Мітки на правах: як даішники мітять водійські посвідчення, розшифровка позначок

  1. Що таке позначки на водійських посвідченнях
  2. Навіщо інспектори позначають права
  3. Як даішники мітять посвідчення
  4. Як побачити позначки на своїх правах
  5. Розташування міток і їх значення
  6. Що робити, якщо виявив точки на фото водія
  7. Підстава для скарги
  8. Скарга начальству
  9. Як позбутися від міток
  10. Заміна водійських прав
  11. Самостійне видалення проколів підручними засобами
  12. Як уникнути проставлення міток
  13. Підведемо підсумки
  14. висновок

Привіт всім!

Іноді після зустрічі з інспектором ДПС, з'являються мітки на правах, які водій може і не помітити. Тим часом, ці позначення можуть принести певні неприємності під час наступної перевірки документів.

Сьогодні я розповім вам, які позначки роблять співробітники Державтоінспекції, що вони означають і, звичайно, що можна зробити при виявленні подібних знаків. З вами Кулик Ілля. Поїхали!

Що таке позначки на водійських посвідченнях

Неофіційні мітки на водійських посвідченнях (ВУ) проставляються співробітниками ДПС. Це спеціальні позначення, що характеризують водія і непомітні неозброєним оком.

Позначки бувають у вигляді зовсім маленьких отворів або проколів побільше, в формі знаків, крапок і їх комбінацій.

Подивіться відео про те, як інспектори «мітять» права:

Навіщо інспектори позначають права

позначаючи ВУ , Співробітник Державтоінспекції передає певну інформацію про даний водія своїм колегам. Причини подібних дій наступні:

  • Можливість покарати непоступливого водія, гарантовано створивши йому джерело постійних претензій з боку інших інспекторів.
  • Попередження колег про особливості поведінки конкретного водія. Подібні знання допоможуть правильно побудувати діалог з ним надалі.

Для особи, яка керує транспортним засобом (ТЗ), подібні позначки можуть означати появу додаткових проблем, тому що ставлення співробітника ДПС буде визначатися наявністю маркування на правах.

Важливо! Кожен працівник Госавтонспекціі, перевіряючи документи, складає психологічний портрет водія, оцінюючи його особистісні та людські якості, а також дії в тій чи іншій ситуації.

Як даішники мітять посвідчення

Імовірність виявити дивні знаки на своїх правах зростає, якщо працівники дорожньої поліції проводять перевірку в парі. У подібному випадку один з них відволікає водія (наприклад, просить відкрити багажник), а другий робить позначку.

Маркери на ВУ ставлять різними способами. Найпоширенішими є такі методи:

  • Прокол голкою гарантує довготривалість проставленного «клейма».
  • Сильний натиск звичайною ручкою залишає слід на правах, який помітний навіть після того, як зітреться паста.

Як побачити позначки на своїх правах

Якщо спеціально не роздивлятися своє посвідчення , Виявити маркер практично неможливо (якщо це не букви). Але якщо проявити пильність, кожен може знайти поставлену позначку.

Для цього потрібно:

  • Уважно вивчити посвідчення під різними кутами на предмет наявності будь-яких ушкоджень.
  • Подивитися права на світлі, цей спосіб допомагає виявити проколи.

Також можна перевірити документ під лупою, це дозволить знайти всі приховані знаки.

Розташування міток і їх значення

Службовою інструкцією з проставлення таємних позначок не існує. Тому в кожному суб'єкті РФ можуть бути свої нюанси, які пов'язані як з розташуванням маркерів, так і їх розшифровкою.

Тим не менш, є найпоширеніші способи відзначити ВУ. Мітки найчастіше ставлять на фотографії в наступних місцях:

  • На роті, що характеризує вас як конфліктного людини, якого не можна «розвести» на хабар. Потрібно виписувати офіційний штраф.
  • На очах. Якщо позначка стоїть на лівому оці, це означає, що водій не йде на переговори і не дає хабара. Якщо на правому - навпаки, може легко розлучитися з грошима. Якщо відзначені обидва ока, значить, водій згадував про хороших зв'язках в ГИБДД.
  • На лобі. Подібний маркер говорить, що особа, яка керує ТЗ, може і не зупинитися на вимогу інспектора. Але при цьому, водій готовий вирішити спірну ситуацію хабарем.
  • На вухах. Дана позначка вказує на знання законів, які були продемонстровані. Якщо, при цьому, маркер проставлений тільки на одному вусі, значить, інспектор оцінив вашу підкованість, як незадовільну. Якщо ж ви показали хороші знання, будуть проколоті обидва вуха.
  • На носі говорить про те, що у водія було серйозне правопорушення, від якого він відкупився значною сумою (наприклад, водіння в нетверезому вигляді). Подібна мітка говорить колегам про те, що дана людина часто сам пропонує вирішити справу хабаром.
  • На шиї дає зрозуміти інспектору, що водій має пристрасть до алкоголю і наркотичних речовин, був неодноразово зупинений за це, але відкупився. Подібна мітка дає співробітникам ДПС можливість влаштувати провокацію і отримати хабар, щоб уникнути позбавлення.
  • На плечах. Це найулюбленіші «клієнти», які не йдуть на конфлікт і готові дати значну хабар, аби не витрачати час на суперечки.
  • На грудях. Характеризує водія як мирного людини, яка вчинила дрібне порушення, і, при цьому, спілкувався з інспектором невимушено, з гумором. Подібна оцінка є своєрідною нагородою, вона означає, що ви змогли зробити на співробітника ДПС гарне враження.

Подібна оцінка є своєрідною нагородою, вона означає, що ви змогли зробити на співробітника ДПС гарне враження

Також можуть бути зроблені комбінації з точок. Наприклад, якщо одночасно позначені очі і вуха, це сигнал про те, що водій може вести аудіозапис або зйомку, значить, необхідно дотримуватися обережності.

Мітки на ВУ робляться не тільки у вигляді проколів. Це можуть бути і інші знаки, наприклад, літери або рисочки. Але так як їх легше виявити, використовуються подібні методи нечасто.

Наприклад, буква «К», написана ледве помітно, говорить про те, що водій чимось насолив інспектору, а це значить, що його не чекає нічого хорошого в майбутніх бесідах з колегами.

Подивіться відео, як розшифровуються мітки на ВУ:

Що робити, якщо виявив точки на фото водія

Слід знати, що маркування посвідчень незаконна. А це означає, що ви можете оскаржити дії співробітника дорожньої поліції.

Але тут важливо враховувати, що для скарги потрібно знати, який саме інспектор зіпсував ваші права. А це означає необхідність ретельної перевірки документа після кожної зупинки охоронцями дорожнього порядку.

Підстава для скарги

Підставою для оскарження дій співробітника Автоінспекції є п. 53 Адміністративного регламенту, затвердженого Наказом МВС № 664.

Згідно з цим нормативним актом, при перевірці документів громадян, необхідно звертатися з ними обережно, не робити будь-яких відміток у місцях, не передбачених для подібного.

Скарга начальству

Якщо ви виявили, що співробітник ДПС зіпсував ваше посвідчення, на підставі п. 53 Адміністративного регламенту ви можете подати скаргу на нього вищестоящого керівництва.

Претензія складається в письмовому вигляді, із зазначенням таких відомостей:

  • Одержувач скарги - вказується відділення ГИБДД і ПІБ посадової особи.
  • Дані заявника - ПІБ повністю, адреса прописки та контактний телефон.
  • Назва документа - прописними буквами посередині.
  • Суть претензії - опис ситуації, як вас зупинив співробітник ДПС, а після бесіди з ним ви виявили мітки на посвідченні. Тут необхідно послатися на п. 53 Адміністративного регламенту.
  • Доказова база - найскладніша частина, тому що вам потрібно навести аргументи, що вказують, що саме цей співробітник поставив позначку на ВУ.
  • Вимога про заміну прав.
  • Дата і підпис заявника.

Складайте документ в 2-х примірниках, на своєму вимагайте поставити відмітку про прийняття претензії. Якщо в ГИБДД відмовляються зареєструвати скаргу, направляйте її рекомендованим листом з описом вкладення.

Важливо! Якщо скарга буде прийнята, після проведення службового розслідування, вам поміняють права безкоштовно.

Як позбутися від міток

Якщо ви все ж стали володарем «поміченого» посвідчення, слід подумати про те, як позбутися від отриманої маркування. В іншому випадку, кожна зустріч із співробітником Автоінспекції загрожує обернутися певними неприємностями.

Розглянемо докладніше способи позбавлення від «клейма».

Заміна водійських прав

Це надійний спосіб позбутися від непотрібних міток. Ви можете послатися на пошкодження, але в подібному випадку доведеться демонструвати своє посвідчення, і немає гарантії, що інспектор вважатиме мікроскопічний отвір підставою для заміни.

Надійніше буде звернутися в ГИБДД із заявою про втраті документа . На виготовлення нових прав відводиться 30 днів. Зазначений строк є максимальним, ви, швидше за все, отримаєте ВУ набагато раніше.

Але не забудьте перевірити виданий документ на наявність міток. Інспектор, який видає нове посвідчення, може перенести позначки на нові права. Подібне буває рідко, але повністю виключати ризик не можна.

Важливо! Не варто звертатися в ГИБДД із заявою про крадіжку ВУ. У подібному випадку отримання нового документа може затягтися до 2-х місяців.

Самостійне видалення проколів підручними засобами

Якщо ви не хочете звертатися в ГИБДД або у вас немає подібного часу / можливості, можна спробувати вирішити проблему самостійно.

Для цього потрібно:

  • Затерти отвір.
  • Видавити назад зроблену дірку. З огляду на щільність документа, не завжди виходить зробити прокол наскрізь. Тому є шанс видавити його назад.
  • Розгладити позначку.

Якщо дані методи не допомагають і мітка все одно виду (навіть якщо вона зовсім маленька), краще все ж поміняти посвідчення.

Подивіться відео, як самостійно прибрати мітки на старих ВУ:

Як уникнути проставлення міток

Найнадійніший спосіб не отримати «клеймо» - не порушувати правила дорожнього руху. Але тут потрібно враховувати, що інспектори часто зупиняють для планової перевірки, тому від зустрічі зі співробітником Автоінспекції не застрахований жоден водій.

Тому потрібно заздалегідь подбати про своє ВУ. Для цього можна його щільно заламинировать і тим самим звести до мінімуму можливість проставлення в ньому будь-яких позначок.

Також уважно перевіряйте документ після кожної бесіди. Ви, звичайно, можете згодом зробити запит, щоб дізнатися, який полк чергував в цей день на певному місці.

Але гарантії отримання відповіді немає, тому краще відразу дізнатися всі відомості про інспекторів, які зіпсували ваші права.

Підведемо підсумки

Виходить, що мітки на посвідченнях є способом передачі інформації між співробітниками Автоінспекції. Ось особливості подібних маркувань:

  • Позначка на правах це спосіб покарати водія, створивши йому проблеми в наступних бесідах з інспекторами. Також це метод передати колегам важливу інформацію про особу, що керує ТЗ.
  • Мітки робляться голкою або звичайною ручкою. Імовірність їх появи підвищується, якщо співробітники ДПС працюють в парі - один відволікає водія, другий ставить маркери.
  • Побачити позначки можна неозброєним оком, якщо уважно розглянути документ.
  • Найчастіше мітки ставляться на фото, але можуть бути написані окремі букви або підкреслені знаки на правах.
  • Якщо проколот рот або ліве око - це сигнал про те, що водій конфліктний і на хабар розраховувати не потрібно.
  • Якщо мітка на правому оці або плечах - навпаки, можна сподіватися отримати гроші.
  • Відмітка на лобі говорить про те, що водій може не зупинитися на вимогу інспектора, але в той же час, готовий вирішити ситуацію хабарем.
  • Якщо проколоті обидва ока - є хороші зв'язки в ГИБДД.
  • Мітка на вухах сигналізує про юридичних знаннях водія.
  • Прокол на носі або шиї говорить про наявність серйозних порушень, від яких відкупився хабарем.
  • Мітка на грудях говорить про те, що водій справив хороше враження на інспектора.
  • Можливі комбіновані знаки. Наприклад, прокол на очах і вухах попереджає про ризик ведення аудіо- / відеозйомки.
  • Мітки бувають також у вигляді букв. Головна «К» означає, що водій чимось образив інспектора.
  • Маркування посвідчень незаконна згідно п. 53 Адміністративного регламенту.
  • Якщо вам зіпсували права, можна написати скаргу вищестоящому керівництву. Після проведення розслідування ви можете отримати нове посвідчення безкоштовно.
  • Позбутися від міток можна самостійно або шляхом заміни ВУ.
  • Щоб мінімізувати ризик маркування прав, варто щільно заламинировать документ.

висновок

Виходить, що у співробітників ДПС є таємний спосіб передачі інформації про водіїв один одному. Знаючи про це, можна мінімізувати ризик отримання непотрібних маркувань.

Розкажіть в коментарях, чи ставили в ваших правах мітки, якщо так, то які і як ви їх позбулися. Поділіться посиланням на статтю з друзями і підписуйтесь на оновлення блогу, щоб не пропустити нічого цікавого. До нової зустрічі!

Зображення для статті взято тут: https://www.drive2.com/r/acura/951952/

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация