Монгольський національний історичний музей. Державний музей історії Монголії. Національний музей Монголії.

  1. МУЗЕЇ МОНГОЛІЇ ДЕРЖАВНИЙ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ МОНГОЛІЇ
  2. ЕКСПОЗИЦІЯ МУЗЕЮ
  3. 1 ПОВЕРХ:

МУЗЕЇ МОНГОЛІЇ

ДЕРЖАВНИЙ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ МОНГОЛІЇ

Монгольський національний історичний музей (монг
Монгольський національний історичний музей (монг. Монголин үндесній түүхійн музей) - найбільший історичний музей Монголії, розташований в Улан-Баторі. До реконструкції 1991 року називався Музей Революції. Відкрито до 50-річчя Народної революції в 1971 році. По верху будівлі проходить широкий фриз з сурмачів вершником, що символізує перемогу Народної революції.

Архітектор Г. Лувсандорж. У створенні та оформленні музею революції активну участь брали відомі художники МНР. Їх живописні та скульптурні твори, що знаходяться в експозиції, присвячені героям революції, відтворюють епізоди боротьби монголів за народну владу. Серед матеріалів музею документи I з'їзду Монгольської народної партії, відбулося 1 березня 1921 року в прикордонній Кяхте. В експозиції є навіть батіг, в порожнині пужалном якого Сухе-Батор сховав лист монгольських революціонерів Радянському уряду, вирушаючи потайки в Росію.

Перший в Монголії - Монгольський народний музей - був заснований в 1924 році і дав початок численним спеціалізованим музеям. Перші колекції та експозиції музею були складені за допомогою радянських вчених і дослідників А. Д. Сімукова, В. І. Лісовського, П. К. Козлова, а також американського палеонтолога Р. Ч. Ендрюса.

Національний музей, створений з злиття історичного, археологічного та етнографічного відділень Центрального музею і Музею Революції в 1991 році, розташовується в побудованому в 1971 році будівлі останнього. В даний час вважається одним з найбагатших монгольських музеїв. У 1998 році виконано реконструкцію музею. Експозиція музею знайомить з історією Монголії від палеоліту до наших днів. Представлений археологічний матеріал, фотографії та схеми палеонтологічних стоянок, місць розкопок. Монети, зброя, національний одяг, предмети побуту. Релігійні предмети культу, бронзові статуетки.

ЕКСПОЗИЦІЯ МУЗЕЮ

Експозиція представляє історію Монголії з палеоліту до сучасності. Виставлено археологічний матеріал, фотографії та схеми місць палеонтологічних знахідок, нумізматика, зброя, предмети побуту та культу. Одна з новітніх експозицій - матеріали розкопок 2000 року гробниці Більге-хана Богю (VIII століття).

1 ПОВЕРХ:
  • 1-ий зал: Стародавня історія. Цей зал показує про передісторію Монголії. результати археологічних розкопок, докази проживання людини на території Середньої Азії майже 800 000 років тому. Розкопки також показали місця поховання, могили, петрогліфи, і інструменти від Епохи палеоліту, мезоліту, неоліту і Бронзового Віку. Колекція бронзових виробів в музеї - одна з найбільших колекцій Євразії.
  • 2-ий зал: Стародавній Період держави (Хунни (Гуни), тюркське і уйгурської держава).
    У другому залі експонується мала частина багатої археологічної колекції доводять про значне поширення кочових племен на території нинішньої Монголії з 3 століття до н.е. по 12 століття н.е. Хунну були древніми могутніми предками монголів, що володіють багатою історією.
2 ПОВЕРХ
  • 3-ий зал: Традиційна Одяг та Коштовності
    Зараз на території Монголії проживає дві національності, що складаються з більш ніж 20 етнічних груп. Цей зал містить колекцію традиційної монгольської одягу і ювелірних виробів. Представлені костюми основних етнічних груп проживають в Монголії. Представлені старовинні костюми початку 20 століття, різні предмети одягу.
3 ПОВЕРХ
  • 4-ий зал: монгольська імперія (13-ий - 14-е століття)
    Предмети побуту, військове спорядження, прикраси періоду розквіту монгольської імперії часів Чингісхана.
  • 5-ої Зал: монгольська Традиційна культура
    В даному залі виставлені предмети, що показують традиційну монгольську культуру починаючи з 17 століття. Мова, писемність, музичні інструменти, предмети релігійного шанування.
  • 6-ий Зал: монгольський Традиційний Спосіб життя
    Експонати даного залу показують монгольський кочовий спосіб життя, незмінного упродовж сотень років. Предмети побуту, оздоблення монгольської юрти, зброя, предмети праці.
  • 7-ий Зал: Монголія в 17-му - 19-е століття
    Після падіння великої монгольської Імперії монголи втратили свою єдність. період міжусобних воєн і боротьби за ханський трон. Зрештою Монголія припинило своє існування як єдина держава і не встояло перед зовнішніми ворогами.
  • 8-ий Зал: держава Богдо Хаана (1911-1919 рр.)
    Експозиція присвячена невеликому, але досить важливого періоду історії Монголії. Отримання незалежності від маньчжурської династії Китаю, автономія Монголії, правління Богдо Хаана .
  • 9-ий Зал: Монголія в період соціалізму (1921-1990 рр.)
    У деяких джерелах цей зал названий одним з нудних залів (зазвичай англомовні путівники). Однак цей час дуже цікавий період в історії Монголії. Незважаючи на трагічні тридцяті роки, в період соціалізму за допомогою СРСР було закладено фундамент промисловості, сільського господарства, науки і сучасної освіти.
  • 10-ий Зал: Зал демократії.
    Відкрито 15.01.2008 року. Рішення про його відкриття було прийнято Монгольським демократичним союзом з метою увічнити історію монгольської демократії. Швидше за все це і є самий нудний зал, тому що ніяких речових досягнень в ньому не представлено. В основному фотографії.
    Як експонати демонструється через матеріали та речові докази історія виникнення підпільного товариства "Нове покоління" в березні 1988 року, клубу молодих економістів у вересні 1988 року, руху за розвиток демократії на чолі з С.Зорігом в жовтні 1988 року і ряду інших підпільних рухів і товариств в лютому 1989 року. У залі виставлені також фотознімки, що відобразили моменти першого конгресу Демсоюза, надзвичайного з'їзді Монгольської Народно-Революційної Партії 1990 року, прийняття нової Конституції і церемонії складення присяги першим Президентом Монголії П.Очірбатом.
НОВИНИ МОНГОЛІЇ
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ:
СТОРІНКИ ФОТОАЛЬБОМУ
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация