Місто на Волзі. Історія і сучасність Волгограда

  1. Історія Волгограда
  2. Місто на Волзі і сучасність
  3. Як дістатися до Волгограда?
  4. Літаком
  5. На поїзді
  6. На машині
  7. На автобусі
  8. по воді

Подорожуючи по просторах нашої неосяжної Батьківщини, неможливо обійти увагою цей дивовижний, знаменитий своїми військовими перемогами місто Подорожуючи по просторах нашої неосяжної Батьківщини, неможливо обійти увагою цей дивовижний, знаменитий своїми військовими перемогами місто.

Історія міста Волгограда обширна, насичена подіями. Він, як птах Фенікс, поставав з попелу, струшував крила і злітав знову. Він не раз міняв своє ім'я та зовнішність, перебудовувався, розростався і став, мабуть, самим довгим населеним пунктом півдня Росії. За деякими джерелами, протяжність міста уздовж Волги становить близько 90 км!

Давайте ж ближче познайомимося з містом на Волзі, містом-героєм, його доблесним минулим і яскравою сучасністю.

Зміст статті

Історія Волгограда

Історія Волгограда починається з давніх часів, коли в пониззі Волги селилися кочують племена гунів і сарматів, золото яких донині знаходять археологи. Потім їх витіснили хозари, на зміну прийшли хани Золотої Орди. І лише в середині XVI ст. на місці Волгограда була побудована російська фортеця Царицин. Назва запозичили в азербайджанською мовою, спростивши відоме найменування «сарі-чин», що означало «острів русів».

Розташовувалася вона в місці перетину проїжджих доріг і забезпечувала безпеку купецького люду, при цьому постійно відбиваючи атаки і регулярно змінюючи господарів. Початок був покладений в 1615 році, коли цитадель була взята волзькими козаками, котрі служили Лжедмитрій I, після Царицин відбила ватага Степана Разіна, регулярно займали її і кримські татари, відбивали донські козаки. Завершенням стали заколотники Омеляна Пугачова в 1774 р здійснили дві спроби завоювання, що не принесли успіху.

Завершенням стали заколотники Омеляна Пугачова в 1774 р здійснили дві спроби завоювання, що не принесли успіху

Місто Царицин. Кінець XIX століття

У зв'язку з постійними битвами протягом майже двохсот років свого існування Царицин залишався незмінним. Світ в ці місця прийшов лише в XIX ст. В цей час місто розвивається: будуються заводи, залізниця, ростуть торгові зв'язки. За Волзі активно ходячи як вантажні, так і пасажирські судна. Будують нові лікарні, собори і храми, школи і університети, театри і бібліотеки. Розквіт був недовгим. Війна повернулася в Царицин з початком революції і громадянської війни. У цей період місто стрясають найжорстокіші битви.

Зі встановленням радянської влади, Царицин перетворюється в Сталінград. Саме під цим ім'ям він і стане загальносвітовим символом найбільшого подвигу і величезних втрат.

Саме під цим ім'ям він і стане загальносвітовим символом найбільшого подвигу і величезних втрат

Сталінградська битва

Саме тут влітку, восени і взимку 1942-1943 року відбулися події, що змінили хід історії і вплинули на долю всього людства.

Сталінградська битва. 200 днів найжорстокіших битв - кожна вулиця і будинок буквально политі кров'ю мільйона солдатів. В боях за визволення Сталінграда загинуло 40 тис. Мирних людей. Місто було зруйновано практично дощенту. Таку ціну віддала наша Батьківщина за перемогу, що визначила результат всієї війни.

Після Перемоги, перед розділом пошарпаної війною Європи, Сталінград відвідали багато дипломатів, які на основі побаченого в один голос переконували, що місто мертвий і відновленню не підлягає. Союзні держави висунули пропозицію зробити його останки меморіальним комплексом під відкритим небом, нагадуванням нащадкам про страшні боях Другої світової війни.

Меморіал слави «Мамаїв курган»

Але уряд Радянського Союзу не погодилося з ними і не тільки заново відбудувало місто, а й дотягли його до рівня видатного промислового центру країни.

Випадки смерті Сталіна, а після XX з'їзд Комуністичної партії СРСР ознаменували етап боротьби з культом особистості, Сталінград змінює ім'я на Волгоград.

Місто на Волзі і сучасність

Героїчне минуле Волгограда приваблює туристів з усього світу, особливо це помітно на травневі свята. Так як основна маса пам'яток зосереджена в центрі, тут же можна знайти безліч готелів, готелів і будинків гостьового типу на будь-який смак і гаманець.

Однак провідну роль в житті сучасного міста займає все-таки не туризм, а промисловість. У місті розвинені машинобудування і оборонне виробництво, металургійне виробництво, будівельна, хімічна і харчова промисловість, енергетика.

промисловість Волгограда

Крім того, Волгоград - це порт п'яти морів. Волго-Донський канал об'єднав південні Чорне, Азовське та Каспійське моря з холодними Балтійським і Північним, завдяки чому місто грає важливу роль в розвитку торговельних відносин і економіки Півдня Росії.

Як дістатися до Волгограда?

Розташування міста на Волзі дуже вдало - з будь-якого міста Росії до нього можна дістатися повітряним, наземним і водним транспортом.

Літаком

Міжнародний аеропорт «Волгоград» дозволяє дістатися прямими рейсами з Москви, Санкт-Петербурга, Єкатеринбурга, Сургута. Жителям інших населених пунктів, на жаль, доведеться пересідати в Москві або Єкатеринбурзі. З-за кордону прямим рейсом можна долетіти тільки з Єревана. Скласти маршрут польоту до Волгограда можна в формі нижче.

На поїзді

Залізничний вокзал Волгоград-1 приймає величезна кількість поїздів як прямих (з Москви і Санкт-Петербурга), так і проходять (з Саратова, Ростова-на-Дону, Астрахані, Адлера, Кисловодська, Красноярська, Єкатеринбурга, Челябінська і ін.).

Приходять поїзда і з-за кордону, здебільшого це наші південні і західні сусіди: Баку, Варна, Душанбе, Харків, Ташкент і ін. З розкладом і ціною квитків можна ознайомитися в системі онлайн-бронювання квитків.

На машині

Якщо у вас виникло бажання доїхати на власному автомобілі, проблем з цим не буде, за винятком низької якості доріг. Але і в такій подорожі можна знайти свої плюси, а наявність розгалуженої мережі доріг посприяє вашого рішення. Поїхати можна з: Москви, Астрахані, Ростова-на-Дону, Саратова, Елісти і ін.

Поїхати можна з: Москви, Астрахані, Ростова-на-Дону, Саратова, Елісти і ін

Приклад маршруту з Москви до Волгограда

На автобусі

Автобуси під'їжджають або до привокзальної площі у ЖД вокзалу, або до розташованого неподалік автовокзалу, тобто в будь-якому випадку добираючись до місця призначення на автобусі, ви висаджують в центрі міста.

Найпоширеніші рейси: з Москви з Павелецького або Казанського вокзалу, з Санкт-Петербурга, Ростова-на-Дону, Геленджика, Києва, Дніпропетровська, Астрахані, Воронежа, Тамбова і ін.

по воді

Річковий транспорт давно вийшов з категорії суспільного, проте існують різні річкові круїзи, хоча їх більше можна віднести до організованих подорожей, ніж способу дістатися до міста. Відплисти можна з: Москви, Нижнього Новгорода, Астрахані, Санкт-Петербурга та інших міст на Волзі.

***

Як бачите, ніякі біди і повороти історії не зломили сталевий характер міста-героя Волгограда. Він продовжує жити і розвиватися, при цьому зберігаючи скорботу і пам'ять про трагічні події минулого. Це місто, де по-особливому щемить серце, місто, побувати в якому повинен кожен, щоб більше ніколи не повторювати страшних помилок ХХ століття. У наступних постах я розповім про пам'ятки Волгограда і його околиць, які варто відвідати в першу чергу. Слідкуйте за оновленнями!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями! Їм теж стане в нагоді!

Як дістатися до Волгограда?
Сподобалася стаття?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация