Молекули сірки розкажуть вченим про позаземного життя

Так астрономи визначають склад атмосфери екзопланет. фото НАСА

Деякі земні мікроорганізми живуть за рахунок енергії, що міститься в таких молекулах, які викидаються на поверхню під час виверження вулканів. По суті, вони дихають цими сполуками, це їх "кисень". Якщо подібний вид обміну речовин зміг виникнути на позасонячних планетах, виявлення однієї сірчистої молекули в атмосфері буде досить для констатації позаземного життя, вважає Женьюй Ху з Массачусетського технологічного інституту ( США ).

Дослідник і його колеги змоделювали планету розміром з Землю в населеній зоні сонцеподібної зірки - тобто в області, де на поверхні об'єкту може існувати рідка вода . Атмосфера моделі базувалася на азоті (як і земна), але при цьому вона містила в тисячу разів більше сірки.

Серозавісімая життя на Землі виділяє сірководень у вигляді відходів. Дослідники виявили, що ці мікроорганізми здатні підвищити рівень сірководню майже в 10 разів у порівнянні з планетами, де немає такого життя.

При спостереженні із Землі дуже важко відрізнити сірководень (H2S) від води (H2O) на поверхні екзопланет. Проте дослідники підрахували, що зростання атмосферної концентрації сірководню в свою чергу повинен викликати активне формування в повітрі аерозолів з чистої сірки, які астрономи зможуть виявити за характерними спектрами або слідах у видимому і інфрачервоному діапазонах довжин хвиль.

З іншого боку, пан Ху попереджає, що сірководень може виявитися в атмосфері завдяки вивержень вулканів, а не в результаті життєдіяльності. І, зрозуміло, сірководень не єдиною ознакою наявності життя.

Поки в жилих зонах зірок не виявлено жодної планети розміром із Землю.

Результати дослідження були представлені на засіданні Американського астрономічного товариства. Підготовлено за матеріалами Astrobiology Magazine.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация