Монета «Золотий Червонец»: скільки коштує, і де можна її купити?

  1. Характеристика і зовнішній вигляд монети
  2. вартість монети

Сьогодні все більше клієнтів банку намагаються тримати свої заощадження в золоті . Хтось віддає перевагу виключно золотих злитків, а комусь подобаються інвестиційні монети. Чи підходить монета «Золотий Червонец» для інвестування?

Історія інвестиційної монети під назвою «Золотий Червонец», також як і монети Георгій Побідоносець має цікаве походження. Відомо, що найперші золоті були виготовлені в період царської Росії. Ще за Павла III в якості персонажа для монети був обраний двоголовий орел. Коли ж до влади прийшов Петро I, то дане зображення на монеті змінив його портрет, який відображав силует правителя на повний зріст, а лише по рівень грудей. Крім того, монети в той час не використовувалися в якості грошей (ними НЕ розплачувалися в торгових точках і не розцінювали як цінність), ними нагороджували за видатні заслуги, як пам'ятними орденами. Пізніше Петро I провів грошову реформу, за результатами якої був випущений перший золотий червонець, віддалено нагадував угорський дукат. Ці монети були зроблені з золота 986 проби і важили всього 3,47 гр. Червінці вже розцінювалися, як грошові одиниці і використовувалися для торгівлі з іноземними купцями. При владі Єлизавети I червінці вже виготовлялися в двох варіантах:

  • Монети із зображенням орла з двома головами;
  • Монети із зображенням Святого Андрія.

Уже під час Радянської Росії випуск червінців був офіційно схвалений, зокрема після грошової реформи, яка відбулася в 1922 році. В цей же період уряд Росії оголосив червінці офіційною грошовою одиницею країни. Однак дизайн монети вирішили поміняти. Його розробкою зайнявся відомий художник, який працює на монетному дворі, Васютинський Антон Федорович. В якості моделі для монети була обрана скульптура Івана Шадра, під назвою «Сівач». Пізніше художник показав монету, на одній стороні якої був намальований селянин-сіяч, а на другий - був викарбуваний герб Української РСР. Радянська монета мала загальна вага, що дорівнює 8,6 гр., І зроблена з золота 900 проби. Ще пізніше, починаючи з 1925 року, більшість країн відмовилося від золотого червінця на користь виробів з іншого більш дешевого металу. В кінці XX століття випуск золотих монет відновився. Це було пов'язано з Олімпійськими іграми, які відбулися в Росії. Всього було виготовлено близько 6 мільйонів штук грошових одиниць. Сьогодні ж монету «Золотий Червонец» можна зустріти в каталогах Ощадбанку Росії ( Сбербанк найнадійніший банк Росії за даними видавництва Forbs).

Характеристика і зовнішній вигляд монети

Номінальна вартість монети «Золотий Червонец» дорівнює - 10 рублям. Метал, з якого виготовлена ​​грошова одиниця - золото 900 проби. Загальна вага монети - 8,603 грам, при цьому вміст металу без домішок становить - 7,742 грама. Діаметр золотого дорівнює - 22,60 мм, а товщина - 1,70 мм. Зазвичай монета випускається тиражем - 6565 000 штук. Що стосується зовнішнього вигляду монети, то слід зазначити, що на аверсі або, як кажуть в народі, «на решці», зображений герб Української РСР, схожий на щит, обрамлений в колосся пшениці. На тлі з сонячних променів намальовані серп і молот, а вгорі вигравіруваний гасло «Пролетарі всіх країн, єднайтеся!». У нижній частині монети є напис - «Р.С.Ф.С.Р», а краю прикрашені об'ємними точками.

Зображення Аверса монети:

На реверсі (або на орле) можна побачити зображення селянина-сіяча, який здійснює розмашисті руху на тлі сонця, що сходить, заводів і плуга
На реверсі (або на орле) можна побачити зображення селянина-сіяча, який здійснює розмашисті руху на тлі сонця, що сходить, заводів і плуга. Зверху монети написано - «Один Червонец», а знизу підписано рік випуску червінці - (1975-1982 р.р). Навколо монети викарбувано об'ємні точки також як і на аверсі. За обода монети є втиснута напис: «1 Золотник 78,24 частки чистого золота».

Зображення реверсу монети:

Зображення реверсу монети:

вартість монети

Інвестиційні монети «Золотий Червонец» виготовляється Центральним банком Росії, а реалізується Ощадбанком та іншими фінансовими установами. Відпускна ціна ЦБ на цей червонець становить 14 159,48 рублів. Вартість червінці може відрізнятися в різних відділеннях банку. Точні дані про ціну можна дізнатися тільки в банківському відділенні або на офіційному сайті Ощадбанку. Купити дану грошову одиницю можна, як уже було сказано, у відділеннях банків Росії, а також у приватних осіб і на російських Інтернет-аукціонах, наприклад, на molotok.ru. Ціна такої монети на аукціоні може варіюватися від 16 000 і до 20 000 рублів.

Звідси можна зробити висновок, що вигідно вкласти гроші можна або в золоті монети, або в золото. Однак попередньо слід поцікавитися поточним курсом на дорогоцінні метали і наявністю самих монет в фінансових установах.

Чи підходить монета «Золотий Червонец» для інвестування?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация