Московські тріумфальні ворота (Тріумфальна арка)

м Москва, Кутузовський проспект, Площа Перемоги

м Москва, Кутузовський проспект, Площа Перемоги

Московські тріумфальні ворота в честь перемоги російського народу у Вітчизняній війні 1812 року. Споруджено в 1829 - 1834 рр. за проектом архітектора Осипа Івановича Бове, скульпторів Івана Петровича Віталі, Івана Тимофійовича Тимофєєва. Відновлено в 1968 році.

Московські тріумфальні ворота являють собою однопролітного арку з шістьма парами 12-метрових чавунних колон, розташованих навколо двох аркових опор - пілонів. Спорудження звернуто лицьовою стороною до в'їзду в Москву за старою традицією, згідно з якою тріумфальні ворота були головним фасадом до провідної в місто дорозі.

Висота Тріумфальної арки - 28 метрів.

Тріумфальна арка була споруджена в середині 1814 року до урочистої зустрічі російських військ, які поверталися із Західної Європи з перемогою. Спочатку арка була дерев'яною і була встановлена ​​у Тверської застави (в районі нинішнього Білоруського вокзалу). Дерев'яна споруда було недовговічним і швидко старів, в 1826 році було прийнято рішення про будівництво кам'яної Тріумфальної арки.

Новий проект був розроблений Осипом Івановичем Бове і прийнятий в квітні 1829 року. 17 серпня 1829 року відбулася урочиста закладка кам'яної арки. Напис на бронзовій дошці, умурованої в основу майбутнього пам'ятника, свідчила: «Ці Тріумфальні ворота закладені в знак спогади торжества російських воїнів в 1814 році і відновлення спорудою чудових пам'ятників і будівель першопрестольного граду Москви, зруйнованого в 1812 році навалою галлів і з ними двунадесятих мов» .

Будівництво Тріумфальних воріт тривало 5 років і було закінчено в 1834 році, 20 вересня 1834 року відбулося їх урочисте відкриття. Митрополит московський відмовився освятити пам'ятник через присутність на ньому скульптурних зображень міфологічних богів.

У 1936 році було прийнято рішення про реконструкцію площі біля Білоруського вокзалу з метою розширення дороги від вулиці Горького до Ленінградського шосе. Тріумфальні ворота були розібрані, скульптури і оздоблення арки були передані в Музей архітектури імені А. В. Щусєва на території колишнього Донського монастиря.

Через тридцять років в 1966 році Тріумфальну арку було вирішено відновити на новому місці - на Кутузовському проспекті. Проект був розроблений 7-й майстерні «Моспроекта-3». Колективу реставраторів під керівництвом В. Лібсона за фотографіями і малюнками належало відтворити первісний вигляд арки. Скульпторами-реставраторами Виробничо-художнього комбінату Міністерства культури СРСР було підготовлено понад 150 моделей - точних копій елементів декору, роботи з лиття яких в металі були виконані на Митищинському заводі. 12 чавунних 12-метрових колон (вагою 16 тонн кожна) були відлиті на заводі «Станколит» за фрагментами єдиною збереженою колони. Після затвердження проекту реконструкції в'їзної площі на Кутузовський проспект Виконкомом Мосради, почалося спорудження арки, яке велося силами 37-го будівельного управління тресту будівництва набережних і мостів.

Роботи зі спорудження Тріумфальних воріт на Площі Перемоги були закінчені 6 листопада 1968 року.

Роботи зі спорудження Тріумфальних воріт на Площі Перемоги були закінчені 6 листопада 1968 року

У 2013 році до робіт з реставрації та ремонту Тріумфальної арки приступила компанія Балтстрой. Були проведені покрівельні роботи, пофарбовані металеві конструкції арки.

По кам'яних архітектурних форм були проведені реставраційні відновні роботи. Докомпановка втрат по білому каменю була проведена розчином фірми Remmers.

Подальшого захисту білого каменю не проводилося.

У 2014 році фахівці компанії Балтстрой спільно з реставраторами, які курирують цей об'єкт прийняли рішення про захист білого каменю. Для вирішення цього завдання були обрані матеріали ALLIGATOR.

Попередньо очистивши білий камінь, кам'яна поверхня була загрунтована силікатної грунтовкою Kieselit-Grundiermittel. Фінішний шар, на який і покладалася функція захисту білого каменю, представив силікатна лак Kieselit-Lasur . За матеріалами: «bankgorodov.ru» Попередньо очистивши білий камінь, кам'яна поверхня була загрунтована силікатної грунтовкою   Kieselit-Grundiermittel

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация