Моне, Оскар-Клод (Oscar-Claude Monet)

Клод Оскар Моне (Claude Oscar Monet) (1840 - 1926) знаменитий французький художник, один із засновників імпресіонізму Клод Оскар Моне (Claude Oscar Monet) (1840 - 1926) знаменитий французький художник, один із засновників імпресіонізму.

Особливий погляд живописця на світ проявився ще в дитинстві, коли він наперекір волі батьків захопився карикатурою. Почавши з нешанобливим малюнків своїх шкільних вчителів, він незабаром досяг такої досконалості в малюванні, що до п'ятнадцятирічного віку став найвідомішим в Гаврі карикатуристом. Нескінченна кількість замовлень і скупість батьків підштовхнули його до того, щоб продавати свої роботи і заробляти на цьому непогані гроші.

Батько підготував Оскару Клоду кар'єру бакалійника, завидну по тим часом роль спадкоємця сімейного бізнесу. Однак стійке прагнення хлопчика до образотворчого мистецтва, підкріплене корисними знайомствами, зробили свою справу. Найважливішою в його житті стала зустріч з відомим французьким пейзажистом Еджен Буденом (Eugène Boudin). Буден виявився чудовим учителем і другом, зумівши трансформувати юнацький максималізм Клода в щиру любов до високого мистецтва.

Отримавши перші навички натурної живопису, Моне відправляється в Париж, де знайомиться з творами Армана Готьє (Armand Gautier ), Констана Труайона (Constant Troyon), Анрі Руссо (Henri Rousseau), Андре Мажино (Andre Maginot) і ін. З деякими з них він, маючи рекомендаційні листи від Будена, знайомиться особисто, і вони сприяють йому в розвитку його таланту. І навіть батьки перестають опиратися вибору сина.

У 1860 молодого художника забирають в армію, де він заражається черевним тифом. Але турбота і гроші його тітоньки дозволяють повернутися Клоду в Париж. Далі Моне вчиться спочатку в університеті на факультеті мистецтв, потім в студії живопису Шарля Глейра (Charles Gleyre). У студії він знайомиться з Огюстом Ренуаром (Auguste Renoir), Альфредом Сіслея (Alfred Sisley) і Фредеріком Базилем (Frédéric Bazille) разом з якими незабаром становить кістяк групи імпресіоністів.

Сьоме десятиліття XIX століття Оскар Клод зустрічає вже сформованим художником з індивідуальним стилем. У 1972 році з'являється найзнаменитіший його шедевр - пейзаж з промовистою назвою "Враження. Сонце, що сходить". Картина служить своєрідною «візитною карткою» як самого художника, так і всього імпресіонізму.

Цікавою особливістю творчості Клода Моне вважається його майстерне вміння за допомогою особливої ​​живописної техніки кілька разів обігравати один і той же сюжетний мотив. Наприклад, його серія «Руанські собори» яскраво демонструє цю особливість: кожна картина являє собою новий і свіжий погляд, який відзначає і особливості світла в певний час доби і вологість погоди. Також Моне знаменитий своїм використанням прийомів оптичних ілюзій, в яких за допомогою окремих мазків основних кольорів, що доповнюються півтонами, створював реальний ефект мінливості світла і повітря.

Роботи майстра "Бульвар капуцінок в Парижі", "Скелі в Етрета" і "Поле маків" - знайомі російським музеям в оригіналі, в повній мірі передають характерну атмосферу ранньої творчості Моне. У більш пізніх своїх творах Оскар Клод все більше схилявся до декоративизму, відвертого розчиненню форм зображуваних предметів в майстерних поєднаннях плям кольору.

Велику популярність принесла художнику його картина "Камілла, або портрет дами в зеленій сукні", на якій він зобразив Каміллу Донс, що стала згодом дружиною Клода. Але спільне їхнє щастя тривало не довго. У 1879 р Камілла помирає від туберкульозу.

Оскар Клод пережив також і смерть другої дружини - Аліси, в 1911 році, і єдиного сина Жана в 1914. Сам Моне помер 5 грудня 1926 року. Незважаючи на діагноз подвійний катаракти і кілька перенесених операцій, він ніколи не припиняв своїх занять живописом.

Враження. Сонце, що сходить

Камілла, або портрет дами в зеленій сукні

Намісництво в Онфлері

Буксирування човни

Човнова майстерня в Онфлері

Сільська вулиця в Нормандії близько Онфлер

Дорога до ферми Сен-Сімон

Мис де ля Хав, Онфлер

Базиль і Камілла (ескіз до Сніданку на траві)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация