Міжнародна співпраця

Міжнародні наукові зв'язки є важливим напрямком діяльності Інституту економіки та організації промислового виробництва СО РАН

Міжнародні наукові зв'язки є важливим напрямком діяльності Інституту економіки та організації промислового виробництва СО РАН. Ще в радянський період Інститут здійснював інтенсивне співробітництво з вченими різних країн, і особливо плідним воно було в області регіональної науки. Тут особливо велика заслуга д.е.н., професора М.К.Бандмана , Який завдяки своєму визнаному міжнародному авторитету зумів налагодити ефективну взаємодію з ученими регіоналісти США, Великобританії, Франції, Німеччини, країн соціалістичного табору. На цій основі було проведено серію радянсько-американських, радянсько-польських і радянсько-болгарських конференцій і семінарів з регіональної проблематики, що сприяло суттєвому посиленню репутації Інституту в міжнародному науковому співтоваристві. Великий внесок у налагодження міжнародних зв'язків Інституту вніс академік А.Г.Гранберг - як по лінії наукових взаємодій в області математичного моделювання економічних процесів з провідними вченими світу, так і в області регіональної науки.

Після розпаду СРСР для зміцнення міжнародних зв'язків Інституту на його базі відповідно до Постанови Президії Сибірського відділення Російської академії наук був створений Сибірський міжнародний центр регіональних досліджень (СМЦРІ), який був зареєстрований як юридична особа 12 травня 1992 року. Директором Центру став заступник директора ІЕОПП СО РАН д.е.н. В.Е.Селіверстов . Центр був незалежною неурядовою некомерційною організацією, володів правом юридичної особи, мав самостійний баланс, рублевий і валютний рахунки в російських банках. Засновниками СЦМРІ були Сибірське відділення РАН і Міністерство науки, вищої школи і технічної політики Російської Федерації. Основним завданням Центру було сприяння в реалізації міжнародних програм і проектів, що здійснюються Інститутом економіки та організації промислового виробництва СО РАН. За роки свого існування (до 2008 року) Центр реалізував важливі спільні проекти з університетами і науковими центрами США, Канади, Великобританії, Франції, Німеччини.

В даний час ІЕОПП СО РАН взаємодіє з 23 зарубіжними науковими установами - дослідними центрами та університетами європейських країн, США, Канади, Китаю, Японії, Південної Кореї, Монголії, країн пострадянського простору. Ця співпраця здійснюється як в рамках міжінститутське програм і проектів, так і на індивідуальній основі - по лінії участі співробітників Інституту в зарубіжних стажуваннях і в реалізації індивідуальних або групових грантів. ІЕОПП СО РАН є колективним членом Міжнародної асоціації центрів дослідження федералізму. Провідні співробітники Інституту є членами редколегій зарубіжних журналів, академік В.В.Кулешов - почесним професором Хейлунцзянскій академії суспільних наук (КНР).

За останні десять років Інститут є учасником наступних міжнародних програм і проектів:

1. Російсько-канадська програма «Обмін досвідом управління північними територіями». Основні партнери Програми - апарат повноважного представника Президента РФ в Сибірському федеральному окрузі і адміністрації сибірських суб'єктів Федерації, з канадської сторони - Міністерство у справах корінних народів і розвитку Півночі Канади (AANDC), Форум Федерацій, Університет Торонто, Університет Східного Онтаріо. ІЕОПП СО РАН здійснює наукове супроводження даної Програми, в рамках яких було проведено більше десяти конференцій, семінарів та круглих столів (в тому числі - міжнародна конференція «Сибірський Північ і Арктика в умовах глобальних викликів XX століття, Красноярськ, 2011 р), розроблений і реалізований навчальний курс «Облік інтересів корінних народів при прийнятті рішень в сфері надрокористування» та інші важливі заходи.

2. Російсько-китайський проект «Регіональний розвиток і співпрацю Сибіру і Північного Сходу Китаю». Основний китайський партнер ІЕОПП СО РАН - Академія суспільних наук провінції Хейлунцзян (м Харбін). Інститут став організатором п'яти російсько-китайських конференцій «Регіональний розвиток і співпрацю Сибіру, ​​Далекого Сходу і Північного Сходу Китаю», які проводилися з 2000 по 2007 рр. як в Харбіні, так і в Новосибірську. Ці конференції з 2008 до 2013 року трансформувалися в щорічний Міжнародний форум «Регіональний розвиток і співпрацю в Північно-Східній Азії», приурочений до щорічної Харбинской ярмарку, в яких провідні співробітники ІЕОПП брали активну участь і виступали з пленарними доповідями. З 2014 року знову став реалізовуватися двосторонній формат - «Форум аналітичного центру китайсько-російського економічного співробітництва», в організації і проведенні якого ІЕОПП СО РАН також грає ключову роль. Хейлунцзянскій академія суспільних наук здійснює публікацію статей співробітників Інституту з проблем соціально-економічного розвитку Сибіру, ​​перевела на китайську мову і видала в КНР фундаментальну монографію Інституту «Сибір в перші десятиліття XXI століття». Реалізація даного проекту дає можливість оцінити перспективи і ризики економічного взаємодії Росії і Китаю і його роль в розвитку східних районів країни .

3. Російсько-угорський проект «Роль науки, НДДКР і інновацій в регіональному розвитку Центральної Європи і Росії» виконується в рамках наукових контактів Інституту економіки та організації промислового виробництва СО РАН з Інститутом регіональних досліджень Центру економічних і регіональних досліджень Угорської академії наук (ІРІ ЦЕРІ ВАН , м Печ). Даний науковий колектив ВАН є одним з найбільш авторитетних наукових центрів країн Центральної та Східної Європи в області регіональних досліджень і регіональної політики. Керівник проекту з угорського боку - колишній директор ІРІ ЦЕРІ ВАН проф. Дьюла Хорват, один з найвідоміших учених-регіоналісти Європи, давній партнер ІЕОПП СО РАН, член редколегії журналу «Регіон: економіка і соціологія» . На наш превеликий жаль, проф. Хорват помер восени 2015 року, і це стало великою втратою для нас Проблематика проекту в світлі реформи РАН є надзвичайно актуальною і затребуваною, результати проекту можуть використовуватися для вироблення рекомендацій по регіоналізації інноваційної політики та посилення впливу науки і інновацій на процеси регіонального розвитку в Росії з урахуванням європейського досвіду. В рамках даного проекту була проведена Міжнародна конференція «Регіональний розвиток в Центральній Європі і Росії. Територіальні відмінності в сфері науки та інновацій » (Москва 11 вересня 2014 г.). У минулі роки співпраця ІЕОПП СО РАН з Інститутом регіональних досліджень ВАН здійснювалося в рамках реалізації проекту «Регіональний розвиток і регіональна політика Угорщини та трансформованою Росії» плану двостороннього співробітництва РАН та ВАН (за участю також Інституту географії РАН, Москва), в рамках якого було проведено кілька конференцій і видано дві монографії. У лютому-березні 2016 року відбувся візит делегації з ІЕОПП СО РАН в Угорщину, у рамках якого відбулося підписання Угоди від наукове співробітництво з Інститутом регіональних досліджень ВАН. Таким чином, нинішній директор Інститутом регіональних досліджень, академік ВАН Ілона Пальне-Ковач продовжує і зміцнює лінію співпраці між ІЕОПП СО РАН і Угорської академією наук.

Більш детальна інформація

Помічник директора з міжнародних зв'язків Колобова Олена Анатоліївна.

Контактний телефон (робочий) - + 7-383-3301776, e-mail: kolobova @ ieie.nsc.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация