Мода в російській армії: від пазлів до танків

Моднічать в нашій армії завжди було не модно, але мода в рядах Збройних Cил була присутня завжди. Перша спроба залучити професійного модельєра до розробки військової форми піддалася серйозній критиці. Валентина Юдашкіна звинувачували, зокрема, в тому, що він за величезні гроші, отримані від Міністерства оборони Росії, розробив незручну і неякісний одяг.

Валентина Юдашкіна звинувачували, зокрема, в тому, що він за величезні гроші, отримані від Міністерства оборони Росії, розробив незручну і неякісний одяг

Народний художник Росії Юдашкін звинувачення в розтраті державних грошей відкинув найкатегоричнішим чином: «Яких грошей? Ні Будинок моди, ні я не отримали від цього проекту жодної копійки. Всі гроші безпосередньо були перераховані фабрикам, які шили дослідні зразки. У мене був художній інтерес - зробити масштабний національний проект зі створення красивої, функціональної, сучасної, технологічною форми. Ми розраховували, що це вдихне нове життя в наші текстильні підприємства, дозволить їм закупити нові верстати, нові технології. Особисто я витратив два роки життя на цю справу, вивчив історію військової форми ».

Тепер в розмовах про моду в нашій армії все частіше звучить нове ім'я - Леонід Алексєєв. На скільки років «загримів до армії» колись модний пітерський дизайнер, чи варто очікувати появи нової військової форми, і, нарешті, що таке армійська мода? На ці та інші питання в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу «Звезда» відповів сам директор дизайн-бюро «Армія Росії» Леонід Алексєєв.

«Говорити, що я змінив Юдашкіна некоректно. Так, я очолив дизайн-бюро "Армія Росії", але в моєму підпорядкуванні всього вісім чоловік. Ми займаємося розробкою багатьох речей, які покликані поліпшити імідж тих, хто служить в армії, або вже відслужив, або тих, хто збирається служити, або тих, хто просто вибрав стиль "мілітарі" для себе ", - говорить Алексєєв.

Леонід Алексєєв, випускник СПбДУ і Лондонського університету мистецтва і дизайну Saint Martins, був єдиним дизайнером в Росії, який випускав по дві колекції в сезон - чоловічу і жіночу.

Леонід Алексєєв, випускник СПбДУ і Лондонського університету мистецтва і дизайну Saint Martins, був єдиним дизайнером в Росії, який випускав по дві колекції в сезон - чоловічу і жіночу

Він співпрацював з футбольним клубом «Зеніт» - зробив першу в історії клубу колекцію повсякденного одягу для вболівальників. Крім того, допомагав музею сучасного мистецтва «Ерарта» в створенні музею моди і працював над костюмами до вистав Московського театру імені Пушкіна і МХТ.

Крім того, допомагав музею сучасного мистецтва «Ерарта» в створенні музею моди і працював над костюмами до вистав Московського театру імені Пушкіна і МХТ

До всього іншого, Алексєєв відкрив свою школу моди в Петербурзі і читав лекції в тайванському університеті Shih Chien.

«Ні, я не шкодую, що залишив« модну тусовку ». Коли мені надійшла пропозиція від Міністерства оборони Росії зайнятися модою всередині армії, я, не роздумуючи, погодився. Переїхав з Пітера в Москву і тепер працюю в ВАТ Воєнторг. Я не шию військову форму, але допомагаю армії бути привабливою для людей. Армія - це величезна структура, яка постійно користується великою кількістю товарів, більшу частину яких ми і робимо », - говорить Алексєєв.

Речі з першої колекції, представленої «Армією Росії» на Тижні Моди в Москві, викликали справжній фурор.

Речі з першої колекції, представленої «Армією Росії» на Тижні Моди в Москві, викликали справжній фурор

«Кримська весна» послужила стимулом для створення колекції одягу під брендом «Армія Росії». Модний одяг «ввічливих людей» запам'яталася всім.

Модний одяг «ввічливих людей» запам'яталася всім

«На виставці "Армія 2015» буде організовано показ другої колекції. За останні 3 місяці ми розробили форму для військової поліції і військової автоінспекції. Зараз працюємо над одягом військових медиків. У перспективі - нова форма для спеціальних відділень, що працюють на військових полігонах, вона буде досить нестандартної », - каже армійський дизайнер.

Дизайн-бюро «Армія Росії» підготувала спеціально з нагоди 70-річчя Великої Перемоги легендарні куртки авіатора із зображенням на спині фотографії встановлення прапора Перемоги над Рейхстагом. Кількість випущених курток становить 1945 примірників, що символізує рік Перемоги.

«Кожній куртці присвоюється особистий номер, який гарантує оригінальне походження і колекційну приналежність. Унікальні властивості буйволяче шкіри спеціальної вичинки і органічного фарбування, ручна добірка шматків, лазерна обробка і друк, подстежка з овчини найтоншої вичинки і латунна фурнітура роблять куртку гідним зразком безприкладного стилю і неперевершеного якості », - йдеться в рекламному буклеті Воєнторгу. За запевненням авторів колекції, вона розрахована на людей, які ведуть активний спосіб життя і що розділяють армійські цінності - патріотизм, почуття ліктя і мобільність.

«Наше дизайн-бюро бере участь в розробці багатьох речей - від сувенірів до логотипів великих компаній. Ми, наприклад, і для телеканалу "Зірка" створили ряд робіт. Буклети з армійської символікою, чохли для смартфонів, бандани, значки, окуляри, парасольки, навіть дитячі іграшки та пазли - все це наша робота. І все це покликане популяризувати російську армію », - говорить Леонід Алексєєв.

За словами арт-директора «Армії Росії», функціональність - одна з головних умов при створенні модних військових речей. Жіноча колекція одягу поки знаходиться в розробці. Але в Москві і Санкт-Петербурзі вже відкрилися два фірмові магазини дизайн-бюро Міністерства оборони Росії. Там буде продаватися не тільки одяг, але і взуття. Крім того, у виробництво запущена колекція для жінок і дітей.

Надалі планується продавати товари «Армії Росії» в тому числі через Інтернет. Протягом року планується відкриття ще кількох магазинів у великих російських містах не тільки в Росії, але і за кордоном.

Дембельський «прикид»

В останні роки ставлення до армії і службі сильно змінилися. Авторитет військових людей в російському суспільстві помітно зріс. Змінився на краще і зовнішній вигляд солдатів і офіцерів.

За радянських часів в армії була своя мода. У роки війни в Афганістані, наприклад, у багатьох частинах особливим «шиком» вважалася прання військової форми в бензині. Одяг втрачала свій зелений колір і набувала пісочний - той самий, який був схожий на колір вигорілій під афганським сонцем форми «обмеженого контингенту».

Одяг втрачала свій зелений колір і набувала пісочний - той самий, який був схожий на колір вигорілій під афганським сонцем форми «обмеженого контингенту»

До армійської моді відноситься і носіння «півня» - це така велика складка, яку робили на кітелі ззаду. Зачіски різноманітністю і витонченістю в нашій армії ніколи не відрізнялися.

Зачіски різноманітністю і витонченістю в нашій армії ніколи не відрізнялися

Була своя мода і у офіцерського складу. Всі намагалися отримати кашкет типу «аеродром» - верхнє її поле досягало іноді неймовірних розмірів.

Але самим химерним проявом любові до «високої моди» в радянській, а потім вже і в російській армії завжди залишалася Дембельская форма, а точніше - наряд.

На його виготовлення не шкодували ні грошей, ні часу. Її ушивали ночами, прилаштовували аксельбанти, ховали подалі від очей прапорщиків і офіцерів. І одягали лише в день оголошення наказу про звільнення, коли вже ніхто не мав права, а скоріше бажання, привести військову форму в належний вигляд.

Так що у дизайн-бюро Леоніда Алексєєва «Армія Росії» попереду ще багато роботи. А вдала розробка «дємбельською» колекції, можливо, раз і назавжди зможе відучити відслужили в армії перетворювати військову форму в предмет гірких посмішок і насмішок.

Автор: Олег Горюнов

Народний художник Росії Юдашкін звинувачення в розтраті державних грошей відкинув найкатегоричнішим чином: «Яких грошей?
На скільки років «загримів до армії» колись модний пітерський дизайнер, чи варто очікувати появи нової військової форми, і, нарешті, що таке армійська мода?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация