Морська рибалка в Криму

Дивитися всі фотографії підводного світу Криму   Риболовля в Криму відбувається в основному на море, так як водойм з прісною водою в Криму незначна кількість, зазвичай це водосховища, невеликі озера і ставки
Дивитися всі фотографії підводного світу Криму

Риболовля в Криму відбувається в основному на море, так як водойм з прісною водою в Криму незначна кількість, зазвичай це водосховища, невеликі озера і ставки. В контексті морської риболовлі Крим можна умовно розділити на три райони, кожен з яких специфічний щодо лову риби. Це Чорноморське узбережжя, Азовське узбережжя, а також Сиваш.

1. Чорноморське узбережжя.

  • Південний берег Криму і східний Крим . Ловля риби в цих краях переважно ведуть з катерів і човнів. Виловлюють тут переважно барабульку, ставриду, морського окуня, ската (морську лисицю), іноді кефаль і інші види риб. Риболовля з берега являє швидше спортивний інтерес, попадається зазвичай зеленуха, морська собака, морський йорж і інша дрібниця.
  • Західне узбережжя Криму . Тут лов виробляється як з берега, так і з човна. Виловлюють барабуля, ставриду, калкана, бичка та кефаль.

2. Азовське узбережжя. на азовському узбережжі Криму прекрасно можна ловити як з човна, так і з берега. Рибалять кефаль, пеленгаса, бичка, камбалу-глосс.

3. Сиваш. Риболовля на Сиваші виробляється в основному з човнів. Клює бичок.

Слід зазначити, що в Криму рибалять не тільки любителі звичайної рибалки, а й ті, кому більше по воді підводне полювання. А вони, крім риби можуть добувати також крабів, рапанів і мідій. Збільшується число любителів риболовлі на катрана (чорноморську акулу), яка виробляється з катера.

Особливості риболовлі в Криму.

Тим, хто приїжджає в порибалити в Крим слід знати, що в Криму існують правила рибного лову, яких необхідно дотримуватися.

Справа в тому, що деякі ділянки узбережжя Криму мають статус природних пам'яток, або ж вважаються заповідними урочищами або заказниками. А в цих місцях можуть охоронятися маточне поголів'я і цінні нерестовища бичка, кефалі, а то і осетра. Як правило, розташування подібних ділянок знаходиться на віддалі від населених пунктів, пляжів, причалів. На вилов деяких видів риб і молюсків накладаються обмеження. Наприклад, заборонено видобуток мідій з 1 червня по 30 вересня. Чорноморську креветку не можна добувати з 1 червня по 31 серпня. Загальний улов риби і морських тварин повинен бути не більше 5 кг.

Риболовля в Криму на одну вудку з одним гачком не вимагає спеціального дозволу. Якщо Ви плануєте рибалити на снасть з декількома гачками або на кілька снастей, то треба звернутися на будь-яку рятувальну станцію та купити там дозвіл. Як правило, там же є можливість взяти в оренду човен або катер для рибальства в море.

Окремі види риби, на які ведеться морська рибалка в Криму є делікатесними, такі як: камбала, кефаль, осетер, скумбрія та ін. Для цих видів риб завжди існують сезонні обмеження на вилов.

Особливості риболовлі в Криму на деякі види риб.

  1. Риболовля на луфаря. Місцеві рибалки іноді відгукуються про цю рибу, як про піраньї Чорного моря. Це стайная риба і може збиратися в косяки вражаючих розмірів. Вилов луфаря виробляють як в літній, так і в осінній період. Найпростіший спосіб риболовлі луфаря на ставки (самодур), втім можна добре ловити на блешню і невеликий воблер.
  2. Риболовля на ставриду. Для лову ставриди підходять звичайні снасті, такі як ставки або вудка з поплавком. Новачки можуть легко освоїти рибалку на ставриду, так як для цього не потрібно великого досвіду і специфічних навичок. Ставрида -постійний мешканець чорноморських вод і, в принципі, виловлювати її можна цілий рік.
  3. Риболовля на кефаль. У Чорному морі водиться кілька різновидів кефалі: лобан, сингіль, пеленгас, гостроніс. Лов кефалі у Кримських берегів проводиться цілий рік. У той же час, місцеві рибалки вважають, що найкращий час для риболовлі на кефаль час з останніх чисел жовтня і до останніх чисел квітня. Як правило, лов кефалі проводиться з берега, а для наживки беруть морського хробака. При певній мірі везіння за день можна виловити 4-12 кг. кефалі. Серед рибалок широкою популярністю користується Балаклавська бухта як шикарне місце для риболовлі на кефаль. Пік паломництва в Балаклаву любителів рибної ловлі кефалі припадає на березень.
  4. Риболовля на камбалу. Найбільш поширені в Чорному морі наступні види камбали: глоса та калкан. Для вилову камбали переважно використовується донна вудка, забезпечена двома поводками. Для наживки використовують тюльку чи хамсу. Спіймати камбалу взимку або влітку практично неможливо, бо в цей час камбала тримається на великих глибинах і лише навесні і восени мігрує на мілководді. Місцеві рибалки розповідають, що найкраща рибалка на камбалу в районі Алушти і Євпаторії і, в якійсь мірі, на Сиваші.
  5. Риболовля на пеленгаса. Коли в районі Арабатської стрілки температура досягає + 16С, можна починати працювати на пеленгаса. Невеликими зграями пеленгас виходить з глибин Азовського моря на мілководді Арабатки, щоб добути собі їжу. Рибалкам потрібно засікти цей момент, так як риба знаходиться біля берегів не надто тривалий час. Але тут у рибалок є ще і конкуренція бо пополювати на пеленгаса припливають також дельфіни. Спіймати пеленгаса можна виключно на морського хробака, іншу наживку він не бере. Крім того, необхідно правильно підібрати снасті і бути свого роду професіоналом в лові пеленгаса. Можна не сумніватися, що рибалка на пеленгаса в Криму (далекосхідна кефаль) захопливу і цікавий захід, на яке з'їжджаються безліч рибалок. А улови, часом б'ють всі мислимі рекорди.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация