Мітки на водійських правах від даішників у 2017 році

  1. закон
  2. Для чого
  3. способи помечанія
  4. позначення
  5. Мітка в області рота
  6. Мітка в області чола
  7. Мітка в області очей
  8. Мітки в області вух
  9. Мітка в області носа
  10. прибираємо самостійно
  11. Як протистояти мітках на водійський права від даішників
  12. Порядок дій
  13. Чи можна уникнути

Водії, які застали радянську систему контролю правопорушень, прекрасно пам'ятають про проколи, які отримував порушник в своїх водійських посвідченнях. Триразова відмітка означала позбавлення права на керування транспортним засобом.

Триразова відмітка означала позбавлення права на керування транспортним засобом

Час минув, і страх отримати «дірку» в правах залишився в минулому. Але серед сучасних водіїв стійко залишається побоювання отримати мітки на водійських правах від даішників. Характер і тип таких відміток відомий тільки інспекторам, і саме по ним можна зробити висновок про водія, з яким спілкується представник влади.

закон

На території РФ діє адміністративний регламент МВС РФ, затверджений наказом МВС РФ №185 від 02.03.2009 року (далі Регламент). Відповідно до положень статті 26 Регламенту співробітникам ГИБДД заборонено робити будь-які позначки в не призначених для цього місцях на документах громадян, більш того, закон зобов'язує відноситься до них дбайливо і акуратно.

Як і в будь-якій професії існує професійна етика і солідарність серед колег. Ось і співробітники ГИБДД готові піти на порушення встановленого Регламенту, і залишаючи непомітну позначку в певній галузі водійського посвідчення таким чином попереджають колег про характер порушника, щоб заздалегідь можна було бути готовим до «потрібного» діалогу.

Для чого

Позначки на водійських посвідченнях ставляться зовсім не з бажання зашкодити водійське посвідчення особи, яка керує транспортним засобом. Такі дії можна охарактеризувати як своєрідний спосіб передачі інспектором інформації про водія своїм колегам.

Ні для кого не секрет, що серед водіїв зустрічаються люди абсолютно різні, але все ж деякі загальні ознаки можна охарактеризувати позначкою в певному місці водійського посвідчення.

Ні для кого не секрет, що серед водіїв зустрічаються люди абсолютно різні, але все ж деякі загальні ознаки можна охарактеризувати позначкою в певному місці водійського посвідчення

Можна виділити кілька типів водіїв, на чиїх правах може з'явитися позначення:

  • емоційно стійкі;
  • схильні до систематичних правопорушень;
  • готові «вирішити питання на місці» за правопорушення;
  • юридично підковані.

Різновидів відміток існує безліч, аж до того, в якому регіоні працюють таким чином співробітники дорожньої поліції. Не завжди колезі з різних регіонів країни можуть однаково трактувати значення таких позначень.

Слід розуміти, що відкрито, і при водія такі позначки ніхто ставити не буде. Як правило інспектора діють в парі. Поки один інспектор проводить огляд ТЗ, інший може непомітно провернути неправомірні дії.

способи помечанія

Як вже зазначалося раніше, Регламент забороняє співробітнику ДАІ робити будь-які записи в посвідченні водія не в спеціально відведених для цього місцях.

Такі «мітки» з'являються непомітно для водія, і якщо не бути обізнаним про такі прецеденти, то можливо про це управляє автомобілем особа ніколи і не дізнається.

Співробітник дорожньої поліції може навмисно відволікати водія, проводячи повчальну бесіду про обов'язки дотримуватися правил дорожнього руху, при цьому абсолютно спокійно поставити невелику точку за допомогою мініатюрної голки або звичайною ручкою.

Відмітки ставляться не в довільному місці, а в спеціальних зонах, зрозумілі і мають значення тільки для колег співробітника поліції. Відмітки ставляться не в довільному місці, а в спеціальних зонах, зрозумілі і мають значення тільки для колег співробітника поліції

Місце нового позначення не єдиний критерій, за яким вони відрізняються. Може мати значення яким чином ця мітка була поставлена.

Про що говорить та чи інша позначка знають тільки співробітники ГИБДД певного регіону. Причому в іншому регіоні вона може бути розтлумачена абсолютно по-іншому.

позначення

Позначення міток на водійських посвідченнях від ГИБДД несуть різне смислове навантаження. Улюблене місце «роботи» на водійському посвідченні є зона, де розташована фотографія водія. Навіть за станом на 2017 роки така техніка практикується досить часто.

Даішники ставлять позначки на фотографії в області:

  • рота;
  • лобової частини;
  • очах;
  • вухах;
  • носі.

Мітка в області рота

Може позначати, що водій є агресивною і конфліктної особистістю, схильна до діалогу на підвищених тонах. При цьому, така людина не буде визнавати себе винним, апелюючи виключно емоціями і агресією.

Мітка в області чола

Каже інспектору про те, що водія буде досить складно вивести на «потрібний» діалог, схильний до жадібності, і з грошима розлучається неохоче, проте готовий до хабара. В інших регіонах трактують як схильність до невиконання вимоги про зупинку.

Мітка в області очей

Зустрічаються різноманітні трактування таких позначок. Якщо позначка стоїть під лівим оком, то це свідчить про зайву запальності водія, аж до ймовірності застосування сили, і з такою людиною «домовитися» не вийде.

Відмітка під правим оком говорить про зворотне, що з цією людиною можна побудувати необхідний діалог, і в кінці кінців буде досягнутий потрібний результат у вигляді отриманої оплати «на місці».

Мітки в області вух

Інспектор, який побачив таке позначення розуміє, що перед ним стоїть не рядовий водій, якого можна з легкістю підштовхнути на хабар, а швидше за все юридично грамотний водій. Відмітка на двох вухах служить червоним сигналом для даішника.

З таким краще не зв'язуватися або просто не витрачати час, пропускаючи при цьому більш поступливих водіїв. Люди з такими позначками на правах можуть мати успішний досвід виграних справ до суду при оскарженні адміністративних матеріалів. Такі водії фінансово невигоди інспекторам.

Мітка в області носа

Горе-водій, який був удостоєний такої «нагороди». Подібні мітки ставляться у тих, кого ловили при управлінні автомобілем «під градусом», при цьому особа успішно домовлявся про дачу хабара на місці.

Існують і інші види позначень, у вигляді літери «К» або домалювати невеликих ріг. Такі позначення як клеймо на водіях, і завжди піддаються упередженого ставлення з боку співробітників ДІБДР. Причиною тому може послужити конфлікт з представниками дорожньої поліції напередодні.

прибираємо самостійно

Якщо були виявлені нанесені позначки ручкою, і в процесі спілкування з співробітниками ДІБДР видно «особливе» ставлення, то це явний знак приступати до усунення цих міток.

Важливо розуміти, що водійське посвідчення - це документ, і при роботі слід звертатися з ним з ювелірною акуратністю, щоб не погіршити ситуацію.

Важливо розуміти, що водійське посвідчення - це документ, і при роботі слід звертатися з ним з ювелірною акуратністю, щоб не погіршити ситуацію

Що потрібно:

  • парова праска;
  • столова ложка.

За допомогою парової праски необхідно нагріти ложку, і невеликими зусиллями періодично проводити нагрітою поверхнею по зоні позначки на правах. Необхідно виконувати маніпуляції з виведенням позначки повного її зникнення.

Як протистояти мітках на водійський права від даішників

Розуміння сенсу поставлених міток дозволяє проаналізувати своє спілкування з даішниками і згадати, за яких обставин водійські права позначили. Після кожного факту спілкування зі співробітником ГИБДД необхідно уважно оглянути документ, і при виявленні позначки відразу звертатися до керівництва підрозділу поліцейського зі скаргою на неправомірні дії.

Якщо за результатами перевірки буде встановлена ​​правота водія, то йому зобов'язані замінити водійське посвідчення.

Щоб уникнути подібних ситуацій краще придбати спеціальний прозорий чохол для водійського посвідчення і передавати для перевірки саме в ньому.

Порядок дій

Порядок дій

Існує три найбільш поширених способів усунути виявлені позначки:

  • за допомогою підручних засобів, при цьому ризикуючи пошкодити документ, що призведе до його недійсності та зайву увагу з боку співробітників ДАІ;
  • звернутися в МРЕВ із заявою про втрату документа, при цьому відновлення прав обійдеться в кругленьку суму;
  • письмове звернення до вищестоящого керівництва ГИБДД з відповідною заявою.

Чи можна уникнути

Запобігти появі міток є більш розумним рішенням, ніж усувати їх.

Досвідчені водії дотримуються трьох основних правил, щоб уникнути подібних випадків:

  1. Дотримуватися правил дорожнього руху РФ, при цьому постаратися запам'ятати, де люблять чергувати патрулі, щоб зайвий раз не давати привід для спілкування.
  2. Придбати прозорий чохол або книжку-вкладиш.
  3. Уважно стежити за діями інспектора і намагатися не випускати з виду своє водійське посвідчення під час спілкування з представником влади.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация