Мітки на водійських правах: їх значення на посвідченні в 2018

  1. Звідки беруться мітки на правах
  2. Що позначають мітки
  3. Як позбутися від міток
  4. Як боротися з недобросовісними даішниками

Час читання: 4 хвилин

Кожен водій, перш ніж отримати посвідчення на право керування транспортним засобом, здає теоретичний і практичний іспит на знання та виконання Правил дорожнього руху. Кожен інспектор ДАІ, який несе патрульну службу, керується цілою низкою документів, які строго регламентують його дії по відношенню до водія. І ні в одному з цих правил, регламентів і приписів не згадуються мітки на водійських правах і їх значення. Кожен водій, перш ніж отримати посвідчення на право керування транспортним засобом, здає теоретичний і практичний іспит на знання та виконання Правил дорожнього руху

Звідки беруться мітки на правах

Законодавча база нічого не говорить про їх існування. Тобто офіційно ніяких позначок не існує. Це хороша новина.

Але чи означає вона, що водії можуть не реагувати на історії, якими сповнена мережу, про невідомо звідки взялися таємних знаках на посвідченнях їхніх колег? Не поспішайте з відповіддю. В якомусь сенсі тут закінчується реальна історія і починається детективна.

По-іншому склалася в світі вітчизняного дорожнього руху, ситуацію охарактеризувати складно. У ЗМІ регулярно з'являються сигнали про те, що позначки на водійському посвідченні на фото, над і під ним, зі зворотного боку документа викликають у автолюбителів подив і нерідко ставлять їх у глухий кут.

Самі водії не можуть чітко пояснити походження позначок, а членів своєї сім'ї не має права ображати безпідставними підозрами, ось і звертаються через інтернет з проханням про допомогу. Вони шукають відповідь щодо проколотих очей і вух на своїх водійських посвідченнях і цікавляться масштабами лиха.

Що їм можна відповісти? Судячи з того, як жваво обговорюється ця тема на різних автомобільних форумах, вона зачіпає людей за живе. Абсолютна більшість звичайних автолюбителів і авторитетних автоекспертів звинувачують у появі таємних міток на правах працівників ДАІ.

Що позначають мітки

На сьогоднішній день проблема шифровки даішників на водійських правах набула масового характеру: виявляється, що паралельно з нормативною документацією, яка регламентує роботу інспектора на дорозі, існує негласний корпоративний шифр, яким керуються співробітники дорожньої інспекції, котрі вступають у спілкування з водіями.

Їм недостатньо інформації, формально присутньої в посвідченні водія. Потрібно обов'язково доповнити її суб'єктивними і значущими для колег характеристиками водія, з яким доводилося спілкуватися.

Тому інспектор ГИБДД позначає непомітно документи зупиненого ним водія. Як показує практика, це можуть бути точки на правах водія, позначення графічного характеру, непомітні проколи, видавлені знаки, що цілком можна кваліфікувати як навмисну ​​псування майна - діяння, передбачене Кримінальним кодексом РФ. Тому інспектор ГИБДД позначає непомітно документи зупиненого ним водія

Однак складність пред'явлення звинувачень полягає в тому, що зібрати доказову базу по навмисному проколювання різних ділянок на фото водія в посвідченні надзвичайно складно. Зазвичай людина помічає такі сліди тільки через деякий час, коли звинувачувати вже можна тільки себе - за втрату пильності при спілкуванні з автоінспекторів. Залишається тільки попередити друзів і знайомих про підступність співробітників ГИБДД.

Для тих, кому цікаво, для чого даішники йдуть на пряме правопорушення, позначаючи водійське посвідчення, повідомляємо: вони роблять це, щоб полегшити собі роботу по «викачування» готівки з автомобілістів. Іншими словами, єдиний прокол на фотографії водія може принести солідний дохід інспектору, його розгледів.

Мітки на правах водія і їх значення по фото визначити не так уже й складно:

  • Мітка на шиї може означати, що водій був спійманий на грубе порушення ПДР, заплатив скільки потрібно і був відпущений. Найчастіше мітка на шиї ставиться тим, кого ловили п'яним за кермом.
  • Мітка на вусі ставиться тим, хто чудово обізнаний про свої водійських правах і обов'язках, і може виразно донести до інспектора, що вести розмову про оплату послуг готівкою абсолютно контрпродуктивно. Такий водій тільки час дорогоцінний відбере, нерви вимордує, а гроші не заплатить.
  • Мітка на губах ставиться водіям, які здійснюють справжній «наїзд» на інспектора, з використанням ненормативної лексики і непристойних жестів. З цією категорією найчастіше розмова коротка. Оперативно виписується штраф і клієнт направляється доводити свою правоту в судові інстанції.
  • Мітка на носі вказує на людину, яка легко йде на те, щоб вирішити всі питання полюбовно, тобто заплатить, скільки попросять.
  • Мітка на лобі позначає абсолютну впертість. З таким водієм можна провозитися кілька годин поспіль і впасти в депресію через втраченого часу і потенційних грошей, які можна було заробити за цей час на інших, більш поступливих автовласників.

Ми навели приклади тлумачень, які найбільш часто зустрічаються в показаннях очевидців. Але хто знає, скільки ще таємних знаків існує в арсеналі працівників ДПС? Тому будьте пильні!

Як позбутися від міток

Якщо ви, прочитавши, які мітки ставлять даішники на правах, перевірили своє водійське посвідчення і виявили на них подібні сліди, то задумайтеся, будуть вони заважати вам або, навпаки, допомагати в подальшому. Наприклад, деякі автолюбителі впевнені, що, маючи позначки в певних місцях фото, уникають штрафів. Нібито інспектори, побачивши умовні знаки і не бажаючи втрачати час, поспішають повернути права і побажати щасливої ​​дороги. Якщо ви, прочитавши, які мітки ставлять даішники на правах, перевірили своє водійське посвідчення і виявили на них подібні сліди, то задумайтеся, будуть вони заважати вам або, навпаки, допомагати в подальшому

Однак більшість автомобілістів все ж невдоволено наявними у них в правах дірками, подряпинами і вм'ятинами. Вони з задоволенням би позбулися них, але тільки не знають, як.

З цієї ситуації є тільки два виходи: прибрати мітку вручну, якщо вона, наприклад, намальована, або домагатися обміну прав в ГИБДД. Другий шлях складніший. Але якщо скористатися порадами знає юриста, то пройти його можна буде при мінімальних витратах грошей і здоров'я.

Як боротися з недобросовісними даішниками

Щоб не допустити псування ваших водійських прав неохайними співробітниками Державтоінспекції, потрібно слідувати декільком нехитрим рекомендаціям:

  • По-перше, помістити водійське посвідчення в спеціальний пластиковий пакет, який зробить будь-які позначки на ньому неможливими в принципі.
  • По-друге, не випускати ні на секунду свої права з уваги після того, як вони опиняться в руках інспектора.
  • По-третє, їздити, строго дотримуючись правил дорожнього руху, а при зупинці інспектором поводитися чемно, не метушитися і показати при необхідності високий рівень знань.

Дотримуючись цих простих правил, ви значно підвищите свої шанси залишитися з непошкодженими правами. Крім того, зросте і рівень вашого самоповаги, що дозволить впевненіше почувати себе за кермом.

Мітки на правах: Відео

Але чи означає вона, що водії можуть не реагувати на історії, якими сповнена мережу, про невідомо звідки взялися таємних знаках на посвідченнях їхніх колег?
Що їм можна відповісти?
Але хто знає, скільки ще таємних знаків існує в арсеналі працівників ДПС?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация