Митрополит Феофан: «На церкву йде цілеспрямована атака з хорошим фінансуванням!»

21.04.2017

Як єпископ РПЦ на зустрічі зі студентами КФУ закликав до боротьби з «групами смерті» і підколов Ільшата Гафурова з питанням про вузівської каплиці

«Якщо меншини стануть символом прогресу, то скільки буде потрібно століть, щоб людство пережило себе?» - таким риторичним питанням задався напередодні на зустрічі з казанськими студентами митрополит Казанський і Татарстанський Феофан. Кореспондент «БІЗНЕС Online» побував на заході, присвяченому «духовним скріпити», і з'ясував, чому в пісні «Хочеш я вб'ю сусідів» мало християнських нот, вважається чи цивільний шлюб "бракованим» і чи можуть євреї і вірмени бути спокійні за свою націю.

Митрополит Феофан спробував намацати шлях до умів молоді, висміюючи виразки сучасного суспільства   фото:   kpfu Митрополит Феофан спробував намацати шлях до умів молоді, висміюючи виразки сучасного суспільства
фото: kpfu.ru

«Громадянський ШЛЮБ - ЦЕ ЩО ТАКЕ? ВИ ЩО, ПАНЧОХИ, ШКАРПЕТКИ АБО САПОГИ, ЩОБ ОДИН ДО ОДНОГО приміряє? »

Митрополит Феофан приходить на зустріч зі студентами Казанського університету вже не вперше. На цей раз Імператорський зал, розрахований на 300 осіб, зібрав представників відразу 6 інститутів соціогомунітарного блоку. Як виявилося, владика зовсім не проти взаємодії духовної школи і світських навчальних закладів. Він вважає, що воно повинно бути поступальним, але не наступальним, в партнерстві. У зв'язку з цим правлячий архієрей запропонував ректору КФУ Ільшат Гафурова невеликий тест: взяти людина по 10 з університету і стільки ж - з Казанської духовної семінарії і поселити їх разом в один літній табір. «Тут і спільне спілкування, і суперечки, і спорт, а то небезпечно, коли починають ділити на вас і на нас, - це біда. Ми всі в одному великому будинку ».

Тема зустрічі звучала, правду кажучи, не по-молодіжному. «Традиційні цінності - духовні скріпи єдності російського суспільства». Тому на самому початку спілкування багато студентів, ймовірно, приготувалися нудьгувати. Феофан спробував намацати шлях до умів молоді, висміюючи виразки сучасного суспільства з таким запалом, що багато студентів мимоволі підняли очі від своїх мерехтливих гаджетів.

Природно, владика знаходиться в тренді сучасних тенденцій, тому свою промову він почав з того, що в Росії прищеплюються хибні західні цінності. «Якщо немає Бога, то все дозволено. І, на превеликий жаль, думка про вседозволеність нерідко нам прищеплюють дуже активно за різними напрямками. Це і псевдокультура, і ЗМІ, і кінематограф ». І далі глава митрополії трохи розсмішив аудиторію своїми прикладами. «Я тут виписав деякі пісеньки. Вони мені не дуже знайомі, але молодь їх знає. Назва - "Почекаємо твою мать" (мається на увазі композиція співака Ігорка, популярна на початку нульових - прим. Ред.). Нічого не розумію. А кажуть, що молодь запалюється такими піснями. Або ось: "Хочеш, я вб'ю сусідів" (пісня "Хочеш?" Земфіри з альбому "Прости мене, моя любов" 2000 року - прим. Ред.) - це теж щось із сучасної псевдокультурного їжі молодого покоління. Ми можемо говорити і про безглуздих фільмах - "Анкор ще Анкор" (реж. Петро Тодоровський, 1992 рік - прим. Ред.) Або різних серіалах. Це веде людину від цінності сенсу життя, є лушпинням ».

«Цікаво, на молодь якого року народження він орієнтувався, приводячи такі приклади», - стиха запитала дівчина у своєї подружки. «Ну а що, нормально, не" Тане лід "ж йому слухати і не серіали про молодого Папу Римського дивитися», - розважливо відреагувала співрозмовниця. Додамо від себе, що до вечора 20 квітня саме новина про нападках митрополита на творчість співачки Земфіри розтиражували інформагентства, хоча владика у своїй промові взагалі не згадував її імені і тим більше не давав оцінок всьому її творчості. Зрозуміло, цитата з відомої композит Земфіри «Хочеш, я вб'ю сусідів» звучить не надто по-християнськи, але вона, як добре знають шанувальники народженої в Уфі рок-виконавиці, вплетена у неї в контекст «величезної любові».

«Мені не дуже хотілося читати вам мораль, це не в моєму стилі, - продовжував митрополит Феофан, залишивши в спокої вчорашніх молодіжних кумирів. - А мені захотілося поміркувати про сенс життя », - продовжував шукати ключ до молодого серця представник православної церкви. У зв'язку з цим він згадав 1990-ті, коли багато говорилося про нікчемність традицій, а в суспільстві ходило пошесть, що пропонує повне розкріпачення і свободу самовираження. Тоді, як підкреслив владика, робилося все, щоб зруйнувати традиції сім'ї. В першу чергу - новою формою шлюбних союзів. «Любов яка перетворюється в подвиг тих, хто поєднав своє життя, - у нас це стан чоловіка і жінки починають підносити як якусь втіху між парами. І що відбувається? Практично руйнуються сім'ї, не встигнувши зародитися. Ви, напевно, в душі зі мною будете сперечатися: мовляв, нічого ти не розумієш в сучасному житті, сивий поп, ми живемо не за старими засадам. Але, дивіться, зараз ввели поняття цивільного шлюбу. Ненормальність зводять в норму. Мені кажуть: нічого страшного, мовляв, поживуть, наприклад, не підійдуть один до одного - ще спробують. Це що таке? Ви що, панчохи, шкарпетки або чоботи, щоб примірятися? Приміряти починають дуже рано, а настає період, коли замість примірки потрібно вже діточок мати, а там щось зіпсовано. Там вже замість шлюбу - брачек. І людина спустошується ».

Після цих слів священнослужителя навіть ті, хто все ще сидів у своїх телефонах, відірвалися від екранів і почали прислухатися. А митрополит, в свою чергу, продовжував говорити, що на Заході входять в моду незаймані відносини до офіційного шлюбу. «І у нас були такі традиції», - зітхнув правлячий архієрей. На його думку, традиційні цінності віри - це не тренд у вихованні суспільства. Це основа його здоров'я. Коли традиції руйнуються, етнос і держава зникають. «Я наведу вам приклад болюче питання про так званих, як би м'якше це сказати, цих меншини, які з таким завзяттям зробили символом демократичного західного прогресу. І давайте уявимо, що цей прогрес стане традицією або законом, даним Богом з приводу "Плодіться і розмножуйтеся". І скільки буде потрібно століть, щоб людство пережило саме себе? А нам кажуть, що це цінність, яка завойована свободою. Не всі ті цінності, які нам протягом останніх 25 років намагаються прищепити як еталон культурного розвитку суспільства, є цінними ». На думку доповідача, на світлі виживають лише ті народи, хто чітко зберігає свої традиції.

У цьому місці митрополит привів в приклад євреїв. «Подивіться, як сильні їхні традиції, де б вони не знаходилися! І я не бачу в цьому нічого порочного. Я пробув там (в російській духовній місії в Єрусалимі - прим. Ред.) З 1977 по 1982 рік. Або взяти вірмен: вони живуть колоніями за кордоном і згуртовано зберігають свої традиції, де б не були ».

Імператорський зал зібрав представників відразу 6 інститутів соціогомунітарного блоку КФУ Фото: Олег Платонов Імператорський зал зібрав представників відразу 6 інститутів соціогомунітарного блоку КФУ Фото: Олег Платонов

«ІДЕ ПІДМІНА ЦІННОСТЕЙ: ПІД ВИДОМ РЕЛІГІЙНОГО РАЮ заманювати в АТ"

Ще одна актуальна тема, яка спливла в ході спілкування зі студентами, - це дитячий та підлітковий суїцид. Митрополит Феофан згадав, що за родом своєї діяльності десятиліттями жив в різних країнах, та й зараз досить часто буває в різних місцях. Там, де зруйнована духовна сутність, збільшується кількість суїцидів, вважає священнослужитель. «Це Швеція, одна з найбільш соціально захищених країн, а також Фінляндія та США». За його словами, «групи смерті», які з'являються в Росії в соціальних мережах - це заклик до сатанинському насильства над душею людини. Відповідаючи на питання від аудиторії про те, як церква повинна реагувати на «Синіх китів», він зізнався: «Я ж не вийду один, не крикну, що" група смерті "- це виродки. Треба всім нам говорити в інтернеті, що це пекло, це злочин, і нести це не боячись. Вони грають не за правилами. А ми, суспільство і особливо молодь, повинні осмислено сказати, що вони негідники ».

Владика розповів, що церква дає пряму відповідь на ці питання: «Заклик до смерті - перекреслення сенсу життя. І не випадково саме в російській православній церкві самогубців не тільки не відспівували, але і не ховали на загальних кладовищах. А у нас розуміння свободи, яка межує зі вседозволеністю, - це помилкове розуміння ».

Ректор КФУ Гафуров запросив єпископа РПЦ на окремий круглий стіл щодо впливу інтернету на молодь. «Подібні" групи смерті "- проекти, спеціально розроблені для країн СНД, - зі знанням справи відзначив колишній глава Елабужского району. - Ні в інших країнах подібного. Ми спеціально займаємося зараз подібним дослідженням ».

З ректором погодився і митрополит: «Все посилаються на Захід, що там вільно живуть. Але там уклад інший все-таки. Тижнів зо три тому я повернувся з США. Там досі все люди недільний день починають з походу до храмів, а нам кажуть, що суспільство повинно бути секулярним, ми повинні бути вільні. Це нав'язування тих цінностей, яких самі вони не дотримуються ».

В тренді висловлювань сучасних політиків митрополит відповів і на критику молодої людини, який представився Євгеном. Його цікавило, чому інформації про добродіяльності церкви в інтернеті менше, ніж негативу навколо неї. «Та й по відношенню до Росії в світовому співтоваристві ціла блокада, - знайшовся глава митрополії. - Все в негативі. Відкрийте західні інформаційні ресурси: все в чорному кольорі ». За словами священнослужителя, церква, та й релігія в цілому є опорою і фундаментом суспільства. І третім силам будь-що-будь необхідно вибити цей грунт з-під ніг. «Начебто у нас все вдалося зруйнувати. А церква звинувачують в тому, що вона збереглася як єдина єднальна сила. А що у нас збереглося цементуючим, крім релігії? Йде атака на церкву суто цілеспрямовано з дуже хорошим фінансуванням. Почитайте в БІЗНЕС Online », я говорив, що ми самі повинні бути активними проти проповідників суїциду і тих, хто нападає на нашу культуру, традиції, віру. Досить нам весь час сидіти в окопах ».

Згадав Феофан і про те, як його життя розділилося на дві половини: до Беслана і після. «Коли бачив страшну картину: такий же, як цей приблизно зал, і там творився справжнє пекло. Гарячі кровоточать люди, всюди фрагменти тіл - і це теж зробили люди. В ім'я чого »? Владика повідомив аудиторії, що йде страшна підміна цінностей. Під виглядом релігійного раю нас заманюють в пекло. І ці пошуки релігійного щастя заводять в пастки, звертаються трагедією і для конкретної особистості і для суспільства в цілому. «І як тільки почне прослизати заклик, що заради Бога чи Аллаха хтось хоче домогтися свого панування через кров і сльози, - біжіть».

«Ви ректору задайте питання, добру справу було б, пан Гафуров «Ви ректору задайте питання, добру справу було б, пан Гафуров. А та історично був храм, і місце є. Можна було б і мечеть потім ... Чудове справу, традиції ж »
Фото: Олег Платонов

«ІМ ДІТЕЙ МОЖНА кличе на МІТИНГИ, А КОЛИ віруюча ДІТЛАХИ пройшли хресною ходою НАВКОЛО Ісаакіївського собору - ЦЕ ПОРУШЕННЯ»

Митрополита неабияк повеселив питання студента Микити Фоміна, який поцікавився, чому до цих пір в КФУ немає храму. «Ви ректору задайте питання, добру справу було б, пан Гафуров. А та історично був храм, і місце є. Можна було б і мечеть потім ... Чудове справу, традиції ж ».

Ректор обіцяв подумати над пропозицією митрополита Феофана. Однак на питання про те, як митрополит відноситься до передачі Ісаакіївського собору в лоно церкви, Феофан несподівано згадав про опозиціонера Олексія Навального і ліберально налаштовану пресу.

«В ЮНЕСКО теж вважають, що, якщо ми говоримо про об'єкти культурної спадщини, треба враховувати їх першорядне значення, - пояснив він свою позицію. - На Вербну неділю геть завивання підняли, що на хресний хід на захист храму пішли діти. А що таке діти, коли їх закликали піти на бедлам, на мітинги, які скликалися Навальний? На мітинги, які пропагують розвал країни? Подвійний стандарт. Їм [опозиції] дітей можна закликати, штовхати на протиправні дії, прищеплювати нелюбов до батьківщини ... А то, що віруючі діти пройшли хресним ходом навколо Ісаакіївського собору - це з їхньої точки зору це порушення ». Злегка заспокоївшись, Феофан визнав, що в законодавстві подвійних стандартів бути не повинно.

Підсумовуючи півторагодинну зустріч, владика зізнався аудиторії, що молодь у нас краще, ніж багато хто думає. «Вона по-справжньому наша надія. А якщо десь не так, це вина старшого покоління. Ми натворили, а їм за нас розсьорбувати ».

ВИ ЩО, ПАНЧОХИ, ШКАРПЕТКИ АБО САПОГИ, ЩОБ ОДИН ДО ОДНОГО приміряє?
Пісня "Хочеш?
І що відбувається?
Це що таке?
Ви що, панчохи, шкарпетки або чоботи, щоб примірятися?
І скільки буде потрібно століть, щоб людство пережило саме себе?
А що у нас збереглося цементуючим, крім релігії?
В ім'я чого »?
А що таке діти, коли їх закликали піти на бедлам, на мітинги, які скликалися Навальний?
На мітинги, які пропагують розвал країни?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация