Моральне виховання дітей дошкільного віку

  1. Моральне виховання дітей дошкільного віку: роль сім'ї
  2. Цілі морального виховання дітей дошкільного віку
  3. Моральне виховання молодших дошкільнят
  4. Моральне виховання старших дошкільників
  5. Заняття з морального виховання дошкільників

Моральне виховання дітей дошкільного віку є частиною цілеспрямованого педагогічного процесу. Моральне виховання дітей дошкільного віку є частиною цілеспрямованого педагогічного процесу Живучи в суспільстві, малюк приймає його закони і намагається дотримуватися їх. Роль педагогів і батьків полягає в тому, щоб допомогти дитині зорієнтуватися в життєвих обставинах, правильно розставити акценти при моральній оцінці подій, зробити внутрішній вибір на користь традиційних духовних цінностей.

Моральне виховання дітей дошкільного віку: роль сім'ї

Дошкільник - це дитина 4-6 років. У цей період дорослі можуть активно впливати на погляди дитини і деякі риси його особистості.

Багато хлопців відвідують дитячі садки, але все ж саме батьки мають максимальний моральний авторитет для малюків. Тому моральне виховання дітей дошкільного віку майже повністю покладається на сім'ю.

Цінності, які в подальшому будуть багато значити для дитини, визначаються його оточенням. Щоб діти росли чесними, гуманними, відповідальними, їм потрібен перед очима гідний приклад для наслідування. Моральне виховання дітей дошкільного віку ґрунтується, насамперед, на особистому прикладі близьких. Якщо батьки роблять щирий вибір на користь духовних цінностей, то і дитина зможе слідом за ними вчинити так само.

На жаль, багато мам і тат не мають можливості проводити з дітьми багато часу. Напружений трудовий графік може сильно обмежувати спілкування з підростаючим поколінням. Чи знижується від цього роль сім'ї в моральному вихованні дітей дошкільного віку? Звичайно, ні.

Постарайтеся максимально інтенсивно використовувати той час, який ви проводите з малюком. Банально звучить фраза, що діти швидко ростуть. Але цей факт має пряме відношення до морального виховання. Вже через кілька років ваш дошкільник знайде і інші авторитети, крім батьків, його думка буде залежати від слів безлічі чужих людей, а схвалення родини не буде визначальним. Необхідно використовувати всі можливості морального виховання дітей дошкільного віку, щоб встигнути вкласти в дитину духовні цінності.

Цілі морального виховання дітей дошкільного віку

Мета морального виховання дітей дошкільного віку, як і будь-якого виховання взагалі - підготувати гідного члена суспільства. Подумайте, яким би ви хотіли побачити свою дитину в майбутньому. Моральний аспект особистості вашого малюка має велике значення. Майже всі батьки хотіли б побачити свою дитину сильним, відповідальним, гуманним, добрим, чесним.

Метою морального виховання дітей дошкільного віку є знайомство малюка з моральними законами і основними духовними цінностями. Вибір на користь доброго початку дитина повинна зробити щиро і самостійно, але під чуйним керівництвом дорослих.

У наш час знаходяться батьки, які протестують проти морального виховання дітей. Їх основний аргумент - дитині з високим моральним рівнем буде вкрай важко вижити в нашому жорстокому суспільстві. В цілому такий підхід зрозумілий, але є дуже спірним.

По-перше, моральність - це щира відданість внутрішнім ідеалам суспільства, а значить, вона допомагає жити в колективі. По-друге, навіть якщо аморальною особистості і вдасться багато чого досягти в житті, то це будуть, перш за все, матеріальні цінності. Створити міцну сім'ю, знайти друзів, підтримувати спілкування з родичами без дотримання моральних законів майже неможливо. Може бути, при повній відсутності духовних начал така людина і не буде відчувати своєї самотності і ущербності. Але чи будуть щасливі батьки, які виховали аморального дитини? Скоріш за все ні.

Моральне виховання дітей - це рух до щасливого майбутнього для вашого малюка. Спираючись на традиційні цінності, дитина зможе в подальшому подолати будь-які труднощі.

Моральне виховання молодших дошкільнят

У маленьких дітей є певні особливості в сприйнятті нашого світу. Чим молодша дитина, тим більш образним мисленням він володіє. Моральне виховання молодших дошкільнят будується з урахуванням цих особливостей.

У віці 3-4 років дитина, в основному, пізнає світ через гру. Вводячи в ігровий процес елементи морального виховання, можна досягти колосальних успіхів. На прикладі різних персонажів можна демонструвати доброту, співчуття, сміливість і чесність. Для дитини важлива ваша оцінка поведінки і вчинків вигаданих героїв.

Ігри з однолітками теж мають значення для морального виховання дітей дошкільного віку. Дорослим необхідно стежити за цими заняттями малюків і ненав'язливо втручатися в процес при необхідності.

Спеціальні заняття з морального виховання в цьому віці практично не потрібні. Особистий приклад дорослих і правильно організовані ігри сприяють знайомству з основами моральних законів суспільства.

Моральне виховання старших дошкільників

Старші діти вже володіють великим запасом знань про людське суспільство і його закони. Дошкільник 5-6 років не тільки чудово розуміє різницю між добрими і злими вчинками, а й має досить самоконтролю, щоб обмежувати себе.

Моральне виховання старших дошкільників є складним завданням, оскільки вимагає максимальної щирості і захопленості від дорослого.

Втім, в чомусь з підрослими дітьми легшає Втім, в чомусь з підрослими дітьми легшає. Так, наприклад, на допомогу дорослим приходять гуманні книги, мультфільми, спектаклі. Хороші художні твори впливають на хлопців на рівні емоцій і інтелекту. Моральне виховання дітей дошкільного віку за допомогою мистецтва є традиційним методом. Батькам потрібно правильно підбирати твори і обговорювати з дитиною отримані враження. Роль бесіди в цьому віці стає поступово все більше.

Заняття з морального виховання дошкільників

Дитячі освітні установи теж вносять свій внесок у моральне виховання дітей. Дуже багато залежить від особистих якостей педагогів і від яка панує в колективі атмосфери. Спеціальні заняття з морального виховання дошкільнят мають допоміжну роль.

В рамках освітньої програми дитячого садка проводиться знайомство дітей з деякими віршами, казками, оповіданнями. На заняттях з моральності вихователь обговорює з дітьми персонажів творів, їх поведінку і характер. Бажано підходити до таких занять творчо. Для дітей наочніше здадуться невеликі театралізовані постановки за мотивами книг. Також можна влаштувати конкурс малюнків за твором. Обговорюючи персонажів, потрібно допомогти дітям визначитися з моральною оцінкою їхніх вчинків.

Заняття з морального виховання дошкільнят можуть проходити і в формі урочистих заходів. Так дітей можуть зацікавити постановки по темі "Уроки ввічливості", "Дружба". Якщо на виставі і під час обговорення будуть присутні запрошені батьки, то такі заняття принесуть максимальну користь.

Чи знижується від цього роль сім'ї в моральному вихованні дітей дошкільного віку?
Але чи будуть щасливі батьки, які виховали аморального дитини?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация