Могилевська правда - Газетні номера / Російська версія

Наші земляки вирішили зустріти майбутню зиму у всеозброєнні і активно «екіпіруються» теплою взуттям
Хто б міг подумати, але в магазинах цієї осені нарозхват валянки! І не у рибалок і мисливців, підприємців з ринків, сторожів, селян, людей похилого віку, які традиційно запасаються на зиму теплою валяной взуттям, а у звичайних городян, які звикли більше хизуватися по зимових вулицях в шкіряних чобітках. Модний тренд сезону? Або землякам не хочеться більше повторювати гіркий досвід минулого морозної зими, до якої багато хто опинився не готові і нещадно мерзли в своїй модельного взуття?

А може, налякали прогнози на майбутню зиму? Деякі метеорологи вважають, що вона може виявитися найлютішою за останню тисячу років!
А, як відомо, нічого тепліше, зручніше і екологічніше, ніж валянки, людині для суворої зими придумати ще не вдалося.
Вітрини взуттєвого відділу в могильовському універмазі «Центральний», здається, ще недавно буквально ломилися від валянок за ціною від 80 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з невеликим, а тепер не те що на вітринах, на полицях їх залишилося зовсім небагато. І покупці раз у раз прицінюються і приміряють. Кому-то по душі сучасні моделі світло-сірих валянок на термоеластопластічной підошві і з дизайнерськими вишукуваннями - всілякої аплікацією, обробкою з кольорового штучного хутра. Іншому потрібні класичні - кольором потаємні, без модних прибамбасів і на гумовій підошві. Пенсіонер Микола Іванович, який підробляє сторожем, наприклад, шукав в універмазі валянки під калоші. У таких, каже, і не слизько, і просушити потім легко. «Давно ми не бачили, щоб так валянки розбирали, - кажуть продавці відділу. - Тільки за останній час продали їх дві машини ».
Єдиний виробник валянок в республіці - Сміловічская валяльно-повстяна фабрика - не встигає відвантажувати їх торгівлі. Все, що виробляють з ранку, після обіду вже йде покупцям. «Ми вже двічі брали у них товар - в серпні і вересні, і практично всі розпродали, - розповідає начальник відділу могилевського Центрального універмагу Тат А може, налякали прогнози на майбутню зиму ьяна Микулич. - Відправили ще заявку, але коли фабрика її задовольнить - важко сказати: попит на продукцію дуже великий ».
- Валянки - взуття специфічна, з яскраво вираженим етнічним характером, постійний попит на неї тільки в тих регіонах, де стійкі морозні зими, коли сніг під ногами рипить, - вважає гендиректор могилевського ВАТ «Взуття» Сергій Бурмістров. - А у нас все частіше зими сльотавий, тому останні пару років ми не постачаємо свої чоботи з повсті в магазини республіки.
Зате в фірмових магазинах «Шаговіта» і малюкам, і підліткам батьки охоче купують зараз модні легкі чобітки з повсті могильовських взуттєвиків. Валянками їх, звичайно, ніяк не назвеш - нова колекція настільки елегантна, вироби прикрашені різноманітної фурнітурою, що вже одним своїм виглядом радують око і підвищують настрій. «Хоча раніше у нас таке взуття« не розуміли », - говорить начальник відділу маркетингу підприємства Тетяна Труш. - А в останні 2 - 3 роки паплюжили, розібралися, мами один одному розповіли, що діткам в ній тепло, зручно, ноги не мерзнуть ... І зараз повстяні чоботи 32-39 розмірів користуються хорошим попитом. Наприклад, молодь, яка веде активний спосіб життя, охоче їздить в ній в гори, на шашлики. Адже чобітки зроблені з стовідсотковою вовни, яка закуповується в Татарстані ». До речі, охоче носять цю Могилевську взуття, розповідає Тетяна Труш, в країнах Прибалтики, зараз зацікавилися шведи.
Але якщо ви любите старі добрі валянки ручної роботи, то їхати за ними треба на Дрібінщіну, споконвіку відому, як і Сміловичі, цим народним промислом. Не дарма в минулому році творчості тутешніх майстрів-Шаповалов присвоїли статус нематеріальної історико-культурної цінності республіки. «На виготовлення наших валянок йде тільки чиста, без використання кислоти і лугів, шерсть від овець романівської породи, - розповідає директор Дрібінского районного історико-етнографічного музею Олена Ребковец. - Сьогодні в районі близько 30 майстрів-Шаповалов. Але не всі займаються цим ремеслом. Одні роблять валянки тільки для себе, інші з цього живуть, хтось вже просто постарів, і сил на заняття немає ». Незважаючи на ціну (дитячі валянки - 50 тисяч, дорослі від 120 до 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), попит на них нині великий. І з майстрами треба домовлятися заздалегідь. У минулий четвер, каже Олена Ребковец, сім'я мінчан відвезла з Дрибин відразу 50 пар валянок! А в минулому році саме в Дрибин замовляв цю популярну зимове взуття столичний спортивний клуб «Динамо».
Так що там, в якості ексклюзивних сувенірів учасники майбутнього конкурсу дитячого «Євробачення» в Мінську отримають декоративні сміловічскіе валянки самого маленького, 23-го розміру, з вишивкою і логотипом. Звичайно, якщо зима, як прогнозують, далеко «піде в мінус», то сувеніри зможуть зігріти хіба що згадуємо про популярному пісенному конкурсі. Втім, висновки метеорологів завжди дуже умовні, а довгострокові прогнози погоди - річ ненадійна. Як зазначив днями голова Белгідромета Анатолій Поліщук, 60-градусних морозів цієї зими в Білорусі точно не буде, а холодні дні до мінус 30 можливі в кожному місяці. Так що куплені про запас валянки точно не пропадуть.

Лариса Зінькевич.

Модний тренд сезону?
Або землякам не хочеться більше повторювати гіркий досвід минулого морозної зими, до якої багато хто опинився не готові і нещадно мерзли в своїй модельного взуття?
А може, налякали прогнози на майбутню зиму?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация