МММ. Історія афери

У далекому 1989 році була зареєстрована організація МММ. Тоді ця компанія мала назву кооперативом і займалася торгівлею імпортної оргтехнікою. Поступово ситуація в країні змінювалася, і разом з цим мінявся напрям діяльності МММ. Кооператив займався і рекламою, і біржовими операціями, і організацією конкурсів краси, і ваучерної приватизацією, і багатьом іншим.

.

Після розпаду СРСР засновники МММ переглянули рід занять своєї фірми, і в 1993 році був зареєстрований перший проспект для емісії їх акцій Після розпаду СРСР засновники МММ переглянули рід занять своєї фірми, і в 1993 році був зареєстрований перший проспект для емісії їх акцій. Це дозволяло випустити не більше 991 тис. Акцій. Уже з 1994 року МММ стало продавати акції номіналом тисяча рублів. Трохи пізніше була придумана «двостороння котирування» акцій. В результаті вони стали розходитися неймовірно швидко, оскільки торгівля відбувалася за принципом безперервного зростання ціни.

Такий стан справ дозволило Мавроді випустити ще 991 тис. Акцій. Однак цього було мало. Він щосили намагався знайти шлях, що дозволяє обійти обмеження випуску акцій. Так були введені в обіг квитки МММ. Формально вони не вважалися цінними паперами і за ціною були рівні однієї сотої від ціни акції. Для вкладників такі квитки теж були зручні, оскільки ціна акцій була вже занадто висока. Крім того, що такі квитки знімали обмеження на випуск, так ще й на них не поширювався закон про цінні папери.

Згодом Мавроді все більше прагнув перевести МММ в область цивільних відносин. Люди більше не купували квитки, офіційно вони жертвували гроші компанії МММ і особисто Мавроді, як цивільній особі. Квиток видавався просто як сувенір. Коли необхідно було вкладнику продати квиток, Мавроді йому жертвував гроші. Таким чином юридично всі операції проводилися як «удавані угоди», і жодна зі сторін не несла ніяких юридичних зобов'язань.

Крім того, вартість квитків та акцій встановлював сам Мавроді. Все це і призвело до катастрофічних наслідків. За півроку роботи МММ ціни виросли в 127 разів. Прогнозувати ціни за законом не можна було, тому темпи були передбачувані. Кількість вкладників зросла до 15 мільйонів чоловік. Держава ця піраміда лякала, воно агітувало людей забирати гроші, але це тільки викликало паніку.

У 1994 році Мавроді нарешті заарештували за несплату податків. Люди активно штурмували будівлі міліції. А вже в 1997 МММ оголосило себе банкрутом, гроші людям, звичайно ж, не повернули. Юридично стягнути їх не було можливості. Понад 50 людей покінчило життя самогубством.

У 2013 році Мавроді зробив спробу повторення своєї махінації, однак широкого поширення компанія не отримала.

© Шишлова Юлія

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация