Митрополит Симеон: що відомо про єпископа УПЦ МП, підтримати автокефалію на Соборі - новини України - фото, відео

  1. Навчання в Москві
  2. Повернення в Україну
  3. Симеон - конкурент митрополита Онуфрія за верховенство в УПЦ МП
  4. Чутки про митрополита-главі об'єднаної православної церкви
  5. Політична позиція митрополита Симеона

Журналісти зібрали головні факти з біографії митрополита Вінницького і Барського Симеона - єдиного з 83 учасників екстреного Собору УПЦ МП, який не підписав постанову , Що засуджує надання автокефалії української церкви.

У матеріалі, опублікованому НВ , Повідомляється, що мирське ім'я митрополита - Володимир Шостацький. Він народився 3 листопада 1962 року в селі Райківці Хмельницької області в сім'ї селян.

Навчання в Москві

За даними сайту УПЦ МП, після закінчення середньої школи в 1980 році він пройшов дворічну службу в армії. У 1983-1987 роках навчався у Вінницькому медичному інституті.

У липні 2015 го в інтерв'ю Симеон розповів, що під час навчання зрозумів, що хоче присвятити своє життя служінню церкви. За його словами, він попросив поради у духівника Лаври архімандрита Кирила (Павлова), який порадив йому кинути інститут.

В результаті з 1987 по 1991 рік Володимир Шостацький навчався в Московській духовній семінарії. У 1990 році його постригли в ченці в Даниловому монастирі Москви під ім'ям Симеон.

У наступному році його звели в сан ієродиякона, а пізніше - ієромонаха.

Повернення в Україну

У 1994 році Симеон повернувся в Україну і став насельником Києво-Печерської лаври. Одночасно він став вчитися в Київській духовній академії.

Через рік його звели в сан ігумена, а потім в архімандрита.

У 1996-му він став єпископом відроджуваної Володимир-Волинської єпархії, в 2002 році отримав сан архієпископа.

У 2007 році Синод УПЦ МП звільнив його від управління Володимир-Волинською єпархією, і він почав керувати Вінницькою єпархією з титулом "Вінницький і Могилів-Подільський". Пізніше він був зведений в сан митрополита, а його титул змінили на "Вінницький і Барський".

Симеон - конкурент митрополита Онуфрія за верховенство в УПЦ МП

Митрополит Симеон вийшов до другого туру виборів предстоятеля УПЦ МП в серпні 2014 року, і за його підсумками посів третє місце, набравши дев'ять голосів.

Нинішній предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій набрав 36 голосів, який посів друге місце митрополит Бориспільський і Броварський Антоній отримав 24 голоси.

Чутки про митрополита-главі об'єднаної православної церкви

4 листопада поточного року ряд українських ЗМІ повідомляв, що митрополит Симеон - ймовірна кандидатура на посаду голови об'єднаної Української православної церкви .

Зазначалося, що першість предстоятеля УПЦ КП Філарета готові визнати далеко не всі єпископи і священики УАПЦ і його, ймовірно, не підтримають і священики УПЦ МП, які сприймають Філарета як зрадника.

5 листопада Вінницька єпархія прокоментувала ці заяви, зазначивши, що "в цьому немає нічого дивного", враховуючи, що Симеон посів третє місце на виборах предстоятеля УПЦ МП.

Політична позиція митрополита Симеона

Відзначається, що проросійські кола УПЦ МП називають митрополита Симеона націоналістом, а в Вінницькій єпархії з його благословення дозволено здійснення богослужінь українською мовою замість церковнослов'янської.

В одному з інтерв'ю митрополит Симеон заявляв: "Останнім часом мене часто запитують:" Про що найбільше ви переживаєте, за Церкву? "А я відповідаю:" Знаєте, за Церкву менше переживаю - більше хвилююся за Україну ". Тому, що Україна сьогодні є, а завтра її може не бути, бо може розвалитися через нашого поділу, суперечок і протиріч ".

На YouTube-каналі Вінницької єпархії УПЦ МП опубліковано відео інтерв'ю з митрополитом Симеоном про війну на Донбасі.

"З самого початку збройного конфлікту я говорив, що в східних регіонах українці захищають цілісність нашої держави, непорушність його кордонів. Захищають від тих, хто приносить зло, руйнування, смерть. Захищати свою батьківщину - це священний обов'язок як кожного громадянина, так і, в першу чергу, християнина ", - вважає він.

як повідомляв OBOZREVATEL , Вселенський Патріархат 11 жовтня ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу Української церкви , А також оголосив про зняття анафеми з патріарха Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.

РПЦ виступила проти такого рішення Константинополя і як протест 15 жовтня розірвала відносини з Вселенським Патріархатом . В той же день росіян підтримали і Білоруська православна церква , Прийнявши аналогічне рішення.

12 листопада стало відомо, що проти автокефалії для України виступила і Сербська православна церква , Яка обізвала УПЦ КП і УАПЦ "розкольницькими групами в Україні", засудивши зняття анафеми з патріарха УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарія.

В свою чергу Грузинський патріарх Ілія ІІ заявив про підтримку автокефалії для України, а Болгарська церква відкинула пропозицію патріарха Кирила про проведення Всеправославного собору, який стверджував про стурбованість "тривожними подіями, пов'язаними з церковним життям канонічної єпархії УПЦ МП". Нещодавно автокефалію для України підтримала і Православна церква Фінляндії .

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!

В одному з інтерв'ю митрополит Симеон заявляв: "Останнім часом мене часто запитують:" Про що найбільше ви переживаєте, за Церкву?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация