Монетний двір створив панно до ювілею Максима Богдановича

9 грудня виповнюється 125 років від дня народження білоруського класика. Панно, приурочене до цієї дати, а також друге - присвячене 100-річчю написання вірша «Погоня», створила реміснича майстерня «Брестський монетний двір».

Панно містить дві монети для домашнього алюмінію. На одній з них викарбувана напис «Максім Багдановіч. 125 гадоў. 1851 - 2016 », на другій - лицар на коні. Вершник з піднятими мечем і щитом зображувався на знаменитій «Погоні». Берестейське воєводство в якості герба використовувало срібну «Погоню» в червоному щиті, лати і збруя лицаря були блакитними.

Монети розмістилися на декоративній стрічці, яку можна проасоціювати зі Слуцький пояс, про які також писав білоруський поет. У нижній частині панно цитата з вірша «Погоня».

На другому ювілейному панно теж розмістилися дві монети: з гербом і написом «Максім Багдановіч. 100 гадоў вершу пагонах. 1916 - 2016 ».

Вироби планують передати в музеї поета, які знаходяться в Мінську, Гродно і Ярославлі.

«Максим Богданович сформулював національну ідею. Все-таки ми той же народ, який жив за часів ВКЛ, - зазначив ремісник Ігор Михальчук. - Сьогодні держава має право вибирати нові символи. Але ми поважаємо історію ».

Але ми поважаємо історію »

Ігор Михальчук, він же майстер монетних справ Язеп Колесецкій

Брестський монетний двір недавно відзначив 350-річчя. Тут карбували першу монету Білорусі - мідний солід. У народі її прозвали боратінкі - по імені орендаря монетного двору, італійця за походженням, Тита Лівія Боратині.

Рішення випустити нові монети взяли тому, що до 1658 року економіка Речі Посполитої знаходилася у важкому стані, у уряду був величезний борг перед литовським військом. На аверсі соліди розміщувався портрет короля польського і великого князя литовського Яна II Казимира, на реверсі - «Погоня».

У 1665-1666 роках викарбували мільярд (за іншою версією - 2 млрд) боратінок. За словами Ігоря Михальчука, їх і зараз можна знайти в кожному городі. В обігу монети були близько 100 років.

Кілька років тому Брестський монетний двір вирішили реконструювати. Монетники XXI століття карбують репліки боратінок, а також створюють різні пам'ятні медалі. Панно з першою монетою Білорусі увійшло в каталог Державного подарункового фонду представницької сувенірної продукції.

Панно з першою монетою Білорусі увійшло в каталог Державного подарункового фонду представницької сувенірної продукції

ДО РЕЧІ. До 125-річчя від дня народження Максима Богдановича гравці БГК імені Мєшкова, що представляють різні країни, прочитали на білоруській мові одне з найбільш відомих віршів Богдановича «Зорка Венера».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация