Монети царської Росії різновид ціна | Нумізматика. Монети Росії, СРСР і Англії. Ціни на монети

  1. Вступ
  2. Золоті монети царської Росії
  3. Срібні монети царської Росії
  4. Мідні монети царської Росії
  5. Вартість монет царської Росії

ЗМІСТ СТАТТІ:

Вступ

Колекціонування різних старовинних монет досить цікаве хобі, що дозволяє краще пізнати історію, а збиральництво золотих монет царської Росії ще й непоганий спосіб вкласти і примножити свої заощадження. На вартість будь-яких монет, крім цінності дорогоцінного металу, з якого вони виготовлені, впливає рідкість примірника і старовину зразка, наприклад монети николая 1 .

Не секрет, що золоті монети в царській Росії були запорукою стабільного фінансового стану, оскільки їх вартість з часом буде тільки збільшується, безумовно, при правильному і дбайливому їх зберіганні. Монети, які перебували в обігу за часів Імперії сьогодні занесені до спеціального каталогу монет царської Росії, із зазначенням їх приблизної вартості, каталоги опубліковані в Мережі у вільному доступі.

Золоті монети царської Росії

Золоті монети царської Росії

Говорячи виключно про золотих монетах царської Росії, можна навести конкретні приклади зростання їх вартості. Наприклад, в останні кілька років монети, випущені в період з 1898 по 1911 рік у номінальному вираженні рівному десяти рублів коштують від 500 доларів США, в залежності від їх стану і збереження. Пятірублёвие золоті монетки, викарбувані період з 1897 по 1911 рік, оцінюються сьогодні від 250 доларів. Близько 350 доларів США можна виручити за золотий рубль, випущений Санкт-Петербурзьким монетним двором в 1912 році.

Золоті монети царської Росії, вартість яких постійно зростає в абсолютному вираженні, цікаві не тільки бажаючим виграти на їх продажу, але професійним нумізматам і приватним колекціонерам, які хотіли б отримати рідкісну монету.


Купівля такої монети може стати відмінним і, практично, безпрограшним прибутковим інвестуванням. Їх реалізація через якийсь час стане вельми відчутною прибутком. Фахівці відзначають, що з метою інвестування краще купувати золоті монети, цей інструмент більш прибутковий порівняно з простими злитками золота. Крім того, наявність такої монетки в вашій, навіть самої скромної домашньої колекції дозволяє доторкнутися до історії імперської Росії.

Срібні монети царської Росії

Срібні монети царської Росії

Крім золота, для карбування монет використовувалися і інші метали, виготовлені з них гроші, цінуються сьогодні нітрохи не менше, наприклад, срібні монети царської Росії - це ціла епоха, яка починається за часів Івана IV "Грозного", який правив в середні століття. Ми досить багато знаємо зі шкільного курсу історії про непростий характер цього царя, і про його цілі зібрати воєдино роздроблені князівства і створити єдину державу на чолі з собою.

Саме в цей час і починають карбується перші срібні монети, хоча офіційно Імператорська Росія починає існувати в 1721 році (і про її сумний кінець 1917 року нам також прекрасно відомо). Першим російським імператором, згідно з історією, був проголошений цар Петро Перший, який був, як сьогодні сказали б - новатором і ефективним менеджером, а також простим Імператором Всеросійським, який зазначив всі грошові знаки своєї держави своїм же портретом, втім, так чинив і кожен цар або цариця. Скромність, знаєте, не порок!

У зв'язку з цим зовнішній вигляд російських грошей протягом всієї історії країни постійно змінювався. Росія завжди мала на своїх монетах атрибути державності, завжди на них були присутні зображення герба, портрети царів і інші геральдичні елементи. Монети карбувалися різної ваги, різного номіналу і з самих різних металів. Петро Перший вирішив монети своєї країни, виготовлені зі срібла, запустити в масове звернення, для чого і організував фабричне виробництво грошей.

А як визначити справжність срібної монети читайте в окремій статті.

Мідні монети царської Росії

Мідні монети царської Росії

Інтерес нумізматів не обмежується монетами, виготовленими виключно з благородних металів. Мідні монети царської Росії каталог стародавніх цінностей теж не обділяє увагою. Мідяки карбувалися після чергової реформи Петра I, коли стали випускати мідні монети номіналом в одну копійку, оскільки виробництво срібних копійчаних монет було визнано економічно невиправданим. Мідні монети мали круглу форму і використовувалися в якості розмінних.

Сьогодні, історичну і культурну цінність мідних монет переоцінити просто неможливо, а їх сучасна вартість від кількості їх збереження, потертості, рідкості або ексклюзивності, від номіналу і ваги, а також ряду інших показників.

Серед найдорожчих мідних монет царської Росії можна назвати оригінальну «однокопієчної» монету, яка незвичайна тим, що має квадратну форму. Такі квадратні монети випускалися монетним двором міста Єкатеринбург в 1726 році, весь одного такого примірника становить 16,38 грам, що досить багато. На сучасному нумізматичному ринку такі копійки називаються «Катерина» і оцінюється в кілька мільйонів рублів.

Трохи дешевше можна купити або продати мідний п'ятак, випущений на самому заході Імператорської Росії в 1916 році. В ті часи країні не вистачало металу, в тому числі і міді - йшла війна. Тому було вирішено випустити обмежену кількість мідних п'ятикопійчаних монет з меншому, в порівнянні зі звичайними для того часу монетами вагою. Сьогодні такий мідний п'ятак оцінюється в межах півтора мільйонів сучасних російських рублів.

золото Пугачова

золото Пугачова

Заглядаючи барвисті каталоги, де зібрані зображення монет царської Росії, не можна не згадати, що деякі історики вважають, що «свої» гроші могли карбувати не тільки російські імператори, царі і цариці, а й вітчизняні «баламути», наприклад, Омелян Пугачов.

Сьогодні в приватних колекціях зберігатися цікавий різновид рубля, випущеного приблизно в 1773-1775 році, деякі фахівці називають його «пугачовські рублем», і вважають, що це справжній нумізматичний курйоз. Справа в тому, що в принципі Пугачову колись і ніде було карбувати свої монети, але як же бути з монетою? Експерти запевняють, що це новодел, отриманий відбитком центральною частиною мідного «Сестрорєцького» рубля, (який варто відзначити справжній велетень - його вага становить майже 900 грамів) на звичайній срібною гуртку.

Цікава і ще один різновид старовинних російський імперських монет - так звані «сибірські монети», карбувалися вони Коливанський монетним дворі рівно двадцять років з 1763 року. Для карбування використовувалася міді і невелика кількість срібла, в результаті їх вага трохи менше офіційних державних. Монети, номіналом від гривенника до шеляга з одного боку мали герб Сибіру - щит і два соболя, а з іншого боку єкатерининський вензель.


Вартість монет царської Росії

Вартість монет царської Росії

Купівельна спроможність монет царської Росії за часів з ходіння не залежала від їх відмінностей, тільки через роки, століття і століття збереглися екземпляри були вивчені, досліджені і запротокольовані. Кожна монета сьогодні має свою вартість, яка формується з безлічі критеріїв, параметрів і нюансів, визначити її можна спробувати самостійно, але для цього вам необхідно знати, що будь-який професіонал починає оцінку, звертаючи увагу на збереження примірника, на вартість металу, з якого він виготовлений і на тираж.

Купити монети царської Росії можна у колекціонерів, або на спеціалізованих аукціонах. Найдорожча монета та, у якій перші два критерії вище, а останній нижче, і як ви змогли вже здогадатися, що найдорожча виявиться і найрідкіснішою.

Деякі початківці нумізмати помилково вважають, що вартість примірника залежить виключно від року його випуску і від металу, проте основне, що впливає на формування вартості - це кількість аналогічних зразків.

Справа в тому, що в принципі Пугачову колись і ніде було карбувати свої монети, але як же бути з монетою?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация