молодий театр


Київський Молодіжний музично-драматичний театр був створений в 1979 році за Постановою Ради міністрів і Наказом Міністерства культури УРСР. Створення першого професійного театру для молоді мало стати справжньою подією. Сцену театру планувалося перетворити в творчу лабораторію для молодих фахівців: режисерів, художників, акторів. Після тривалого творчого конкурсу до трупи було зараховано 26 акторів, переважно випускників КДІТМ ім. Карпенка-Карого, а також призначено керівний склад. Труднощі з організацією, турботи про житло, оренда приміщення (БК Київметробуд, вул. Прорізна, 6) не завадили Молодіжному театру відкрити свій перший театральний сезон 26 квітня 1980р. прем ерой вистави ". З весною я до тебе повернусь! "При п есой О.Казанцева в постановці головного режисера театру О.Заболотного.
Звичайно, що мета створення театру і його художні принципи визначалися вже самим його назвою - "Молодіжний", творча молодь була основою колективу і репертуар театру мав відповідати запитам, в першу чергу, молодіжної аудиторії. Премєр ставали справжньою подією в мистецькому житті столиці і завжди демонстрували незвичайний, новаторський підхід в їх вирішенні. А легендарне представлення Молодіжного театру "За двома зайцями" в постановці режисера В.Шулакова з талановитими молодими акторами в головних ролях - Т.Яценко і Я.Гаврилюк стала найпопулярнішим представленням Молодіжного театру, його "візитною карткою" вона залишається і донині і незмінно має аншлаг, незважаючи на те, що на сцені Молодого гралася понад 750 разів!
Уже перші уявлення виявили широкий діапазон творчих можливостей колективу. Театр здобув визнання яскравою, незвичайною формою художнього рішення театрального дійства, гостротою проблем, свіжістю поглядів на життя і мистецтво. Вперше в Україні Молодіжний театр поставив виставу "Пригоди Аліси в країні чудес" Б.Заходера за твором Л. Керрола, комедію Е. де Філіппо "Циліндр"; в Молодіжному відбулося першопрочитанні п єси Ю.Щербака "Маленька футбольна команда" - про велику любов і передчасну смерть київського поета Леоніда Кисельова. Тут народилося уявлення Я.Стельмаха та В.Шулакова "Слово о полку Ігоревім", яка виконувалася давньоруською мовою. Саме в Молодіжному вперше на Україні було поставлено виставу за п є сою В.Винниченка "прикутими" в постановці з.д.м. Україна В.Оглобліна. Тут почав свою творчу діяльність цікавий неординарний режисер В.Більченко, який своїми уявленнями: "Археологія" "І сказав Б." викликав чимало суперечок серед тодішніх театрознавців.
Однак не все складалося так легко, як це може видатися на перший погляд. Шлях Молодого театру до недавнього часу був тернистим, хворобливим, він випробував багато ударів долі. Заборона вистави "Стійкий принц" Кальдерона, зняття першого керівника театру, часті зміни подальших художніх керівників (адже ніхто більше 2-3 років не затримувався в колективі) зробили свою "чорну справу" і багато в чому нашкодили творчій біографії театру і його популярності на той час . За період існування Молодіжного театру його очолювали режисери: О.Заболотній, М.Мерзлікін, Л.Танюк, В.Оглоблін, В.Шулаков, В.Кузьменко-Делінде. Кожен з них вносив свої корективи в творче життя театру, і Молодіжний знову і знову переживав сплески і зневіря, творчі простої і занепад.
У 1988р. Молодіжний театр нарешті отримав своє власне приміщення по вул. Прорізній, 17. Урочисте його відкриття відбулося в березні 1989р. прем ерой уявлення за п есой В. Винниченка "прикутими" в постановці з.д.м. України В. Оглобліна. Здавалося, все почало налагоджуватися, в Молодіжному - творчий підйом, творчі успіхи, нові перспективи, проте в 1990р. з.д.м. України В. Оглоблін несподівано пішов з театру - і почалися нові пошуки, очікування, сплески і падіння. У 1993р. від театру відокремилась група акторів, які на чолі з режисером В. Більченком створили свій власний Експериментальний театр.
У 1995р. Молодіжний театр був перейменований на "Київський Молодий театр" в честь видатного українського режисера-реформатора Леся Курбаса, який в 20-х роках минулого століття заснував "Молодий театр", в тому ж приміщенні, на Прорізній, 17, де в даний час виходять на кін актори вже сучасного "Молодого", намагаючись дотримуватися тих принципів і принципів, які сформулював і втілював в мистецтві геніальний Л.Курбас. У грудні 1996р. "Молодий театр" очолив молодий талановитий режисер С.Мойсеєв, в творчому доробку якого більш ніж сорок вистав, поставлених їм в різних театрах України та за кордоном. Уже перша вистава С.Мойсеєва "Дон Жуан" вивело колектив на новий етап, зробила його одним з найпопулярніших театрів Києва. З цією виставою Молодий театр побував на трьох міжнародних фестивалях, де вона отримала високу оцінку фахівців і публіку. "Дон Жуан" має три премії "Київська пектораль". Можна з упевненістю стверджувати, що з цього часу почався новий етап в житті Молодого і його творчого колективу.
На сьогодні трупу Молодого театру складають понад 50 акторів, серед яких народні артисти України: Т.Яценко, В.Шептекіта, заслужені артисти: Я.Гаврилюк, В.Легін, О.Вертінській, Л.Дементьева, Т.Стебловская, В.Сланко , провідні актори: С.Боклан, Р.Зюбіна, Г.Розстальная, І.Вітовська, Н.Васько, І.Щербак і ін.
Тепер можна сказати, що за 24 роки свого існування Київський Молодий театр, незважаючи на всі труднощі на своєму творчому шляху, випустив понад 90 подань і склався в цілком оригінальний, самобутній колектив, в колі уваги якого як класична драматургія, так і твори сучасних українських та зарубіжних авторів Разом з С.Мойсеєвім театру за час досить короткий вдалося пройти нелегкий шлях від занепаду до абсолютного оновлення, отримавши славу провідного столичного театру. Щорічно Київський Молодий театр має численні номінації та видобуває нагороди найпрестижнішої театральної премії, впровадженої в Україні, - "Київська пектораль". Кращі вистави театру стали учасниками багатьох відомих міжнародних фестивалів, де досягли високої оцінки журі та широкої аудиторії.

Додаткова інформація: тел. для довідок: 235-42-18;
тел / факс: 234-62-51;
тел. каси: 278-73-92.

Метро: м. Хрещатик, м. Золоті Ворота, м. Театральна

Адреса: вул. Прорізна, 17

Як дістатися: З метро Хрещатик: пройти через підземний перехід, йти прямо, наверх.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация