Міжнародний день грамотності - свято 8 вересня, поняття грамотності і причини безграмотності

  1. Історія свята Міжнародний день грамотності
  2. поняття грамотності
  3. причини безграмотності

Російська мова вважається найважчим у світі після китайського в плані вивчення. Для нас - росіян - це дико, а ось іноземцям цілком близьке і зрозуміле. І вимова, і діалекти, і велика кількість зменшувально-пестливих слів, синонімів, омонімів, і, нарешті, граматика - все дається більшості з іноземців, які вивчають «великий і могутній», з великими труднощами. Однак якщо безграмотність їм можна пробачити, то нас даний факт ганьбить. Втім, подібне явище має місце бути незалежно від мови, якою розмовляє людина. Міжнародний день грамотності покликаний усунути згубний недуга, що виникає як наслідок небажання вчитися і освоювати рідну або потрібну мову.


Зміст статті:


Історія свята Міжнародний день грамотності

Міжнародний день грамотності відзначають щорічно 8 вересня. Це свято заснувала ЮНЕСКО трохи менше півстоліття тому - в 1966 році. Приводом до цієї події послужила рекомендація «Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності». Захід проходив в Тегерані на рік раніше, восени.


Відомо, що до сих пір в світі безліч безграмотних людей, які не вміють толком не писати, не читати, не дивлячись на явний прогрес у всіх сферах життя, особливо в області інформації. Адже крім просунутих Європи і Америки є також Африка, Азія, де чимало народів, які не мають уявлення про те, як важливо володіти навичками письма, притому вміти правильно застосовувати їх на практиці.

Статистика підтверджує вищесказане. Дійсно, в даний час більше 15% населення земної кулі є безграмотним. Навряд чи ви здивуєтеся, дізнавшись, що 2/3 даного показника припадає на частку жіночої статі. Майже 40% неписьменних дорослих проживає в Індії, 1/5 частина - в державах Африки. Втім, навіть в країнах досить високорозвинених все ще залишаються люди, які не володіють повною мірою навичками письма і читання. Це кожна п'ята людина або 160 млн. Жителів. У державах-членах ЄС безграмотні 75 млн. Чоловік. Що стосується безпосередньо дитячого покоління, то на планеті більше сотні млн. Хлопців не відвідують шкільні навчальні заклади.


Ясна річ, ситуація в середині XX століття була гірше в рази. Таким чином, ЮНЕСКО переслідувала установою Міжнародного дня грамотності найголовнішу мету: об'єднати й активізувати зусилля світової громадськості в процесі повсюдного поширення грамотності і здійснення лікнепу.


2002 рік був дуже важливий для тих, хто створив Міжнародний день грамотності і докладав усіх зусиль для його процвітання. Генеральна Асамблея ООН оголосила «Десятиліття письменності Організації Об'єднаних Націй». А роком пізніше вона ж затвердила «План дій ООН для Десятиліття письменності», доручивши ЮНЕСКО «посаду» координатора, зобов'язаного проводити специфічні заходи в рамках даної події.

Щороку Міжнародний день грамотності проходить під певним девізом. Так, в 2006 році тема свята звучала як «Грамотність забезпечує сталий розвиток», в 2007 - «Грамотність і здоров'я», а 4 роки тому гаслом дати був теза «Значення грамотності для жінок». У минулому, 2013 році, заходи Міжнародного дня грамотності організовували під егідою теми «Грамотність в XXI столітті».


У Міжнародний день грамотності проводяться безліч симпозіумів, церемоній нагородження, колоквіумів і семінарів. Премії вручають за певні досягнення в сфері діяльності, пов'язаної з ліквідацією неписьменності. Наприклад, є премія імені Кінг Седжонга - володарями її стають особи, які досягли конкретних результатів в процесі поширення грамотності по земній кулі. Інша нагорода - премія імені Конфуція - знаходить своїх героїв в області насадження грамотності в сільській місцевості, а також серед жіночого населення.

Які плани ЮНЕСКО на рахунок подальших дій у сфері лікнепу? Основне завдання, що стоїть перед співробітниками миротворчої організації, полягає в наступному: домогтися до 2015 року скорочення числа безграмотного дорослого населення вдвічі, роблячи особливий акцент на жіночій половині. Іншими словами, планується реалізація стратегії «Освіта для всіх».


поняття грамотності

Зі шкільної лави нам вселяють, що необхідно вміти швидко і правильно читати і писати без помилок. Іншими словами, привчають до грамотності. Адже людині грамотному відкриті багато дверей по життю. Але грамотність - це не тільки певні навички письма, читання, правильна мова і вміло побудовані пропозиції. Грамотність - це ще й двигун прогресу (мається на увазі особистісне і духовний розвиток). Грамотна людина відчуває себе на висоті, розумним, компетентним і відчуває, що багато чого йому під силу. Завдяки грамотності суб'єкт в змозі розкрити в собі закладений потенціал, розвинути природні задатки, здібності і таланти, а заодно продемонструвати їх публіці.


Рівень грамотності людини на певному етапі життя є критерієм, за яким можна визначити - чи можливо подальше навчання і розвиток індивідуума чи ні. Ви можете заперечити, що сьогодні «гроші вирішують все». Дійсно, безліч некомпетентних співробітників в даний час наповнюють фірми різної спрямованості праці. І це дуже погано - страждає якість вироблених товарів і послуг, процес контактування виробника і реалізатора. Реалізатора і споживача. На підставі всього перерахованого можна зробити висновок: грамотність - це право і одночасно обов'язок кожного з нас, а також інструмент культурного і цивілізованого розвитку суспільства.


причини безграмотності

Міжнародний день грамотності - прекрасний привід подумати над причинами безграмотності.

Чому дитина виростає неписьменним, не дивлячись на те, що і батьки з ним регулярно займаються, і в школу він ходить, і від природи дана розумна голова? Якщо звернутися з таким питанням до фахівців, а саме психологам і соціологам, то ми отримаємо наступні відповіді:

  • Відсутність любові до читання. Як наслідок - немає звички щодня брати в руки цікаву книгу і занурюватися в вигаданий, такий привабливий світ. Сьогодні мало хто читає, а особи, що не ігнорують цей процес, вибирають зовсім не те для читання.
  • Інтернет-спілкування - досить впливовий чинник. Користувачі Мережі вже давно виробили свій віртуальний сленг. До того ж часте скорочення слів і допущення орфографічних помилок мимоволі дублюються в стандартну письмову мову.

  • Навчальна підготовка. На жаль, в школах і ВУЗах сьогодні вона кульгає. Все тому, що компетентність педагогів часто залишає бажати кращого. А ще багато викладачів лінуються виконувати повною мірою свої обов'язки.
  • Лінь самого учня. Теж важливий фактор розвитку безграмотності в людині. Навіщо читати книгу, якщо можна пограти в захоплюючу комп'ютерну гру або поганяти м'яч у дворі з друзями?

Кожен з нас повинен боротися за грамотність - по крайней мере, свою і своїх близьких. В іншому випадку відбудеться зворотний розвиток особистості, і теорія Дарвіна здійсниться на практиці, тільки у зворотний бік ...

Ми вітаємо всіх зі святом, з Міжнародним днем ​​грамотності!

Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: Свято 8 вересня , Міжнародний день грамотності

Які плани ЮНЕСКО на рахунок подальших дій у сфері лікнепу?
Чому дитина виростає неписьменним, не дивлячись на те, що і батьки з ним регулярно займаються, і в школу він ходить, і від природи дана розумна голова?
Навіщо читати книгу, якщо можна пограти в захоплюючу комп'ютерну гру або поганяти м'яч у дворі з друзями?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация