Морквяний сік - користь для зору, шкода для шкіри.

  1. склад
  2. Протипоказання
  3. Користь морквяного соку
  4. способи приготування
  5. Яблучно-морквяний сік: користь і чудовий смак
  6. Яблучно-морквяний сік з м'якоттю (для дітей).
  7. Морквяно-молочний коктейль
  8. Морквяно-томатний сік з м'якоттю

Морква - рослина унікальне Морква - рослина унікальне. Починали її культивувати заради смачної, соковитою та ароматною бадилля, що володіла до того ж цілющими властивостями, але поступово з'ясувалося, що корінь, в якому запасаються поживні речовини, ще смачніше і корисніше. За тисячолітню історію селекції вивели величезну кількість сортів моркви, постійно підвищуючи в ній вміст вітамінів, мінеральних речовин, цукрів. Чи варто дивуватися, що тепер цей овоч є одним з лідерів за кількістю каротину (він же провітамін A і попередник вітаміну D), вітаміну С.

склад

Хоча сік містить багато цукрів і солодкий, він залишається низькокалорійним (в ньому переважно НЕ глюкоза, а фруктоза), до того ж має антиоксидантну дію.

Один стакан морквяного соку в день здатний забезпечити дорослій людині добову норму вітамінів А, С, і на 15-20% - норму інших вітамінів, тому він - справжня знахідка для тих, хто сидить на дієті, змушений заповнювати дефіцит вітамінів А і D, хоче зміцнити зір або заращівает перелом, хоче мати міцні нігті і розкішну зачіску. Допоможе він і тим, хто хоче позбутися від стресу, зміцнити нерви.

Протипоказання

Звичайно, і зловживати морквяним соком не варто Звичайно, і зловживати морквяним соком не варто. Справа в тому, що гіпервітамінозу не набагато краще авітамінозів, якщо таке порівняння взагалі допустимо. Якщо людина приймає з їжею надмірну кількість вітаміну С, то нирки отримують команду на його виведення з організму, і, «захопившись», вимивають його набагато більше, ніж надходить з їжею. У підсумку, приймаючи надлишок вітаміну С, можна отримати стійкий авітаміноз.

Надлишок вітаміну А більш неприємний. Якийсь час він, виробляючи в організмі з каротину, активно використовується організмом для зростання і одужання, а надлишок, якщо він є, накопичується в шкірі. При цьому шкіра набуває трохи жовтуватий відтінок. Це не страшно і навіть нормально, так як в шкірі під дією ультрафіолету відбувається синтез вітаміну D, відповідального за зростання і зміцнення зубів і кісткової тканини, а жовтуватий відтінок швидко зникає, змінюючись гарною засмагою. Можна зменшити кількість соку наполовину, особливо якщо в раціоні присутні і інші джерела каротину, наприклад помідори або гарбуз.

А ви не забули заготовити   компот з терну на зиму А ви не забули заготовити компот з терну на зиму ? Не позбавляйте себе смачних вітамінів!

Про чудодійні властивості гриба чага ви можете почитати тут !

Ви все ще купуєте протеїнові коктейлі? Краще готувати їх самостійно! http://piteika.com/bezalkogolnye-koktejli/dlya-sporta/proteinovyj-koktejl-vkusno-i-polezno.html

Якщо надлишок каротину великий, а шкіра не отримує ультрафіолет (хоча б внаслідок прогулянок по вулиці), вона починає жовтіти сильніше, що досить негарно і може бути небезпечно для здоров'я.

Надлишок вітамінів А і D теж може виводитися з організму - і теж в перевищують вироблення кількостях, і в підсумку можна послабити зуби і кістки.

Користь морквяного соку

Насправді, якщо поставитися до морквяного соку без фанатизму, він принесе тільки користь. Смак у нього досить специфічний, і оскільки пити щодня склянку цього соку (навіть протягом лише одного тижня) - гастрономічний подвиг, цілком можна додавати його в кефір або міксувати з іншими соками, випиваючи в день половину склянки або навіть третину. Особливо це важливо дітям, адже їх порція соку повинна бути менше «дорослої».

способи приготування

Для приготування соку морква миють, при необхідності чистять, ошпарюють окропом і подрібнюють, після чого віджимають з пюре сік Для приготування соку морква миють, при необхідності чистять, ошпарюють окропом і подрібнюють, після чого віджимають з пюре сік. Для дитячого харчування морква часто пропарюють. Подрібнити можна міксером або на тертці, віджати пресом або вручну, через марлю. Ще простіше скористатися електросоковижималку. Сік п'ють свіжовіджатим або змішують його з іншими соками, роблячи з нього коктейлі; а макуха використовують для приготування різних соусів, морквяного печива, заправки супів або як добавку в м'ясний фарш.

Яблучно-морквяний сік: користь і чудовий смак

Сирий свіжий морквяний сік з'єднати з свіжовіджатим яблучним в співвідношенні 1: 1 або 2: 3, перемішати, вилити в склянку, додати трохи збитих вершків.

Яблучно-морквяний сік з м'якоттю (для дітей).

Морква ретельно вимити, почистити, дрібно нарізати, зварити в пароварці і протерти, з'єднати з свіжовичавленим яблучним соком, зазвичай в пропорції 1: 3, додати вершки (1 частина) і збити. Можна додати трохи цукру.

Морквяно-молочний коктейль

Свіжовичавлений морквяний сік з'єднати з холодним молоком в пропорції 1: 4, ванільним цукром і морозивом (50 г на порцію), збити в міксері.

Морквяно-томатний сік з м'якоттю

Томати пропарити, протерти через сито (позбавити від насіння), з'єднати з морквяним соком. Зазвичай цей сік трохи підсолювати і подають зі сметаною, але можна подати і підсолодженим з вершками.

Сік з моркви треба пити між прийомами їжі, завжди з жирами (досить ложки вершків, пари крапель рослинного масла, половини склянки молока), так як вітамін А - жиророзчинний і без жиру просто не засвоюється Сік з моркви треба пити між прийомами їжі, завжди з жирами (досить ложки вершків, пари крапель рослинного масла, половини склянки молока), так як вітамін А - жиророзчинний і без жиру просто не засвоюється. Саме тому безглуздо є під час авітамінозу терту моркву з цукром, але без вершків або сметани: вітаміни такого салату не засвоюються, це просто калорійна бомба за рахунок цукру і чистка кишечника за рахунок напівперевареною клітковини.

Хоча є морква щодня можна і потрібно, соком краще не зловживати і пити його не довше ніж 2 тижнів підряд, не більше ніж стакан в день. Особливо обережним треба бути в цьому випадку хворим на цукровий діабет.

При гастриті морквяний сік може допомогти, а ось при загостренні виразок або підвищенні кислотності шлункового соку такий напій краще не вживати.

Місцеві маски з розведеного морквяного соку і обтирання можуть прискорити загар і поліпшити його відтінок у тих, чий загар має тьмяний, швидше за коричнево-сірий, ніж бронзовий, колір.

Відео по темі:

Будьте здорові!


Ви все ще купуєте протеїнові коктейлі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация