Монети. Коли підробка коштує дорожче оригіналу

  1. фальшиві євро
  2. підроблені шекелі
  3. "Хороші підробки коштують дорожче поганих оригіналів"
  4. Підробки сучасних російських монет
  5. Хто наступний у цьому ряду?

Собівартість виготовлення фальшивих монет повинна бути помітно нижче позначеного на них номіналу, інакше виробництво підробок втрачало б будь-який сенс. Останнім часом Росію накрила лавина "копій" і "реплік" царського срібла. Напевно, будь-який, хто за кілька тисяч придбав залізяку, ціна якої 50-90 рублів, хоч раз гірко запитав "А чи буває випадки, коли підробка коштує дорожче оригіналу?" На подив, відповіддю буде "Так!"

фальшиві євро

фальшиві євро

Латвія тільки-тільки увійшла в єврозону, а фальшівомонечікі вже пожвавішали, виготовивши двух'евровий аналог офіційної монети. На перший погляд здається, що екземпляр зліва виявився в кислоті, або його терпляче сточили хвилі Балтійського моря. Однак агресивне середовище зменшує вагу монети, який у першотвору становить вісім з половиною грамів. Тут же ваги показали 10,73 грама. Імовірно серцевина виконана з латуні, а зовнішнє кільце свинцеве. Свинець є м'яким металом, що дає можливість непогано зімітувати гурт оригінальної монети. На папері кільце залишає сірий, характерний для свинцю слід.

На папері кільце залишає сірий, характерний для свинцю слід

Виготовлення фальшивок на шкоду обороту представляє серйозну проблему для правоохоронних органів Європейського союзу. Особливо відзначилася Італія. На YouTube із завидною постійністю з'являються ролики, що розповідають про все нових підробки. Те це репортаж, як поліції вдалося накрити майстерню, де виготовляли одноєврового фальшак, то сюжет, як відрізнити підробку від правильної монети. Опинившись в Росії, такі підробки викликають великий інтерес у колекціонерів. І ціна їх помітно перевищує обмінний курс євро.

підроблені шекелі

підроблені шекелі

Звичайно ж, монети підробляють і в інших країнах. Вище розташований представник арабського карбування 2006 року в місті Хевроні. Тут монету теж видає вага, але вже в сторону зменшення. Справжні 10 шекелів важать сім грамів. Фальшивка легше - всього 6,3 грама. Але, може, це просто понівечений оборотом екземпляр? Невіруючі можуть порівняти представлену монету з фотографією першотвору в нашій статті про сучасних монетах Ізраїлю . Експерти нагадують, що треба звернути увагу на невірну напис, виконану арабською в'яззю. Крім того, варто пильно розглянути державні герби на обох монетах.

І знову інтерес в колекційної середовищі. Мільйони за підробку не обіцяють, але старт з п'яти і навіть десяти євро гарантують, що помітно перевищує курсову вартість десяти шекелів. Виходячи з викладеного, сформулюємо два пункти в правилі "Коли підробка коштує дорожче оригіналу":
1. Підробки даного виду повинні бути затребувані в середовищі колекціонерів
2. Оригіналів має бути багато, а підробок мало.

Наприклад, підробок для звернення (не сучасні копій !!!) монет СРСР знайдено не так вже й багато, тому кожен фальшак котирується досить високо і набирає непогану суму в порівнянні з оригіналами, яких збереглося куди більшу кількість.

Втім, випадки, коли підробка коштує дорожче оригіналу, можуть торкнутися не тільки монети на шкоду зверненням, але і монети, випущені в збиток колекціонерам.

"Хороші підробки коштують дорожче поганих оригіналів"

Афоризм, винесений в заголовок, може виявитися не просто красивими словами. Кілька років тому на нумізматичний ринок був здійснений вкидання певної кількості монет номіналу півкопійки 1928 року "кабінетного Зберегти". Яскравий блиск і ідеальна поверхня не могли не привернути потенційних покупців. Відмінно збережених примірників даної монети залишилося не так вже й багато, і виставляються на торги вони рідко. Тому якийсь період "Анцев" фальшивки торгувалися за цінами, помітно перевищує вартість беруть участь на той момент в аукціонах оригіналів якості "F", "VF" і навіть "XF". Пильне око фахівців зумів виявити дрібниці, які відрізняли "копії" від справжніх монет, тому що залишилися екземпляри таємничої партії швидко зникли із загального доступу.

Чи можливе повторення? Чому ні? Колекціонери монет таких екзотичних країн, як Гвінея-Бісау або Лаос відзначили, що в якийсь момент різко зросла пропозиція нечастих примірників з каталожної вартістю по Краузе в межах десяти або п'ятнадцяти доларів США. Здавалося б, невеликий тираж давно повинен бути поглинений середовищем збирачів, і раптом такий сплеск! Виглядали монети так, немов тільки що вискочили з-під штемпеля, а не зберігалися десь в невідомих місцях. Монетний двір вирішив випустити нові звершення до закончившемуся тиражу? Або це продукція приватників, що володіють необхідними виробничими потужностями? І справді, не заявить же Лаос або Гвінея -Біссау протест в зв'язку з появою загадкового "додаткового тиражу", дочеканенного невідомо ким. Офіційна влада можуть взагалі не дізнатися про даних випадках. Ясна річ, що блискучі гості з далеких країн мають цінник вище, ніж у їх постукневшіх побратимів. Втім, всі думки про "новосправи" - поки що нічим не підтверджені чутки. Але залишається згадати, як часто фантастичні гіпотези стають повсякденною реальністю.

Підробки сучасних російських монет

Підробки сучасних російських монет

Продовжуючи кримінальну тему, коротко згадаємо і сучасну російську ходячку, фальшивки якій детально розглянуті в даній статті . Інтерес до них у колекціонерів непоганий, от тільки угоди з підробками грошей, що мають ходіння, кримінально карані. Навіть зберігання подібного екземпляра може доставити серйозні проблеми. Але якщо говорити про ціну чисто теоретично, ці "п'ятірки" також виявляться в категорії "Коли підробка коштує дорожче оригіналу".

Хто наступний у цьому ряду?

Але повернемося в правове поле. На момент створення цієї статті в Сполученому Королівстві Великобританії і Північної Ірландії відбувається масштабна заміна звичних круглих монет номіналу один фунт стерлінгів на дванадцятигранну біметалічну монету з сучасними ступенями захисту. Причина банальна - величезна кількість підробок.

Незважаючи на вкрай затерте стан, оригіналом є монета, розташована праворуч. А ось лівий екземпляр, незважаючи на більш бадьорий вигляд, являє фальшиву монету. Скільки ж нелегітимних монет гуляє по світу? Виявляється, за тридцять років фальшивомонетники встигли їх викарбувати предостатньо. "Близько трьох відсотків усіх монет номіналом один фунт стерлінгів в даний час є підробками", - підрахували фахівці Королівського монетного двору. Якщо обчислити цей відсоток з сумарного тиражу, отримаємо величезне число - сорок п'ять мільйонів.

З огляду на настільки величезна кількість, треба визнати, що на даний момент підробка навряд чи буде коштувати дорожче номіналу. Але як тільки круглі фунти перестануть бути повноцінним платіжним засобом, кількість їх стане скорочуватися. Адже на переплавку підуть всі екземпляри, вилучені з обігу. Разом з підробками, які також підлягають знищенню. Нових круглих фальшивок з'являтися не буде, адже їх вже не підсунеш в касу магазину під виглядом оригінальної монети. Сьогодні поки що невідомо, скільки примірників вціліє. Тому не поспішайте розлучатися з підробленим фунтом стерлінгів, якщо він виявиться в ваших руках. Шанс, що його вартість перевищить вартість нормального "круглого" фунта, досить високий. Крім того, втративши статус платіжного засобу, "круглий" фунт забезпечить можливість купуватися і продаватися на аукціонах своїм копіям на шкоду зверненням.

Напевно, будь-який, хто за кілька тисяч придбав залізяку, ціна якої 50-90 рублів, хоч раз гірко запитав "А чи буває випадки, коли підробка коштує дорожче оригіналу?
Але, може, це просто понівечений оборотом екземпляр?
Чи можливе повторення?
Чому ні?
Монетний двір вирішив випустити нові звершення до закончившемуся тиражу?
Або це продукція приватників, що володіють необхідними виробничими потужностями?
Хто наступний у цьому ряду?
Скільки ж нелегітимних монет гуляє по світу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация