Мобілізація-2016: хто замінить бійців, які повернуться додому

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

23 березня 2016, 7:26 Переглядів: 23 березня 2016, 7:26 Переглядів:   Порошенко обіцяє підписати указ про демобілізацію

Порошенко обіцяє підписати указ про демобілізацію. Фото: архів.

Президент Петро Порошенко пообіцяв на цьому тижні підписати наказ про демобілізацію українців, покликаних в рамках 4-ї хвилі мобілізації. Близько 45 тис. Бійців вже в найближчі тижні повернуться додому. Слідом за звільненням військових із зони боїв в Україні планують провести чергову хвилю мобілізації. сайт Сегодня.ua з'ясовував, коли відбудеться призов і кого він торкнеться.

"Ми суттєво скоротимо план мобілізації"

Сьома хвиля часткової мобілізації необхідна для того, щоб замінити на бойових позиціях українців, які призивалися ще під час четвертої хвилі (близько 45 тисяч чоловік). "Пріоритет - набрати якомога більше контрактників і обійтися без мобілізації", - говорять в Міністерстві оборони.

Наказу президента про демобілізацію чекають вже кілька тижнів. Відповідно до закону про військову службу, демобілізації підлягають військовослужбовці, які відслужили один рік без десяти днів. Четверта хвиля мобілізації стартувала 20 січня минулого року. Ті бійці, які призивалися в кінці січня і лютому 2015 го року, ще в минулому місяці повинні були повернутися додому.

Фото: архів

Вчора Петро Порошенко, звертаючись до військових, заявив, що наказ про демобілізацію підпише вже на цьому тижні. Сама демобілізація відбудеться в кінці березня - початку квітня. Крім того, президент зазначив, плани мобілізації істотно скоротять: в цьому році в армію призвуть 5-10 тисяч українців.

"Маю ще одну приємну новину, на цьому тижні я підпишу наказ про демобілізацію військовослужбовців 4-й-хвилі. Вони будуть мати можливість повернутися додому. Для сьогоднішньої реалізації завдань ми проаналізуємо і суттєво скоротимо плани з мобілізації", - сказав президент.

"Маю ще одну приємну новину, на цьому тижні я підпишу наказ про демобілізацію військовослужбовців 4-й-хвилі. Вони будуть мати можливість повернутися додому. Для сьогоднішньої реалізації завдань ми проаналізуємо і суттєво скоротимо плани з мобілізації", - сказав президент.

Раніше міністр оборони Степан Полторак заявляв, що мобілізація може торкнутися 10-12 тисяч чоловік. "Якщо у нас (в ході демобілізації, запланованої на березень-квітень) звільняється зараз 45 тисяч особового складу, то зараз навіть якщо буде необхідність мобілізації, ця цифра може бути 10-12 тисяч", - говорив міністр.

У Міноборони пояснюють, загальне число мобілізованих і контрактників буде значно менше 45 тисяч чоловік. "В кінці березня буде зріз і буде визначено, скільки у нас контрактників. На даний момент у нас цифра близько 13 тисяч контрактників. Замінити потрібно не всі 45 тисяч, все буде залежати від того, яка буде військово-політична обстановка в державі. Крім того , йде реформування збройних сил. Вони оснащуються новою технікою, фахівцями. Якщо раніше, наприклад, потрібно було на одну ділянку роботи 10 осіб, то тепер на це ж місце потрібно 4 осіб ", - пояснив полковник Владислав Волошин.

Українців приваблюють на контрактну службу в армію високими зарплатами. Так, зараз стрілець отримує 7 тис. Грн (було близько 2,4 тис. Грн). Ставку командира відділення підняли з 2837 грн до 8,5 тис., Комвзвода - з 3801 грн до 9,5 тис. Згідно з опитуваннями, практично кожен четвертий мобілізований боєць виявив бажання залишитися на контактну службу в армії.

"Бажаючих підписати контракт зі Збройними Силами в навчальних центрах ділять на три групи. Ті, хто не має досвіду служби в армії, проходять повний цикл підготовки - близько двох місяців. Ті, що служили в армії, але не були мобілізовані протягом попередніх хвиль, проходять скорочений цикл - до 34 днів. Нарешті кандидати, які були моблізовані під час попередніх хвиль, повинні пройти кваліфікаційну комісію, за результатами якої можуть бути відразу направлені до військових частин ", - відзначають в прес-службі Генштабу.

Кого закличуть в 2016-му році

У Міноборони пояснюють, в першу чергу закликати під час мобілізації будуть тих українців, які мають затребувані в зоні боїв військові спеціальності. "Ще працюють фахівці над тим, щоб визначити, скільки потрібно буде мобілізувати людей, які це мають бути фахівці, кому будемо віддавати переваги. Як завжди, найбільше затребувані спеціальності механіки-водії, оператори-наводчики, розвідники, сапери, фахівці повітряно-десантних військ. Ці військові професії завжди затребувані ", - говорить Владислав Волошин. Вік призовників - від 25 до 60 років.

Вік призовників - від 25 до 60 років

Фото: архів

Не підлягають заклику під час часткової мобілізації:

• Резервісти, заброньовані органами державної влади на період мобілізації
• Визнані тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров'я
• Чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років
• Чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років
• Чоловіки, на утриманні яких знаходиться дитина-інвалід підгрупи А у віці до 18 років
• Чоловіки, на утриманні яких знаходиться повнолітня дитина, є інвалідом I або II групи, до досягнення нею 23 років
• Усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років
• Народні депутати України
• Студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною формою навчання

Наказу про мобілізацію до сих пір немає, тому однозначно говорити про те, кого будуть закликати, рано, додають в Генштабі ЗСУ.

Генерал-майор Вадим Гречанінов переконаний, без мобілізації в цьому році обійтися не вдасться. "Ми вибрали таку методу - тих бійців, які повертаються із зони боїв, замінюють нові. Є методу, закликати тільки раз на рік, а є і така метода. Ми її вибрали для того, щоб охопити велику кількість людей. Людина повинна розуміти, що він повинен бути готовий віддати щось Батьківщині, захистити її ", - говорить військовий експерт.

Військовий експерт Ігор Романенко погоджується з думкою колеги і пояснює: "Остання хвиля була виконана в кращому випадку на 60%. Це недопоставка. І зараз потрібно буде ще одну хвилю (четверту) прибрати, і знову недопоставка. Та сторона теж все прораховує, і вони бачитимуть, що у нас недопоставка військових. А тепер є відповідь, чи потрібна нам військова мобілізація? Якби ми за цей час набрали контрактників, була б інша ситуація! ", - каже Романенко.

До слова, якщо на Донбасі військово-політична обстановка загостриться, плани з мобілізації можуть переглянути.

За ухилення загрожує термін до 5 років в'язниці

Як розповів спікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов, всього з 2014-го року призвали 210 тисяч українців. Частина з них вже повернулися додому, проте більшість все ще очікує наказу президента про демобілізацію. Разом з цим за два роки правоохоронні органи зареєстрували сотні справ за ухилення від мобілізації.

До сих пір щотижня в єдиному реєстрі судових рішень з'являються десятки вироків для тих, хто ухиляється. Стаття 336 ККУ (ухилення від призову) передбачає покарання від 2 до 5 років в'язниці.

Юрист Андрій Верба пояснює, більшість українців в судах за скоєне (ухилення від мобілізації) покаялися, за місцем проживання характеризуються позитивно, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалися, тому "служителі Феміди" вибирають для них "м'яке" покарання - умовне ув'язнення.

Відзначимо, Петро Порошенко 5 лютого підписав указ, згідно з яким Україна отримає нове військово-адміністративний поділ за рішенням РНБО. Головна причина нововведень - військові чекають загрози з боку Росії, а чинне військове поділ не відповідає сучасним викликам. Як пояснив екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко, необхідність в новому військово-адміністративний поділ дозріла давно. Те поділ, яке існувало раніше, не «відповідає новим вимогам війни". Крім того, нове військово-адміністративний поділ дозволить ефективніше провести мобілізацію в цьому році.

"Мобілізацію проводитимуть ефективніше. У нас вся територія раніше була фактично поділена на дві частини, тепер всі населені пункти, в яких потрібно буде проводити заклик, поділена на чотири частини. За кожною зоною буде закріплено менше людей, виконати план мобілізації буде легше", - каже військовий експерт.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

президент президент

, Порошенко , Романенко , чоловіки , військові , фахівці , наказ , мобілізація , хвиля , Петро Порошенко , ухилення

Ви зараз переглядаєте новина "Мобілізація-2016: хто замінить бійців, які повернуться додому". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Литвин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

А тепер є відповідь, чи потрібна нам військова мобілізація?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация