«Моя спальня висіла в повітрі, а кімнати, де спав тато ... Не було! «

  1. «Тріск був такої сили, що величезні плити падали на землю нібито безшумно. Шматки стін, рами, ковдри...
  2. Кожні півгодини рятувальники оголошували п'ять хвилин тиші
  3. Потік людей, які несли потерпілим теплі речі та взуття, йшов практично безперервно
  4. На рахунок допомоги постраждалим вже перераховано близько мільйона гривень

розповідає дивом уціліла під час вибуху газу 18-річна дніпропетровчанка Таня Гаврилюк

Вранці в фатальну суботу, 13 жовтня, мешканці десятиповерхового будинку N 127 по вулиці Мандриківській у Дніпропетровську намагалися повідомити в службу 04 про дивну «поведінку» газових плит і запаху газу в під'їзді. Але там або не брали трубку, або радили відкрити кватирки ...

«Тріск був такої сили, що величезні плити падали на землю нібито безшумно. Шматки стін, рами, ковдри кружляли в повітрі, немов в молоці »

- У п'ятницю до мене приїхав родич на дев'ять днів з дня смерті моєї мами, - розповідає мешканець 59-ї квартири Геннадій Третьяков - У п'ятницю до мене приїхав родич на дев'ять днів з дня смерті моєї мами, - розповідає мешканець 59-ї квартири Геннадій Третьяков. - Увечері ми дивилися телевізор і почули дивний запах в квартирі. «Напевно, якісь неполадки в телевізорі, - подумав, - завтра подивлюся». Але вранці запах став сильнішим, і ми зрозуміли, що це газ. Потім у двері подзвонив сусід: «Нісенітниця якась: краники біля плити закриті, а газ з конфорки йде». Чи не зважившись запалювати вогонь, я подзвонив знайомим в сусідній будинок. Там теж були стурбовані: «Ми пиріг пекли, і раптом духовка спалахнула» ... Родич, який працював колись в газовому господарстві, відразу зрозумів, що тиск газу набагато перевищує норму, ось крани його і не тримають. Ми тут же почали телефонувати в службу 04, але там було постійно зайнято.

Втім, незвичайним «поведінкою» газових приладів були стурбовані багато мешканців десятиповерхового будинку.

- Вранці мені подзвонив сусід з другого під'їзду, - розповідає мешканка 116-ї квартири Інна Солоніченко, - і питає: «Ти включала газ?» Я спросоння пішла на кухню, піднесла сірник до конфорки і в жаху відскочила: замість звичайного полум'я вгору зметнувся трохи ледве не метровий факел, одночасно спалахнула духовка, хоча я її навіть не включала. Швидко перекривши вентиль на трубі, глянула у вікно: у дворі під дощем вже стояли сусіди, хтось біг з дітьми на руках. Тут і я злякалася. Розбудова сина і навіть не встигнувши взяти документи, кинулася до дверей. Коли ми з Антоном через три сходинки бігли з дев'ятого поверху, в під'їзді був такий сильний запах газу, що неможливо було дихати. Ледве відбігли від будинку метрів на десять, як почули ззаду бавовна ...

У дворі в той момент знаходилося не більше ста чоловік, а в будинку залишилося майже чотириста мешканців. Звичайно, деякі поїхали на роботу, але багато, в тому числі школярі, вважали за краще в цей холодний дощовий ранок поніжитися в ліжку.

- Мене запах газу розбудив близько восьмої ранку, - намагається відновити хід подій мешканка 2-ї квартири Зінаїда Абрамец. - Перевірила краники на плиті - все закрито, але відчуваю - газ йде. Цілу годину дзвонила по всіх телефонах, навіть з Інтернету дочка скачала якийсь номер - 077. Марно! В одній зі служб, правда, порадили відкрити кватирку, а в міліції сказали, що виїжджають. В цей час в під'їзді було вже більше газу, ніж в квартирах, і я стояла біля вхідних дверей, щоб ніхто не ввійшов сюди з сигаретою. В 9. 30 з боку 3-го під'їзду почувся дивний свист - немов повітря бив з брандспойта. Він був таким гучним, що заглушав навіть голосу стояли у дворі людей.

Цей свист, впевнені мешканці, означав, що біля третього під'їзду лопнула що веде до будинку газова труба. Хтось із чоловіків побіг, щоб перекрити засувку, але не встиг: газ вже протягав з невидимих ​​отворів ...

- Коли внизу голосно зашипіло, ми з дружиною стали бігти вниз, натискаючи по дорозі на всі кнопки дзвінків, - житель 113-й квартири Анатолій Білоусенко ледь справляється з хвилюванням. - Поки спускалися з дев'ятого поверху, чули, як грюкали двері нагорі, - люди вибігали з квартир.

Ще одна жінка в промоклих наскрізь кімнатних тапочках і пальто з чужого плеча не приховує жаху: «Ми з донькою тільки вискочили з під'їзду, як за спиною все посипалося. Гуркіт був такої сили, що величезні плити падали на землю нібито безшумно. Все заволокло білої пилом: шматки стін, рами, ковдри, скла кружляли в повітрі, немов в молоці ».

Коли біла хмара розсіялася, перед Остовпілий людьми постала моторошна картина: від третього під'їзду, біля якого і прорвало трубу, залишилася тільки протилежна стіна. Збоку на ній притулилася кілька уцілілих спалень. Накопичився в під'їзді газ, очевидно, не встиг проникнути в найдальші від сходового майданчика кімнати, тому з тильного боку будинок виглядав цілим. В одній з кімнат 107-ї квартири спала в цей час 18-річна Таня Гаврилюк.

- Я прокинулася від гуркоту, рами на вікні не було, все заволокло пилом, - плаче дівчина. - Кинулася до дверей - в сусідній кімнаті спав мій тато. Але там нічого не було: ні спальні, ні кімнати, ні кухні - просто порожнеча.

Таню, ще двох людей похилого віку і крихітну, зовсім роздягнену дівчинку Аню Беркову дістали з готових будь-якої миті впасти кімнат прибули рятувальники. Переступаючи з пожежної драбини через сяючий віконний отвір в ці висіли над провалом «шпаківні», емчее-

совци ризикували власним життям. Але найстрашніше було попереду: між другим і четвертим під'їздами до рівня третього поверху височіла гора щільно спресованих вибуховою хвилею бетонних плит. Це все, що залишилося від 40 (!) Квартир третього під'їзду ... Скільки людей знаходилося там в момент вибуху, ніхто не знав.

Кожні півгодини рятувальники оголошували п'ять хвилин тиші

Вулиця Мандриківська відокремлює сучасний житловий масив Перемога від селища Мандриківка. Тому з одного боку вузької дороги - багатоповерхівки, а з іншого - непоказні будиночки приватного сектора. Бабуся Мотя, яка живе якраз навпроти третього під'їзду, тільки увійшла в будинок з двору, обтрушуючись від дощу, як почула гучний звук.

- Відразу щось гримнуло по даху, - розповідає жінка. - У кімнаті вилетіли шибки, в серванті посипалася посуд. - Але вийти подивитися, що сталося, не вдалося: новеньку броньовані двері, на яку стільки років збирала гроші, заклинило.

Коли старенька вилізла у вікно, то жахнулася: весь її двір, невеликий город за будинком і навіть ділянку сусідів, що живуть на паралельній вулиці Переяславській, були засипані шматками бетону, покрученими віконними рамами, чужими речами, килимами і фіранками. У десятиповерховому будинку, що знаходиться на іншій стороні, в 150 метрах від звалився будівлі, відокремленого від нього сквериком, теж не залишилося жодного цілого вікна.

Кілька пожежних машин із співробітниками МНС навіть не змогли під'їхати до Що звалився фасаду впритул, тому три висувні драбини почали обстежувати вцілілі квартири з протилежного боку - поверх за поверхом. А на гору спотворених конструкцій рятувальники піднялися, що називається, з голими руками.

- Використовувати кран, екскаватор на перших порах було не можна, - прокоментував ситуацію голова МНС Нестор Шуфрич, який майже дві доби знаходився біля місця трагедії. - Багатотонний завал міг прийти в рух, але ж на ньому і під ним - люди. Будь-який різкий рух спровокувало б обвалення залишилися конструкцій, до того ж з боків нависали погойдувалися від вітру фасадні плити, що загрожували впасти на голови рятувальникам. Тому завал вони розбирали вручну, використовуючи тільки обладнання фірми «Розенбаум», встановлене на аварійно-рятувальної машині «Мерседес Бенц». За допомогою гідравлічного подушки піднімалися бетонні брили і йшов пошук людей.

Кожні півгодини над майданчиком звучала команда «Тиша!». І рятувальники, немов мурахи, обліпили гору спотворених уламків, на п'ять хвилин завмирали. За перші кілька годин вдалося витягти і відправити в лікарню двох дітей:

14-річну Ксенію з важкими опіками, переломами, розривом селезінки, черепно-мозковою травмою і школяра Максима з травмою голови. Були травмовані ще 15 осіб, в тому числі папа Тані Гаврилюк, Олександр Георгійович, який впав з сьомого поверху разом з диваном і, можливо, лише тому вижив. До речі, плакати за міліцейським кордоном Таня дізналася про долю батька від власкора «ФАКТІВ»: на фотознімках, які закарбували порятунок людей, вона побачила тата, якого спускали з вершини завалу на носилках.

Але багатьом, на жаль, допомогти було вже не можна. Частина, що залишилася вдома з дворічною сестричкою Анею 14-річна Даша Берюкова в момент вибуху виявилася в найближчій до вхідних дверей кімнаті, і її буквально розплющило між бетонними плитами ...

Потік людей, які несли потерпілим теплі речі та взуття, йшов практично безперервно

Про точні причини НП стане відомо після проведення всіх необхідних експертиз. Обласна прокуратура, яка порушила кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу України «Необережне знищення або пошкодження майна», опечатала всі обладнання найближчого газорозподільного пункту. Голова Дніпропетровської держадміністрації Віктор Бондар озвучив думку фахівців, які вважають, що на якомусь етапі не спрацювала автоматика, що знижує магістральний тиск в газопроводах до безпечного для побутових приладів рівня. Чому це надзвичайна подія не зафіксували газові служби та вчасно на нього не відреагували, буде з'ясовувати слідство.

Прилетів до вечора на місце катастрофи прем'єр-міністр Віктор Янукович потрапив в непросту ситуацію: в актовому залі школи Ь 76, де розвернувся штаб з ліквідації наслідків трагедії, змучені невідомістю і відчаєм люди не хотіли відпускати його, не отримавши гарантій компенсації нанесених їм збитків. «Ми миттєво стали бомжами! - кричала прем'єру жінка з опухлим від сліз обличчям. - Хто за це відповість ?! »

- Дадуть все, хто винен, - пообіцяв Віктор Янукович. - У свою чергу уряд вже в понеділок перерахує на рахунок міськвиконкому понад 90 мільйонів гривень - на оплату проживання постраждалих в готелях і забезпечення їх усім необхідним.

У ніч на неділю жителів зруйнованої десятиповерхового будинку розселили по декільком готелям міста, організували для них безкоштовне харчування і транспорт. А в неділю в 76-ю школу люди почали приносити взуття і теплі речі. Який живе неподалік Павло Хазан одним з перших допоміг постраждалим, а потім потік людей з величезними сумками йшов практично безперервно. У навчальному кабінеті вишикувалися 150 пар практично нового взуття на будь-який смак і розмір, в коридорах височіють гори одягу.

- Кожен потерпілий отримав по 500 гривень на першочергові витрати, - прокоментував ситуацію мер Дніпропетровська Іван Куліченко. - Створено чотири комісії, які працюють з кожною родиною: з'ясовують суму збитку, визначають витрати на похорон загиблих. Все це робиться за рахунок міста. Оплачувати людям житло ми будемо до тих пір, поки вони не отримають нове.

Де місто візьме понад 200 мільйонів гривень на придбання квартир для жертв ПП, буде вирішуватися в Києві. Вибух будинку в Дніпропетровську визнано трагедією державного масштабу, заявив Нестор Шуфрич. А значить, кошти на це буде виділяти Кабмін, а також, можливо, частина їх стягнуть з винних.

На рахунок допомоги постраждалим вже перераховано близько мільйона гривень

Депутати обласної та міської рад, ні на хвилину не залишають штаб, відкрили благодійний рахунок допомоги постраждалим.

- Тільки за один недільний день місцеві бізнесмени і пересічні городяни перерахували на нього близько мільйона гривень, - каже депутат Дніпропетровської облради Микола Суганяка. - Ми вже виділили на кожного потерпілого, а також на загиблих, по 2 тисячі гривень. Збір коштів триває.

За твердженням прибув до Дніпропетровська і. о. міністра охорони здоров'я Олександра Біловола, проблем з лікуванням жертв НП немає: ліків, донорської крові цілком достатньо.

Сьогодні в медустановах міста перебувають 17 осіб, трьом з них ампутували кінцівки. До сих пір у важкому стані 14-річна Ксюша, яка отримала опіки II ступеня, переломи і внутрішні травми. Три людини померли в лікарнях. Всього ж, за даними на понеділок, список загиблих становить 15 осіб, серед яких четверо дітей. За даними прес-служби ГУ МНС України в Дніпропетровській області, семеро з них були знайдені в перші години ліквідації катастрофи, ще двох знайшли в суботу після обіду, чоловіка і 10-річного хлопчика - ввечері, а ще одну людину - вчора вдень.

З місця вибуху вже вивезли майже тисячу тонн бетонних уламків, але чим нижче опускаються бійці гірничорятувальних загонів, які прибули в Дніпропетровськ з усієї України, тим щільніше спресована маса і тим менше надії виявити під нею живих людей. Зараз рятувальникам допомагає багатотонний німецький кран, стріла якого легко дістає до 10 поверху. Але навіть незважаючи на достатню кількість фахівців і техніки, роботи по розбору завалів будуть тривати не менше тижня.

Вчора мешканців пустили в перший і другий під'їзди - забрати документи, заощадження і все найнеобхідніше. Їх супроводжував Нестор Шуфрич з рятувальниками. А ось обстеживши четвертий під'їзд, вони не наважилися пустити сюди людей: плити фасаду креняться все більше, і будь-який рух може спровокувати обвал. До речі, піднявшись на сьомий поверх, бійці МНС знайшли там кішечку Мусю, а з третього поверху зняли рудого пуделя, з яким господиня вже подумки попрощалася.

Побачивши, як людина в касці виносить з будинку тварин, якийсь чоловік накинувся на нього з кулаками: «У мене дружина залишилася під уламками, а ти кішок рятуєш! ..» Але емче-

есовци рятують всіх, кого ще можна врятувати. І не втрачають надії, що в нагромадженні бетонних плит залишилося місце для когось живого ...

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter

Вранці мені подзвонив сусід з другого під'їзду, - розповідає мешканка 116-ї квартири Інна Солоніченко, - і питає: «Ти включала газ?
Хто за це відповість ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация