Молоду мешканку Барнаула переконали зізнатися в образі почуттів віруючих і ненависті до темношкірих

Марія Мотузний

23-річну жительку Барнаула Марію Мотузний звинуватили в образі почуттів віруючих і порушенні ненависті або ворожнечі по відношенню до чорношкірих. Причиною стали кілька збережених картинок «ВКонтакте» на сторінці, яка вже деякий час неактивна. Дівчина розповіла «Медіазоне», як з нею в найкоротші терміни провели всі слідчі дії і переконали дати свідчення.

Спочатку про ситуацію пані Мотузний розповіла в своєму Twitter-акаунті, приклавши фотографію відповідної постанови суду. За її словами, рано вранці 8 травня до неї в квартиру увійшли слідчий, троє оперативних уповноважених та двоє понятих з постановою на обшук, в якому були дані про її сторінці в соцмережі і формулювання про заклики до приниження негроїдної раси.

У мешканки Барнаула конфіскували телефон і комп'ютер, саму дівчину доставили на допит до регіонального підрозділу МВС Росії по протидії екстремізму, де показали їй альбом з збереженими картинками. «Ми приїхали з операми, зайшли в кабінет, я сіла на стілець, і мені сказали:« Розповідай, признавайся ». Я, природно, не розумію про що йдеться. Вони включили комп'ютер, показали всі ці скріни. Я подивилася, кажу: «Ну, зрозуміло». З жартом там, з посмішкою. Я навіть не зрозуміла відразу, що ця кримінальна справа. Почали говорити: «Ну, ти ж доросла, ти ж все розумієш, що робила». Я відповідаю: «Блін, коли я це все зберігала, то навіть закону про почуття віруючих не було, тобто це 2015 року альбом» (кримінальна відповідальність за образу почуттів віруючих по ст. 148 КК діє з 2013 року - прим. Ред. « Медіазони »)», - наводить видання коментар дівчата.

Дівчина досі не вірить, що все, що сталося - правда

У підсумку на Марію Мотузний стали чинити тиск, змушуючи підписати документи. «Мені стали говорити, що, зберігаючи картинки, я ображала людей, що я мушу зізнатися. Я сміялася тільки перші хвилин 15 », - розповіла вона. Їй відповіли, що в аналогічній справі інша дівчина отримала три роки обмеження волі, повідомили про максимальний термін покарання (п'ять років) і рекомендували підписати визнання про образу почуттів віруючих.

Допит продовжила 26-річна слідчий в присутності адвоката за призначенням, відкрито виражала, за словами, дівчата, неприязнь. «Я підписала визнання, вони тут же подзвонили слідчому і сказали:« Все готово, приїжджай ». Прийшов слідчий - до речі, разом з адвокатом державним. Слідчий друкувала допит, взагалі мене ні про що не питаючи. Що у них там було підготовлено - я не знаю. Мене ні про що не питали по суті, при цьому, поки вона все додруковувати, адвокат мій, яка мене повинна захищати, зі слідчим обговорювали вбивцю якогось - мабуть, знову у них якесь загальне справа була. Все це в жартах, у них там якесь дівчисько вбили. Ну, я сиділа в шоці все це слухала, зрозуміло, що вони не те що подружки, але спілкуються непогано », - пояснила дівчина. Марія Мотузний підписала вдячне показання і підписку про невиїзд, збережені картинки з мемамі відправили на експертизу, після чого дівчина дізналася, що в її відношенні порушено дві кримінальні справи: за ч. 1 ст. 282 (екстремізм) і ч. 1 ст. 148 (образа почуттів віруючих) КК РФ. Її рахунки і карти були заблоковані «в зв'язку зі спонсорством тероризму».

Згідно з протоколом допиту пані Мотузний в якості підозрюваної, мати дівчини з дитинства намагалася прищепити їй любов до церкви, однак зросла вона атеїстом. У 2016 році, говориться в документі, Марія Мотузний заходила на створену їй в 2009 році сторінку «ВКонтакте» під ніком «Марія Фролова» і шукала в різних групах соціальної мережі «зображення з тематикою неприйняття до осіб негроїдної раси, а також негативного характеру зображення священнослужителів », зберігаючи їх у свій фотоальбом« Збережені ». «Я розуміла, що розміщені мною зображення носять негативний підтекст, спрямовані на збудження ненависті і ворожнечі відносно певної групи осіб, проте вказане мене ніяк не зупиняло, я хотіла їх розмістити, таким чином висловлюючи своє ставлення до цього», - говорилося в протоколі допиту . У тому ж документі розповідалося, як г-жа Мотузний показала своєї матері запис виступу стенд-ап коміка Данила Поперечного «Поп культура», в якому він висміював віруючих, після чого мати пообіцяла написати на неї заяву в поліцію, проте не зробила цього.

Дівчина додала, що судове засідання призначене на 6 серпня. Вона найняла адвоката і буде домагатися розгляду справи в загальному, а не в особливому порядку, щоб суд оцінював всі докази і свідчення свідків. «До мене повістку забирали за розбій. І я. За картинки. Я до сих пір не вірю, хоч убий », - написала вона.

Постраждалими у справі ніхто не значиться. У кримінальній справі є два свідки, які розповіли про те, як були ображені сторінкою дівчата. Так, обох образив демотиватор з фотографією йдуть по бруду учасників хресного ходу з підписом «Дві головні біди Росії», зображення спотвореного священика з написом «Коли взяв на свою яхту ящик кагору і розпусти проклятих», зображення Ісуса з сигаретою, що випускає кільця диму крізь діри в руках, фото священнослужителів з написом «Громадяни алкоголіки, дармоїди, хулігани, хто хоче попрацювати?», картинка з чорношкірим, неправильно вирішальним арифметичний приклад і підписом «Чорна бухгалтерія» і зображення афроамериканців з підписом «Обожнюю знижки в чорну п'ятницю». «Все побачені мною зображення образили мене як віруючу людину, мені стало дуже неприємно від тих зображень, які я побачив. Також зображення чорношкірих дітей, а саме підписки до них мене зачепили, так як я відчула якусь ненависть і неприязнь до них, які передавалися через зображення і тексти », - говорилося в одному з протоколів допитів. Друга свідок, як випливає з її протоколу допиту, образившись, і зовсім негайно стала дзвонити в Центр з протидії екстремізму МВС.

Дівчина передбачає, що така пильна увага поліції до її особистості пов'язано з її опозиційними поглядами. «Абсолютно всі мої друзі, коли дізналися про цю справу, особливо про негроїдної расу, вони були в шоці, тому що я дуже люблю музику у цій раси. Не знаю, як це назвати, в загальному, ніякої неприязні, ніяких упереджень з мого боку ніколи не було, це не більше ніж жарти. Підстав ніяких не було, я ніколи нічого не писала. Не знаю, так це чи ні, але має це сенс чи ні, мої друзі вважають, що це пов'язано з Олексієм Навальним, тому що я ходила на мітинги, багато висвітлювала опозицію на своїй старій сторінці, там було багато передплатників і друзів. Аудиторія була для нашого міста досить пристойна - більше 2 тисяч. Коли поліцейські до мене приходили, до речі, я чекала це питання, вони мені сказали не рити собі могилу і закрити рот », - наводить« Медіазона »її слова.

У цій ситуації особливо примітно те, що раніше прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що глава держави вважає недоречним формалістський підхід до покарань за репости інформації екстремістського толку. «Звичайно, потрібно захистити громадян від якихось випадків, які є навіть не курйозними, але дуже резонансними», - пояснив пан Пєсков. 25 червня в Держдуму був внесений пакет законопроектів, що виключає кримінальну відповідальність за репости в Інтернеті.

За даними Верховного суду Росії, в цілому по екстремістським статтями в 2017 році засудили 604 осіб, а в 2011-му таких було тільки 149 осіб. Більше половини засуджених - молодь до 25 років.

Фото: сторінка Марії Мотузний «ВКонтакте»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация