Міжнародні відносини СРСР в 1920-х роках: зовнішня політика

  1. антибільшовицька компанія
  2. Міжнародні відносини в другій половині 20-х рр
  3. Потрібна допомога в навчанні?

Після закінчення боротьби з іноземною інтервенцією, а також громадянських протистоянь, більшовики виступали за примирення з країнами Європи та робили спроби налагодити торговельні відносини з ними. Протидія було надано тільки з боку урядів Англії і Франції.

Вже в 1920 році були укладені мирні угоди з Латвією, Литвою, Естонією і Фінляндією. На початку 1921 року економічна блокада Росії була скасована, згідно з рішенням держав Антанти, проте приховане протиборство з більшовиками тривала ще довгий період.

антибільшовицька компанія

З утворенням СРСР, країни Заходу значно посилили антибільшовицьку компанію. Активну участь в боротьбі з більшовиками зробила Англія. Англійський уряд аж до 1925 року подавала претензії Радянській державі, в де-факто неіснуючої антіанглійской пропаганді. Реакція більшовиків і радянського народу була різкою: РКП (б) розірвала всі дипломатичні відносини з Англією, а відповіддю на знамениті англійські ультиматуми стали масові народні демонстрації.

Перелом в міжнародних відносинах наступив в 1924 році, коли новий англійський прем'єр-міністр офіційно визнав СРСР і оголосив про початок торгових і дипломатичних відносин з державою. Більшовики не мали іншого вибору, як також в свою чергу піти на ряд політичних уступів - торгові шляхи і міжнародне визнання були необхідними для новоствореної держави. Уже навесні 1924 року уряд СРСР встановив дипломатичні контакти з Китаєм, Швейцарією, Італією, Австрією і Туреччиною.

Великим політичним досягненням для радянського уряд став початок міжнародних відносин з Францією. 28 жовтня 1924 року, ліві сили, які здобули перемогу на парламентських виборах у Франції, офіційно визнали СРСР як самостійного суб'єкта міжнародних відносин. Найбільші зусилля більшовики доклали до встановлення дипломатії з США, проте держава відповідала політичним ігноруванням. Єдиною країною американського континенту, яка в першій половині 20-х років визнала легітимність Радянського Союзу, стала Мексика.

Фактором який значно ускладнював зовнішню політику СРСР, стала повна відмова більшовиків від всіх міжнародних договорів Росії, які полягали в дореволюційний час. Особливо це загострило політичні протиріччя з державами Антанти, Близького Сходу і Японією.

Міжнародні відносини в другій половині 20-х рр

Станом на 1925 рік більшовикам вдалося домогтися політичного визнання від 22 держав. Якщо враховувати шляхи їх приходу до влади і події, які за цим послідували, такі результати були величезним досягненням нової радянської влади. До початку 1927 року стало очевидним, що політика політичних провокацій спрямованих на інші держави не сприяє зміцненню міжнародних відносин.

У вересні 1925 року було скликано конференцію держав, що входять до Ліги Націй, на якій піднімалися питання подальшої пацифістської політики світових держав. Радянський уряд, незважаючи на те, що Радянський Союз не мав членства в організації, також було запрошено на конференцію. Радянська делегація брала активну участь в розробках проекту загального роззброєння. Такі дії більшовиків були спрямовані на якнайшвидше входження СРСР в Лігу Націй, однак пряме запрошення не слід було.

У 1928 році, уряд США в офіційному листі міністрові закордонних справ Франції, вказало на необхідність надання членства в Лізі Націй совесткому Союзу, як одному з найбільш великих світових держав. Уже в 1929 році уряд СРСР вступило в переговори про набуття членства в цій організації.

У жовтні 1929 року Радянський уряд підписав з Англією пакт про відновлення дипломатичних відносин. У грудні цього року було укладення миру з Китаєм.

Потрібна допомога в навчанні?


Після закінчення боротьби з іноземною інтервенцією, а також громадянських протистоянь, більшовики виступали за примирення з країнами Європи та робили спроби налагодити торговельні відносини з ними

Попередня тема: Проблеми війни і миру в 20-і роки: мілітаризм і пацифізм
Наступна тема: & nbsp & nbsp & nbsp На шляхах до Другої Світової Війни: Італія і Німеччина, Ліга Націй, СРСР

Потрібна допомога в навчанні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация