренні вона благала принести їй свіжих квітів, однак поміняти пору року було не при владі батька. Тоді Розумій відправився в майстерню і за ніч створив неймовірну композицію. Квіти виглядали справжніми, а листочки ніби звивалися на вітрі. Після багато поколінь майстрів намагалися знайти рецепт такого скла, що наділяє матеріал неймовірною піддатливість. На жаль, рецепт був загублений. А дочка Розуміючи, за легендою, поправилася, отримавши подарунок від батька. Є вироби і з драматичною долею.

Серед експонатів ви побачите посуд з жовтого і зеленого скла, виготовлену ще в XIX столітті
Серед експонатів ви побачите посуд з жовтого і зеленого скла, виготовлену ще в XIX столітті. Такий дивний колір отримували, додаючи в скломасу уран. Вироби вийшли зовсім безпечними для здоров'я, але багато майстрів загинули від променевої хвороби. У кожного експоната розміщена картка з докладним описом. Також в залі розміщені монітори, на яких показують захоплюючий процес створення виробів і сувенірів зі скла. Але, звичайно, краще взяти екскурсію. А після, озброївшись знаннями, прямуйте в магазин при Гусевском кришталевому заводі або ж на місцевий ринок кришталю, де зможете зі знанням справи придбати сувеніри для себе та близьких.

Прогуляйтеся по набережній поруч з міським озером, загляньте в національний парк Мещера.

Гусь-Хрустальний: як робиться легендарний кришталь (відео)

Від чого залежить якість і ціна кришталю, чи важко робити скляних мавп і чому вази з Гусь-Кришталевого вимагають особливого догляду в домашніх умовах? У цій програмі ви дізнаєтеся техніку створення виробів з кришталю з перших вуст - майстрів одного з найвідоміших заводів Росії.

Куди сходити з дітьми

  1. Відвідати Музей кришталю ім. Мальцева буде цікаво всім - і дорослим, і дітям. Адже сам процес виробництва скла виглядає справжнім чаклунством. Чи не знайдеться жодної дитини, якого б не лаяли батьки за випадково розбиту тарілку або чашку. Але тут підступне крихке скло постає в зовсім іншому вигляді - м'яке, податливе, пластичне і таке слухняне в руках майстрів. А як швидко і граючи на ваших очах вимальовується фігурка гордого коня або витонченої квітки. Діти точно будуть в захваті.
  2. Чи не менше малюків порадує прогулянка в Національний парк «Мещера». Для діток передбачені короткі екологічні стежки «Світ природи» і «Світ казок». Вам будуть зустрічатися по шляху герої російських народних казок, фігури диких тварин в лісових хащах, таблички з цікавою інформацією. Вам зустрінеться навіть Віщий камінь на роздоріжжі з написом «Наліво підеш, в світ казок потрапиш, направо підеш, в світ природи потрапиш». Прогулянка буде пізнавальна і атмосферна. На середині шляху встановлена ​​альтанка для відпочинку.
  3. Цікаво відвідати музей під відкритим небом «Давньоруське місто. Російське подвір'я ». Тут ви побачите хати і споруди, характерні для мещерських селян XIX-XX століть, виконані в зменшеному розмірі. У музеї представлені різні види лазень, колодязів, огорож, різьблених наличників для вікон. Можна навіть помацати зразки матеріалів, якими стелили даху наші предки.

Але особливо незабутнім відвідування Гусь-Кришталевого і парку «Мещери» стане на народні гуляння, які традиційно влаштовуються на Новий Рік, Різдво і Масляну.

Гусь-Хрустальний - ідеальне місце для тихого, неквапливого відпочинку. Невеликий, провінційний, але такий теплий. Місто зі славною історією і доброзичливими жителями, який завжди готовий розкрити вам свої обійми. Подорожуйте, відпочивайте і діліться з нами враженнями!

Місто Гусь-Хрустальний і його головні визначні пам'ятки з описом і фото

Темп нашого життя зростає, і деколи міському жителю необхідно опинитися далеко від шуму міста, нескінченних пробок. Якщо таке бажання знайоме і вам, шановний читачу, рекомендуємо виділити пару днів в щільному графіку і відправитися в місто з мелодійною назвою Гусь-Хрустальний. Серед лісів на мальовничому березі річки веде свою тиху розмірене життя місто казкових майстрів-склодувів. Приїжджайте, помилуйтеся дивовижними витворами людських рук, перейметеся духом цього самобутнього краю.

На перший погляд це звичайний провінційний містечко. «Що ж в ньому особливого?» - запитаєте ви. Але повірте, це місто точно зможе вас здивувати. Так що ж, які пам'ятки можна подивитися в місті Гусь-Хрустальний?

Місто Гусь-Хрустальний розкинувся в Мещерской низині на мальовничому березі річки Гусь у Володимирській області.

Його історія почалася ще в XVIII столітті. У той час влада заборонила розміщувати в Підмосков'ї скляні виробництва через вирубку лісів і наказали перенести всі мануфактури на відстань не менше, ніж на 200 верст. У 1756 році Яким Мальцов заснував в цій місцевості селище. Тут він знайшов все необхідне для виробництва скла - ліс, пісок і чисту воду. Працівників привезли з Можайська, всі вони були кріпосні майстри. До 1926 року місто носило назву Гусь-Мальцевскій, в честь засновника. Статус міста знайшов тільки в 1931 гaоду. Гусь-Хрустальний входить в Мале Золоте кільце Росії .

Гусевский кришталевий завод

Гусевский кришталевий завод - підприємство, з якого почалася історія Гусь-Кришталевого. Заснований був орловським купцем Якимом Мальцова в 1756 році. На заводі робили листове скло, вироби зі скла і кришталю. У XIX столітті налагоджується випуск популярного в той час кольорового скла. Приділяли велику увагу технологіям виробництва, вдосконалювали техніки, рецепти варіння скла. Майстри застосовували унікальний крапельний процес виробництва посуду, єдині у всій Росії і другі в світі. З 1829 року завод регулярно брав участь на мануфактурних виставках і багаторазово був нагороджений золотими медалями за якість продукції, що давало право розміщувати Державний Герб Росії на виробах. Унікальна огранювання краю, чистота кришталю і витончені малюнки стали відмінною рисою мальцевського кришталю і прославили продукцію заводу далеко за межами країни.

Чи знаєте ви?
Замовляли продукцію Гусевского заводу кришталю і постачальники Імператорського двору, наприклад Торговий Дім Фаберже, Торговий Дім Мюр і Меріліз і інші.

З 1965 року при заводі створили сувенірний відділ
З 1965 року при заводі створили сувенірний відділ. У той час асортимент становив всього 200 найменувань. Різко збільшився попит на початку 90-х років, і тепер в асортименті представлено більше 1500 сувенірів. Всі вироби створюються вручну. Під час кризи 1998-1999 років завод знаходився на грані банкрутства, але завдяки новому керівництву важкі часи залишилися позаду. Була проведена модернізація застарілого обладнання, збільшено виробництво. В останні роки завод знову займає призові місця на російських і міжнародних конкурсах.

Музеї

Головна визначна пам'ятка міста - Музей кришталю ім. Мальцевих, розташований в будівлі Георгіївського собору. На експозиції представлені не тільки приклади масового виробництва, але також і авторські роботи. Можна помилуватися на графини, фужери XVIII століття з алмазним обрамленням, елементи декору церков, люстри і багато іншого. Крім того, до уваги відвідувачів запропонована колекція «камери зразків», яка була створена в XIX столітті з ініціативи майстрів-умільців. У них зберігалися кращі за красою і складності виготовлення виробу.

Гусь-Хрустальний історико-художній музей - наймолодший краєзнавчий музей у Володимирській області
Гусь-Хрустальний історико-художній музей - наймолодший краєзнавчий музей у Володимирській області. Відкриття відбулося 18 червня 2011 року. Розташовується поруч з Георгіївським собором, в минулі часи тут навчали дітей заводських працівників. Діє лише дві виставки - присвячені гусака, символу міста, і Мещерському краю.

  1. На першому представлені фігурки гусака з різних матеріалів - скла, паперу, тканини, кераміки.
  2. На другий - артефакти, знайдені під час розкопок у Володимирській області, історичні документи і краєзнавчі пам'ятки.

На другий - артефакти, знайдені під час розкопок у Володимирській області, історичні документи і краєзнавчі пам'ятки

архітектура

Георгіївський собор в Гусь-Хрустальний будувався в 1892-1903 роках на кошти мецената і промисловця з династії купців Мальцових - Юрія Нечаєва-Мальцова. Проект розробив відомий російський архітектор Леонтій Бенуа і цим в черговий раз продемонстрував свій талант. Собор в псевдо-руському стилі став окрасою міста і пам'яткою області. У 1904 році храм освятили і прикрасили за ескізом Віктора Васнецова.

На жаль, за радянських часів храму було завдано непоправної шкоди
На жаль, за радянських часів храму було завдано непоправної шкоди. Були знесені вежі і дзвіниці, а в будівлі розмістили Палац праці. Через багато років була зроблена спроба повернути храму його колишній вигляд. Працювали кращі реставратори, їм вдалося надати решти собору дореволюційний ошатний вигляд. Але чинним приходом собор так і не став. Зараз тут знаходиться Музей кришталю ім. Мальцевих. Всередині збереглися знамениті розписи Віктора Васнецова, його картина «Страшний суд» і залишки мозаїки «Про тебе радіє, Благодатна», виконаної за ескізом Васнецова майстром-мозаїсти Володимиром Фроловим.

Церква Іоакима і Анни, також була зведена на кошти родини Мальцових в стилі класицизму в 1816 році. За радянських часів храм використовувався під господарські потреби, в т. Ч. Розташовувалася пожежна частина. Повернули церква парафіянам тільки в 1989 році і освятили заново, як Церква Трійці Живоначальної.

Каплиця Святої Варвари. У 1765 році відбулося чудесне явлення ікони великомучениці Варвари. В честь цього чуда на тому місці було зведено дерев'яну каплицю, а річка, що протікала поруч, з тих пір стала називатися місцевими жителями Варварка. Згодом було прийнято рішення звести каплицю в камені, роботи велися кілька років і завершилися в 1885 році.

Сумно, що і цей храм не обійшли увагою радянська влада. Під святими склепіннями свого часу перебував харчовий блок, похоронне бюро, гараж ... Регулярно спалахували пожежі. Тільки в 1991 році храм повернули віруючим. Реставрацію проводили силами прихожан. Заново своїми руками люди створювали купола, головний хрест. Було відновлено вівтар, іконостас, розписи на стінах. В даний момент це діючий храм.

Будівля міської адміністрації - гідний зразок цивільної архітектури XIX століття, знаходиться недалеко від Музею кришталю ім
Будівля міської адміністрації - гідний зразок цивільної архітектури XIX століття, знаходиться недалеко від Музею кришталю ім. Мальцова. Це витончене двоповерхова будівля побудована за проектом Леонтія Бенуа.
Торгові ряди були побудовані в кінці XIX століття при заводі Мальцова і носили назву «Магазинний будинок галантерейних мануфактур і харчів». Це двоповерхова будівля, прикрашена колонами, зіграло важливу роль у формуванні центру міста.

Це двоповерхова будівля, прикрашена колонами, зіграло важливу роль у формуванні центру міста

пам'ятники

Пам'ятник Акіму Мальцову знаходиться навпроти входу в музей кришталю. Бронзова фігура купця, який заснував місто, підноситься на гранітному постаменті.

Природні багатства

Національний парк «Мещера» - природоохоронна установа, знаходиться на кордоні трьох областей: Московської, Володимирської та Рязанської . Охоплює площу близько 120000 га. Його територія величезна і включає в себе природні, а також історико-культурні комплекси. Ідея створення зародилася ще в далеких 80-х роках минулого століття і була успішно реалізована.

Гусь-Хрустальний - найближча місто до парку. Весь парк поцяткований спеціально підготовленими для туристів екологічними стежками. Є зовсім маленькі маршрути - до 3 км, які підходять для прогулянок з дітьми. Але також пропонуються і багатоденні маршрути, підготовлені для піших походів, велосипедного, автомобільного або водного туризму. Приємно, що творці подбали і передбачили стоянки для відпочинку та ночівлі по дорозі.

Можна відвідати музей природи «Світ птахів Національного парку« Мещера », краєзнавчий музей« Давньоруське місто
Можна відвідати музей природи «Світ птахів Національного парку« Мещера », краєзнавчий музей« Давньоруське місто. Російське подвір'я ». В Візит-центрі можна побачити зоологічні колекції і велику виставку метеликів.

Міське озеро. У самому центрі міста знаходиться велике штучне озеро. Місце, яке ідеально підходить для неспішних прогулянок. Тут можна побачити молодих мам з дітьми, закохані пари і, звичайно, гостей міста. Влітку пляжі заповнені бажаючими скупатися в теплих чистих водах і позасмагати на піщаному березі. При бажанні можна взяти напрокат човен або катамаран, відпочити в літньому кафе.

При бажанні можна взяти напрокат човен або катамаран, відпочити в літньому кафе

Що подивитися туристу за один день в Гусь-Хрустальний

Почати знайомство з містом краще з Музею кришталю ім. Мальцевих, який розташовується в будівлі Георгіївського собору. Різноманіття форм і забарвлень виробів з кришталю вас, безсумнівно, захопить! Вази, келихи, дивовижні вироби різних форм і розмірів. У кожного експоната своя історія.

Наприклад - дивовижний Скляний букет Розуміючи Васильєва. За легендою дочка майстра захворіла і не вставала з ліжка, терзалася жаром. Люблячий батько не відходив від ліжка дочки. У маренні вона благала принести їй свіжих квітів, однак поміняти пору року було не при владі батька. Тоді Розумій відправився в майстерню і за ніч створив неймовірну композицію. Квіти виглядали справжніми, а листочки ніби звивалися на вітрі. Після багато поколінь майстрів намагалися знайти рецепт такого скла, що наділяє матеріал неймовірною піддатливість. На жаль, рецепт був загублений. А дочка Розуміючи, за легендою, поправилася, отримавши подарунок від батька. Є вироби і з драматичною долею.

Серед експонатів ви побачите посуд з жовтого і зеленого скла, виготовлену ще в XIX столітті
Серед експонатів ви побачите посуд з жовтого і зеленого скла, виготовлену ще в XIX столітті. Такий дивний колір отримували, додаючи в скломасу уран. Вироби вийшли зовсім безпечними для здоров'я, але багато майстрів загинули від променевої хвороби. У кожного експоната розміщена картка з докладним описом. Також в залі розміщені монітори, на яких показують захоплюючий процес створення виробів і сувенірів зі скла. Але, звичайно, краще взяти екскурсію. А після, озброївшись знаннями, прямуйте в магазин при Гусевском кришталевому заводі або ж на місцевий ринок кришталю, де зможете зі знанням справи придбати сувеніри для себе та близьких.

Прогуляйтеся по набережній поруч з міським озером, загляньте в національний парк Мещера.

Гусь-Хрустальний: як робиться легендарний кришталь (відео)

Від чого залежить якість і ціна кришталю, чи важко робити скляних мавп і чому вази з Гусь-Кришталевого вимагають особливого догляду в домашніх умовах? У цій програмі ви дізнаєтеся техніку створення виробів з кришталю з перших вуст - майстрів одного з найвідоміших заводів Росії.

Куди сходити з дітьми

  1. Відвідати Музей кришталю ім. Мальцева буде цікаво всім - і дорослим, і дітям. Адже сам процес виробництва скла виглядає справжнім чаклунством. Чи не знайдеться жодної дитини, якого б не лаяли батьки за випадково розбиту тарілку або чашку. Але тут підступне крихке скло постає в зовсім іншому вигляді - м'яке, податливе, пластичне і таке слухняне в руках майстрів. А як швидко і граючи на ваших очах вимальовується фігурка гордого коня або витонченої квітки. Діти точно будуть в захваті.
  2. Чи не менше малюків порадує прогулянка в Національний парк «Мещера». Для діток передбачені короткі екологічні стежки «Світ природи» і «Світ казок». Вам будуть зустрічатися по шляху герої російських народних казок, фігури диких тварин в лісових хащах, таблички з цікавою інформацією. Вам зустрінеться навіть Віщий камінь на роздоріжжі з написом «Наліво підеш, в світ казок потрапиш, направо підеш, в світ природи потрапиш». Прогулянка буде пізнавальна і атмосферна. На середині шляху встановлена ​​альтанка для відпочинку.
  3. Цікаво відвідати музей під відкритим небом «Давньоруське місто. Російське подвір'я ». Тут ви побачите хати і споруди, характерні для мещерських селян XIX-XX століть, виконані в зменшеному розмірі. У музеї представлені різні види лазень, колодязів, огорож, різьблених наличників для вікон. Можна навіть помацати зразки матеріалів, якими стелили даху наші предки.

Але особливо незабутнім відвідування Гусь-Кришталевого і парку «Мещери» стане на народні гуляння, які традиційно влаштовуються на Новий Рік, Різдво і Масляну.

Гусь-Хрустальний - ідеальне місце для тихого, неквапливого відпочинку. Невеликий, провінційний, але такий теплий. Місто зі славною історією і доброзичливими жителями, який завжди готовий розкрити вам свої обійми. Подорожуйте, відпочивайте і діліться з нами враженнями!

«Що ж в ньому особливого?
Так що ж, які пам'ятки можна подивитися в місті Гусь-Хрустальний?
Чи знаєте ви?
«Що ж в ньому особливого?
Так що ж, які пам'ятки можна подивитися в місті Гусь-Хрустальний?
Чи знаєте ви?
«Що ж в ньому особливого?
Так що ж, які пам'ятки можна подивитися в місті Гусь-Хрустальний?
Чи знаєте ви?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация