МНС розпочало розклеювати в під'їздах пам'ятки з правилами поведінки під час грози

Фото: ТАСС / Михайло Ваулин

Столичне управління МНС почало розміщувати пам'ятки про правила поведінки під час грози в під'їздах будинків і в ліфтах. Про це m24.ru розповіла начальник прес-служби московського управління Оксана Золотова. За її словами, в пам'ятках є інструкції безпеки на воді і в домашньому побуті. Зараз інформування охоплює близько 80 районів міста. У середині липня в столиці пройшла найсильніша за останні роки гроза, під час якої постраждали десятки людей в Москві і області.

"У під'їздах і в ліфтах є інформаційні дошки, де ми розміщуємо актуальну інформацію, яку оновлюємо кожен місяць. Там не тільки правила поведінки під час грози, а й за іншими ризиками. Наприклад, є інформація про небезпеку пожеж в побуті, правила безпеки на воді і в несприятливих погодних умовах, - пояснила Золотова. - Виходячи з дому, людина ознайомитися з інформацією. Якщо він виявиться в складній ситуації, то вже буде знати, як себе вести ".

За її словами, в подальшому пам'ятки повинні з'явитися у всіх районах Москви. Інформація від МНС також транслюється на рекламних екранах, інформаційних табло ЦОДД. Рятувальні служби повідомляють москвичів і через SMS-повідомлення.

У ніч на 14 липня в Москві пройшла найсильніша за останні роки гроза зі зливою, штормовим вітром і в деяких районах з великим градом. Стихія за кілька годин повалила близько тисячі дерев, були пошкоджені десятки автомобілів, кілька людей серйозно постраждали через падіння дерев і ударів блискавок. Деяких напасти застала буквально по дорозі додому. Протягом практично усього липня кілька разів на тиждень повторювалися грози і урагани меншого масштаби. По всьому місту через велику кількість опадів утворювалися підтоплення. Через падаючих дерев кількість звернень по КАСКО виросло в чотири рази . За оцінкою Гідрометцентру, в липні випало 146 відсотків місячної норми опадів.

зараз на сайті МНС можна знайти безліч пам'яток і правил в різних життєвих ситуаціях: від правил поведінки на воді до дій при ртутному отруєнні. Про те, як поводитися під час грози можна дізнатися і на сайті m24.ru . Крім того, пам'ятки про правила поведінки під час грози планують роздавати в столичних парках, де можуть поставити додаткові громовідводи , Щоб відвідувачі не постраждали від удару блискавки.


Директор московського регіонального громадського Фонду сприяння правопорядку Олег Іванніков розповів, що пам'ятки та оголошення в під'їздах часто зривають і псують. За його словами, для інформування жителів про правила поведінки під час грози потрібно застосовувати сучасні технології. "Я більше прихильник розсилки попереджень у вигляді SMS або по електронній пошті. Це більш дієва міра, ніж пам'ятки, - пояснив він. - Зараз молодь всю інформацію отримує з інтернету".

Іванніков додав, що школярам і студентам можна також проводити лекції з безпеки в грозу. "Діти, які навчаються в школах, можуть отримати всю інформацію від викладачів на уроках ОБЖ", - уклав експерт.

Посилання по темі

Керівник метеорологічного відділу метеообсерваторіі МГУ Павло Константинов розповів, що москвичам дуже небезпечно перебувати на вулиці під час сильних гроз. "Коли у вас по вулиці тече ціла дощова річка, і де-небудь вітер звалив електричний щит, то це, звичайно, небезпечно. Є ймовірність попадання блискавки, так як в місті багато проводять електрику поверхонь, - підкреслив експерт. - На жаль, в цього сезону вже були жертви в Москві і в області ".

За його словами, головною небезпекою в грозу є падаючі дерева і рекламні щити, тому що попереджають пам'ятки будуть дуже корисними. "Такі грози нічого незвичайного не уявляють, у великих мегаполісах вони часто відбуваються. Причому грози дуже посилюються саме в центрі міста, це явище посилення добре нам відомо", - пояснив він.

Константинов додав, що основне правило для москвичів - це перечекати грозу вдома або в метрополітені. "Автотранспорт теж не завжди безпечний, тому що під час великих потопів може статися замикання в електроніці, - сказав співрозмовник m24.ru. - Крім того, не слід відкривати вікна в грозу, бо кульові блискавки ніхто не відміняв".

Москвичам також планують роздавати пам'ятки про небезпеку теплового удару . Вони розкажуть, як уникнути перегріву і надати допомогу людині, яка отримала сонячний удар. Крім цього на пляжах роздадуть брошури, в яких будуть розписані правила поведінки на воді. З минулого року в під'їздах будинків почали розклеювати антитерористичні листівки . У них громадянам нагадують, що треба повідомляти про сторонніх осіб і не говорити незнайомцям код домофона. На листівках також вказані телефони поліції і контакти управ районів, за якими можна оперативно звернутися в разі терористичної небезпеки.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация