Моральне виховання дошкільників

  1. Завдання морального виховання дошкільників
  2. Особливості виховання моральних почуттів у дошкільнят

Моральне виховання дошкільників має на увазі придбання морального досвіду і засвоєння моральних норм. Моральне виховання дошкільників має на увазі придбання морального досвіду і засвоєння моральних норм У процесі морального виховання формується любов до Батьківщини і громадянська позиція, дбайливе ставлення до навколишнього світу, повагу і доброзичливість до людей, порядність.

Завдання морального виховання дошкільників

Правильне моральне виховання дошкільнят допомагає уникнути негативного досвіду і придбання шкідливих звичок, які перешкоджають формуванню особистості дитини.

Основними завданнями морального виховання дошкільнят є формування моральних почуттів, позитивних навичок, моральної поведінки, уявлень і вчинків.

Важливу роль відіграє виховання моральних почуттів у дошкільнят. Дитина в процесі спілкування з дорослими набуває прихильності, симпатії і любов, вчиться діяти у відповідності з совістю і мораллю, утримуватися від негативних вчинків. Якщо дитина робить помилки, то він відчуває хвилювання і засмучення, так як не радує близьких людей і не отримує схвалення.

Доброзичливість і емоційна чуйність є основою виховання моральних почуттів у дошкільнят. У процесі морального виховання необхідно уникати негативних емоцій, невдоволення, зауважень на адресу дитини. Основну роль повинні грати доброта, підтримка і захист.

Наочним прикладом для дитини є батьки і вихователі, які повинні допомогти формувати і виявляти позитивні якості, заспокоювати, підбадьорювати і радувати.

У процесі морального виховання дошкільників з'являється почуття власної гідності, боргу і справедливості, а також відповідальність за свої вчинки. У ході ігор, пізнавальних та розвиваючих занять дитина набуває патріотичні почуття, любов до Батьківщини і рідного краю, повагу до людей різних віросповідань і національностей.

При моральному вихованні дошкільнят необхідно приділяти особливу увагу осмисленню вчинків. Діти повинні усвідомлювати свою поведінку і прагнути до морального змісту дій. Дитина повинна отримати роз'яснення моральних понять і навчитися діяти в різних ситуаціях. Моральне дошкільне виховання повинно бути спрямоване на формування правильної поведінки дитини в суспільному житті і сім'ї.

Важливими завданнями морального виховання дошкільнят є уявлення дитині основ поведінки, знань про патріотизм і допомогу у формуванні правильних мотивів поведінки.

Особливості виховання моральних почуттів у дошкільнят

Моральне дошкільне виховання допомагає дитині правильно оцінювати свої вчинки, розуміти почуття інших людей, а також прагнути до справедливості, дружбі, співчуття та добра.

Ефективне моральне виховання дошкільнят розглядається як безперервний процес отримання та засвоєння зразків поведінки в суспільстві і сім'ї. Дитина починає правильно сприймати моральність і мораль, якщо усвідомлює для себе необхідність їх дотримання, а не слід нормам з примусу.

Моральне виховання дошкільників формується в процесі переживань та емоцій, розвитку пізнавальних, інтелектуальних і творчих здібностей. Формою сприйняття моральності можуть бути переживання, різні вербальні та невербальні засоби сприйняття.

З моральним дошкільним вихованням тісно пов'язана емоційна середовище, в якому дитина отримує досвід, формує своє ставлення до навколишнього світу і вибирає зразки поведінки. Батьки і педагоги при вихованні дошкільнят повинні акцентувати увагу на моральних оцінках і судженнях, забезпечувати здорове середовище для розвитку дитини.

В процесі обговорення моральних питань формується чітка система цінностей. Дитина починає розуміти різницю між негативними і позитивними вчинками.

Ефективного морального виховання дошкільнят не може бути без обговорення моральної сторони дій і подій. Для того щоб дитина чітко розумів моральність, можна використовувати приклади з художніх творів і реальному житті. В основі прикладів повинні лежати співпереживання і співчуття, розвиток здатності до емпатії.

При моральному вихованні можна використовувати різні засоби, в тому числі художні, природні, музичні і т.д. До основних груп засобів морального виховання можна віднести:

  • художні та творчі засоби (живопис, музика, література, кіно і т.д.), які спрямовані на емоційне забарвлення поведінки людей і подій;
  • природні засоби, які викликають гуманні почуття, бажання допомоги і турботи, розвивають моральну сферу і багатогранність особистості дитини;
  • трудові та ігрові засоби, які є основою практики моральної поведінки;
  • соціальна і сімейна атмосфери, які повинні бути наповнені доброзичливістю, любов'ю, підтримкою і турботою.

При виборі певних засобів морального виховання дошкільнят необхідно враховувати вікові та індивідуальні особливості дитини, рівень інтелектуального розвитку та творчі здібності.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация