Міждисциплінарна проект-група «Під небом Південної Азії» (МПГ ПНЮА)

  1. Результати нашої роботи - в наступних публікаціях:
  2. Склад проект-групи ПНЮА:
  3. Презентація проекту ПНЮА в університетах Південної Азії

Міждисциплінарна проект-група «Під небом Південної Азії» / ПНЮА існує з 2011 року і досліджує сім країн: величезну Індію і обрамляють її Пакистан, Бангладеш, Непал, Бутан, Шрі-Ланку і Мальдіви Міждисциплінарна проект-група «Під небом Південної Азії» / ПНЮА існує з 2011 року і досліджує сім країн: величезну Індію і обрамляють її Пакистан, Бангладеш, Непал, Бутан, Шрі-Ланку і Мальдіви. Ці держави, пов'язані один з одним історично, політично, культурно і економічно, складають найважливіший світовий регіон з 1/5 населення землі. А ми з'єднуємо їх між собою проблемними питаннями сучасного буття, заданими тактикою і стратегією глобального сходознавства і супутніми науковими «поворотами» / «переворотами» - візуальним, мобільним, просторовим, емоційним, матеріальним, лінгвістичним і ін. - в гуманітарних дисциплінах XXI ст.

Спираючись на проблемний підхід, ми визначаємо актуальну тему ( «Портрет і скульптура», 2011; «Рух і простір», 2012; «Територія і приналежність», 2013; «Хула і хвала», 2014; «Сором і гордість», 2015; «Річ і користь», 2016 року; «Слуга і господар» 2017), яка стає об'єктом прицільного вивчення в формі польових досліджень, семінарів, колоквіумів, всеросійської конференції і, нарешті, публікації відповідного томи з задуманої нами серії «Під небом Південної Азії» . Зміст кожного мультимедійного томи складається з наукових статей російських та зарубіжних вчених в поєднанні з творами художніх жанрів (розповіді, есе, п'єси, вірші) та есеїстики, переведених нами з мов Південної Азії, що відображає пріоритет «експериментального гібридного стилю», як він розуміється в сучасній науці про Південної Азії (див. South Asia: Journal of South Asian Studies). При цьому головною модальністю нашого проекту є відмова від «взагалі», тобто від відтворення загальновідомою, легкодоступною інформації, банальностей і стереотипів. Ми оголошуємо імперативним принципом / кредо проект-групи ПНЮА зосередженість на «зокрема», іншими словами на розтині конкретики, локальних обставин і механізмів, які формують і винаходять реальність і її інтерпретації «під небом Південної Азії» подібно до того, як дрібниці складаються в людську життя.

Смерть в Махараштра Смерть в Махараштра. Уява, сприйняття, втілення
Death in Maharashtra. Imagination, Perception and Expression

Мертві йдуть в спогади, а смерть залишається вічною темою історії, мистецтва і філософії, тобто життя. Ця книга розповідає про життя, в якій у смерті є постійне місце - не як фізіологічної невідворотності, але як культурно-історичного інституту, домінуючого в оформленні простору і часу, що породжує важливі для суспільства сакральні і профанні традиції і ритуали, творче натхнення та соціальне насильство. У цій книзі смерть присутня як індивідуальне переживання і як створена уявою індусів і мусульман, Парс і християн, буддистів і іудеїв з Махараштри колективна схема, регулярно ними відтворена і втілюється в меморіальних спорудах, літературних творах і людської пам'яті. Смерть проявляє себе як вирішальний фактор - причина і наслідок - історичних колізій і сучасних політичних перипетій, як важливий аспект відносин людини з природою, іншими людьми і з самим собою. Сусідство різних жанрів і несхожих свідоцтв створює потужну поліфонію книги-омнібуса, народжує стереоефект в сприйнятті смерті по-махараштранскі.
зміст

Рецензія на книгу «Смерть в Махараштра. Уява, сприйняття, втілення ».
У індійської смерті «є каста, стать, вік, соціальний статус, політична ангажованість і смакові пристрасті»
Володимир Михайлович Алпатов

Пілотним проектом ПНЮА стала книга, присвячена окремому індійському штату - Махараштра, «регіону всередині регіону»: «Смерть в Махараштра. Уява, сприйняття, втілення »(відп. Ред. І.П. Глушкова. М .: Наталіс, 2012; 816 с.).

З моменту заснування ми провели 7 конференцій (див. Теми вище).

З березня 2018 року ми переходимо на новий формат дослідницької роботи - воркшопи: стежте за оголошеннями на нашому сайті.

Результати нашої роботи - в наступних публікаціях:

Том I «Під небом Південної Азії. Портрет і скульптура: візуалізація територій, ідеологій і етносів через матеріальні об'єкти »(кер. Проекту І.П. Глушкова, відп. Ред. І.Т. Прокоф'єва. Москва: Наука-Східна література, 2014; 607 с.);

Том II «Під небом Південної Азії. Рух і простір: парадигма мобільності і пошуки смислів за межами статичності »(кер. Проекту І.П. Глушкова, відп. Ред. С.Є. Сидорова. Москва: Наука-Східна література, 2015; 911 с.);

Том III «Під небом Південної Азії. Територія і приналежність: геополітичне конструювання і суб'єктність сприйняття населених просторів »(кер. Проекту І.П. Глушкова, відп. Ред. А.В. Бочковська. Москва: Наука-Східна література, 2016 року; 799 с.).

Том IV «Під небом Південної Азії. Хула і хвала: комунікативні модальності історичного і культурного своєрідності »(кер. Проекту І.П. Глушкова, відп. Ред. Є.Ю. Ваніна 2017; 927 с.).

Триває робота над томами V ( «Під небом Південної Азії. Сором і гордість») і VI ( «Під небом Південної Азії. Річ і користь»), відп. ред. І.П. Глушкова та С.Є. Сидорова, і починається формування томи VII «Під небом Південної Азії. Слуга і господар ».

Склад проект-групи ПНЮА:

  • Ірина Петрівна Глушкова, д.і.н., г.н.с., керівник
  • Світлана Євгенівна Сидорова, к.і.н., с.н.с., заступник керівника
  • Євгенія Юріївна Ваніна, д.і.н., г.н.с.
  • Анна Вікторівна Бочковська, к.і.н., асоційований учасник, ІСАА МГУ
  • Кирило Андрійович Демічев, к.і.н., асоційований учасник, УРАО, Нижній Новгород
  • Олександр Михайлович Дубянский, к.ф.н., асоційований учасник, ІСАА МГУ

Проект-група ПНЮА носить відкритий характер і запрошує нових учасників, які поділяють принципи її дослідницької та видавничої діяльності.

Контактний e-mail: [email protected]

Презентація проекту ПНЮА в університетах Південної Азії

ПНЮА в Шрі-Ланці (Коломбо) І.П. Глушкова

Глушкова

ПНЮА в Шрі-Ланці (Коломбо) І.П. Глушкова

Глушкова

ПНЮА в Індії (Пуна) І.П. Глушкова та С.Є. Сидорова

Сидорова

ПНЮА в Індії (Пуна) С.Є. Сидорова та І.П. Глушкова

Глушкова

ПНЮА в Пакистані (Лахор) А.В. Бочковська

Бочковська

ПНЮА в Пакистані (Лахор) А.В. Бочковська

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация