Митрополит Чеських земель і Словаччини Христофор може піти у відставку через звинувачення в порушенні чернечих обітниць

На початку квітня 2013 року в Чехії піднявся галас навколо імені Предстоятеля Православної Церкви Чеських земель і Словаччини митрополита Христофора (Пулеца) На початку квітня 2013 року в Чехії піднявся галас навколо імені Предстоятеля Православної Церкви Чеських земель і Словаччини митрополита Христофора (Пулеца). 3 квітня в Оломоуці з цього приводу зібрався Священний Синод, на якому були розглянуті скарги, подані проти митрополита Христофора, повідомляє портал "Релігія в Україні" .

На адресу Священного Синоду Православної Церкви Чеських земель і Словаччини подані офіційні скарги, в яких йдеться про те, що митрополит Христофор має кількох коханок, від яких у нього є діти. Скарги написані представниками двох православних церковних громад, а також жінкою на прізвище Раптсунова (чеськ. - Raptsunová). За відомостями подавачів скарг, у митрополита Христофора є десять дітей від різних жінок. В мережі Інтернет навіть з'явилися фотографії, на яких можна бачити митрополита без церковного облачення в суспільстві різних жінок з дітьми.

видання Eurozpravy.cz пише, що жінка, ім'я якої не називається, розповіла про митрополита Христофора наступне: «Я мала з ним зв'язок протягом кількох років. Але я була не одна. У нього було багато жінок ... Він успішний і багатий чоловік і вміє цим користуватися ... Думаю, що це правда, що у нього є ці діти і жінки. Деяких я знаю особисто ».

Однак сам митрополит всі звинувачення відкинув, заявивши, що фотографії, що з'явилися в Інтернеті, не дають підстав звинувачувати його в порушенні чернечих обітниць. Він підтвердив лише, що до прийняття чернецтва був одружений, у якому у нього народилося дві дочки. Однак згодом його сім'я розпалася, він прийняв чернецтво і після цього ніяких дітей у нього не було.

3 квітня в Оломоуці зібрався Священний Синод Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, на якому були розглянуті скарги, подані проти митрополита Христофора. В офіційному інформаційному заяві , Опублікованому 5 квітня, йдеться, що Синод не знайшов в поданих скаргах ніяких вагомих доказів на користь висунутих звинувачень і тому визнав ці скарги безпідставними. Проте, Синод попросив митрополита Христофора вжити необхідних правові дії, щоб очистити своє ім'я і Православну Церкву від висунутих звинувачень.

Синод визнав, що мали місце цілеспрямовані дії «кола осіб, які прагнуть навмисно заплямувати добре ім'я митрополита Христофора та Православної Церкви в Чеських землях і в Словаччині».

Крім того, спроба дискредитувати митрополита і, мабуть, видалити його від управління Церквою зв'язується з так званим процесом «майнового вирівнювання» між державою і церквами в Чехії. Передбачається, що релігійні організації, офіційно зареєстровані в Чехії і постраждалі в роки комуністичного режиму, отримають від держави матеріальну компенсацію. Зокрема, Православна Церква повинна отримати більше 1 мільярда чеських крон. Як повідомив митрополит Христофор 4 квітня в інтерв'ю телеканалу NOVA , В Церкві немає єдності думок щодо того, як будуть витрачатися ці кошти. При цьому журналісти стверджують, що в оточенні митрополита Христофора є кілька політиків, чиновників і підприємців з сумнівною репутацією, які зацікавлені в доступі до цих грошей.

чеське видання Lidovky.cz з посиланням на голову Празького єпархіальної ради протоієрея Ярослава Шуварского повідомляє, що наступне засідання Синоду заплановано на кінець квітня 2013 року. Якщо до цього часу митрополит Христофор зробить офіційних правових кроків зі зняття з себе усіх підозр, він, як стверджує отець Ярослав, буде зміщений з поста Предстоятеля і керівництво Церквою тимчасово перейде до архієпископа Оломоуцький-Брненським Симеону (Яковичу).

Це вже не перша неприємна історія, в яку потрапляє митрополит Христофор. Після того, як в 1990-і роки були розсекречені архіви служби Державної безпеки Чехословаччини, був опублікований офіційний список осіб, які співпрацювали з органами держбезпеки в комуністичний період. У цей список потрапило і ім'я митрополита Христофора (в миру його звуть Радим Пулец). Справа, що свідчить про його співпрацю з держбезпеки в якості негласного агента, було заведено ще 29 липня 1974 року. Майбутньому митрополиту тоді був лише 21 рік. Однак сам митрополит Христофор в 2007 році заявив, що ніколи з держбезпеки не співпрацював . За його власними словами, ще в 1997 році «суд постановив, що я був записаний в число співробітників Державної безпеки необгрунтовано».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация