Модрина. Догляд, вирощування, розмноження. Легенди, додання. Історія. Факти. Садові рослини. Хвойні. Дерева. Фото. - Ботанічка.ru

У багатьох районах нашої країни в листопаді «ліс оголився, поля спорожніли» ... Скидає поступово свої голки і модрина - єдине не вічнозелене хвойне дерево. Тільки однолітки-сіянці протягом першого року життя не втрачають своїх голок.

Зате як прекрасна модрина в травні, коли на її втечі з кожної нирки з'являються кілька десятків світло-зелених м'яких голочок! Влітку в листяному лісі завжди світло і святково, навіть в похмуру погоду. А пізньої осені і взимку коштує вона оголена, але все одно повна прихованої життєвої сили і тому прекрасна.

А пізньої осені і взимку коштує вона оголена, але все одно повна прихованої життєвої сили і тому прекрасна

Модрина (Larch)

© Mmparedes

Деревина модрини сама міцна і довговічна серед всіх інших наших порід. Вона настільки важка, що тоне у воді. Але не гниє і не піддається черв'якам і жукам-точильник. Дивно, що в воді модрина все більше і більше твердне, і через кілька років таку «морену» деревину неможливо розпиляти (пила ламається), неможливо і вбити в неї цвях.

У 1858 році після падіння рівня води в Дунаї оголилися палі Троянова моста, побудованого римлянами 1700 років тому. Це були палі з модрини, і від часу вони не тільки не зіпсувалися, а затверділи настільки, що про них кришилися токарні інструменти.

За своїми якостями модрина перевершувала деревину дуба і тому йшла на будівництво кораблів. В Архангельську з часів Петра і до середини позаминулого століття з модрини виготовили близько 500 морських суден.

Модрина (Larch)

© Kroton

З давніх-давен з модрини будували храми, і за старих часів вона вражала своєю довговічністю. У Варшавській губернії, наприклад, існував парафіяльний костел, який був побудований з модрини в 1242 році і був чинним до 1849 року, тобто більше шести століть.

З цього ж дивного дерева були виготовлені всі віконні рами Зимового палацу. Йшла модринова деревина і на винні бочки, причому вино в них не псувалося довгі роки; з неї робили паркет, не вимагав підфарбовування, і залізничні шпали. Виготовляли навіть струнні музичні інструменти, але тут вона все ж поступалася їли. Модринова смола-живиця використовується для приготування мазей від болю в суглобах. А якщо дерево побувало в вогні, воно дає прозору червону камедь, солодкувату на смак. Вона добре розчиняється у воді і володіє протицингового дією.

Модрина (Larch)

© Spirtu

Під Костромой в XII столітті, як розповідають літописи, стояли величезні непрохідні ліси з дуба і модрини. Але з часом запаси модрини стали скорочуватися, і тоді з'явився указ, який наклав заборону на її використання. Завдяки цим указом і бездоріжжю лісу з модриною і збереглися, в основному, на півночі нашої країни.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация