Морський бій

Ви думаєте, що вмієте грати в Морський бій? Ну, припустимо, а в який? Ага, поставили Вас в глухий кут?

Почнемо з оригінальної версії, нагадаю її тим, хто забув: грають двоє. Кожен розставляє на своєму полі 10х10 по 10 кораблів:

  • 1 лінкор
  • 2 крейсера
  • 3 есмінця
  • 4 шлюпки

Кораблі не повинні стикатися один з одним ні кутами, ні сторонами. Забороняється переміщати і домальовувати кораблі під час бою.

Стовпці полів мають буквене позначення (а-к), рядки - числове (1-10). Ходять по черзі: перший гравець називає противнику клітку, куди робиться постріл (наприклад - В6), противник зазначає це місце на своєму полі і повідомляє результат пострілу - мимо або потрапив. Якщо є потрапляння - гравець стріляє ще раз, якщо повз - перехід ходу противнику. Корабель вважається пораненим, якщо він має хоча б одну цілу річку, інакше - потопленим. Бій ведеться до повного знищення флоту одного з гравців.

Зазвичай кожен гравець малює додаткове поле, де зазначає свої постріли і їх результати - так набагато простіше робити тактичний аналіз. Гра очима одного з гравців виглядає в результаті приблизно так (постріли показані точками, попадання - хрестами. На лівому полі відзначаються постріли противника, на правому ведеться власна стрілянина, в принципі, 4-х палубний лінкор ворога вже визначився - наступним ходом треба цілити в квадрат Ж4):

Далі - ось такі варіації.

По-перше, можна вводити і не тільки прямі кораблі, ми допускали і такі химерні зразки військово-морського флоту:

По-перше, можна вводити і не тільки прямі кораблі, ми допускали і такі химерні зразки військово-морського флоту:

По-друге, грати можна і втрьох за правилом «Кожен проти всіх», коли гравець в свій хід робить постріл з будь-якого з супротивників. Але тут одне є АЛЕ. Подібні ігри закінчуються тим, що майже завжди двоє об'єднуються проти третього (така ось форма прояву відомого психологічного закону), завалюють спочатку його флот, а потім розбираються між собою. Щоб такого не було, можна грати вчотирьох за правилом «пара на пару».

По-третє, стрілянина може вестися залпами - ми грали по три постріли в залпі, але тут як домовитеся, хоч все десять. При цьому противнику повідомляється кількість влучень, але не йдеться про те, в яких клітинах потрапляння сталося.

І, нарешті, по-четверте ... Уже й не пам'ятаю, хто такий варіант заніс, але честь йому і хвала. Поле було розміром 20х15 клітин, поділялося хвилястою лінією на «сушу» і «море» ( «суша» трохи заштриховуєш для наочності). Фігури теж були особливими - вони поділялися на сухопутні, морські і ставилися на відповідну частину поля, плюсом були ще й повітряні сили, які могли встановлюватися в будь-яку клітину поля. Стикання між ними не допускалося. Всього у кожного було по 14 фігур:

Всього у кожного було по 14 фігур:

Сухопутні сили: танки, батарея, зенітка

Морські сили: лінкор, крейсери, есмінці, авіаносець

Повітряні сили: штурмовики

Бій вівся за стандартними правилами. Тут був простір для тактики - визначити, де у противника проходить межа між сушею і морем і оцінити їх розміри.

Природно, при грі частенько знаходилися «розумники» ну до чого не просто до цього додуматися, не малювати при розстановці кораблів останню шлюпку, а ставити її на поле в останній момент на що залишився квадратик. Раніше таких били канделябрами. Гра різко стає нецікавою, що справедливо для всіх ігор, де виграш забезпечений обманом. Тому, будьте паиньками і не обманюйте своїх, а то можуть пригадати старий добрий закон про канделябр.

Ви думаєте, що вмієте грати в Морський бій?
Ну, припустимо, а в який?
Ага, поставили Вас в глухий кут?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация