Місто Володимир, враження.

  1. Трохи з історії Володимира
  2. Успенський собор Володимира
  3. Володимир сто років тому.

Місто Володимир мене здивував мене, перш за все чистотою і якістю сфери обслуговування. Незважаючи на те, що місті збереглося багато старовинних російських будівель, він справляє враження набагато більше європейського, ніж знаходиться неподалік Москва.

Незважаючи на те, що місті збереглося багато старовинних російських будівель, він справляє враження набагато більше європейського, ніж знаходиться неподалік Москва

Трохи з історії Володимира

Заснування міста пов'язують з Володимиром Мономахом. Датою заснування вважається 1108 роком. Відповідно, 850-річчя Володимира зазначалося в 1958 році.

Розквітом місто зобов'язане князю Андрію Боголюбському. Він в 1157 році переніс сюди столицю Володимиро-суздальського князівства із Суздаля. Його наступник - Всеволод Велике гніздо - був одним з наймогутніших російських князів. З його правління за володимирськими князями закріплюється титул «Великих». У цей період центр політичної влади з цього періоду зміщується з Києва до Володимира.

У 1238 року місто піддався нападу монголо-татар. Взагалі татари місто розоряли кілька разів, особливо важким став для Володимира набіг 1293 року.

Володимирські князі формально ще продовжували залишатися головними на Русі. Але за право називатися Великим князем сперечалися Твер, Москва і Суздаль. Перемогла в результаті Москва. У 1325 році під час правління Івана Калити з Володимира до Москви переїжджає митрополит. Так місто стає провінцією. Володимирські князі формально ще продовжували залишатися головними на Русі

Успенський собор Володимира

Головною визначною пам'яткою Володимира є Успенський собор. Його в 1158 року заклав Андрій Боголюбський. Згідно з літописом Успенський собор будували західноєвропейські майстри, надіслані Фрідріх Барбаросса. Головною визначною пам'яткою Володимира є Успенський собор

Однак собор дуже швидко прийшов в аварійний стан. Можливо після пожежі. І 1180 року Всеволод Велике Гніздо перебудував його. Незважаючи на багаторазові перебудови і реставрації Успенський собор зберіг свій первісний вигляд.

Церква побудована з білого каменю, це пятинефний, трехаспідний, пятиглавий храм. Деякі мистецтвознавці навіть знаходять подібність Успенського собору з собором в Вормсі, з цього приводу ведуться дискусії.

Популярність Успенського собору принесли фрески, які були створені 1408 року ченцями московського Андроникова монастиря Андрієм Рубльовим і Данилом Чорним. Площа збережених фресок близько 300 кв.м. Збереглися композиції: «Страшний суд», «Лоно Авраамове», фрагменти фресок «Преображення», «Хрещення», «Зішестя Святого Духа», «Введення Богородиці у храм» і «Жертвопринесення Іоакима і Анни».

Фрески Андрія Рубльова в Успенському соборі це, мабуть, найцікавіше у Володимирі. Хоча вони знаходяться в такому стані, що ні освічена людина тільки може здогадатися, що це Рубльов. Визначити їх можна за такими ознаками: старі, тьмяні, обсипаються фрески. Дуже хочеться сподіватися, що розум візьме гору над «духовними скріпами» і фрески національного генія збережуть для нащадків.

.

http://www.bibliotekar.ru/rusFreski/4.htm

Пам'ятник Андрію Рубльова стоїть на площі перед Успенським собором.

Пам'ятник Андрію Рубльова стоїть на площі перед Успенським собором

Володимир сто років тому.

Про життя провінційного міста можна отримати уявлення на виставці «Володимир 100 років тому». Виставка-музей розташована в колишній водонапірній башті.

На виставці представлено життя повітового міста кінця XIX століття. Наприклад приведена така інформація: На виставці представлено життя повітового міста кінця XIX століття

«Середня тривалість життя жителя Володимира 26 років, в Росії - 27 років, француз живе в середньому - 35 роки, німець - 32, англієць - 38 років». Називається причина такої низької тривалості життя - «У Володимирі з 100 дітей тільки 45 доживало до семирічного віку». Причина такої високої смертності очевидна - інфекції. Передаємо привіт противникам щеплень. «Середня тривалість життя жителя Володимира 26 років, в Росії - 27 років, француз живе в середньому - 35 роки, німець - 32, англієць - 38 років»

При відвідуванні Володимира у мене виникли асоціації з двома фільмами: по-перше - «Про бідного гусара замовте слово», це навіяло у водонапірній башті. Другий фільм, як не дивно, «День незалежності» 1995 року.

Коли ми зійшли з поїзда у Володимирі рано вранці, і прямо з вокзалу було видно старі церкви. Також нам повідомили, що тут базуються військові частини. Ну начебто від Москви недалеко, але не Москва, і тут я зрозуміла, в якому російській місті сиділи військові на тлі старої церкви у фільмі «День незалежності».

по темі:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация