Московський Кремль з висоти пташиного польоту • 360 ° Аерофотопанорама

В даний час колектив AirPano.ru за підтримки Президента Росії В.В. Путіна і Російського Географічного Товариства (РГТ) реалізує проект панорамної зйомки історико-архітектурного ансамблю Московського Кремля і Червоної площі. Хоча зйомки досі тривають, і повністю все результати нашої роботи будуть представлені на сайті тільки через кілька місяців, сьогодні проект AirPano.ru і Російське Географічне Товариство підготували подарунок росіянам до Дня міста Москви - унікальний віртуальний тур над Кремлем з п'яти сферичних панорам!

Наш вертоліт облетів і кремлівські зірки, і куранти на Спаській башті, і дзвіницю "Іван Великий", і Храм Василя Блаженного. До теперішнього часу ще нікому не вдавалося зробити фотографії Кремля з таких незвичайних ракурсів.

У грудні 2012 року ми подали заявку на отримання гранту Російського Географічного Товариства на розвиток проекту AirPano.ru. Зовсім несподівано для нас ми були запрошені на засідання медіа-ради, і після презентації проекту наш грант був затверджений. Після цього почалася наша співпраця з РГО.

Урочисте вручення грантів РГО відбулося в квітні цього року на засіданні опікунської ради Російського Географічного Товариства під головуванням Президента Росії Володимира Путіна. Під час свого виступу на засіданні наш колега Сергій Семенов звернувся до В. Путіна з проханням про допомогу в отриманні дозволів на зйомку Московського Кремля з повітря. Президент наше прохання підтримав, і до теперішнього часу ми вже завершили кілька зйомок над територією Кремля.

Президент наше прохання підтримав, і до теперішнього часу ми вже завершили кілька зйомок над територією Кремля

А тепер хочемо запропонувати вашій увазі деякі історичні факти, пов'язані з цією унікальною пам'яткою архітектури.

«Кремлем» називають міські укріплення в древньої Русі. До наших днів в Росії збереглося чимало кремлів: Новгородський, Казанський, Псковський, Коломенський ... Але тільки один кремль не потребує поясненні: знаменитий на весь світ Московський Кремль в російській столиці. Це найбільша фортеця на території Європи, збереглася і діє до наших днів. Кремль є найважливішою пам'яткою Москви, місцезнаходженням президента Російської Федерації і «візитною карткою» всієї країни.

Перші поселення на території Московського Кремля відносяться до бронзового віку - II тисячоліття до н.е., але перші фортифікаційні споруди з'явилися тут значно пізніше: в 1156 році. Дерев'яне укріплення загальною протяжністю близько 850 метрів і площею близько 3 гектарів було оточене ровом шириною 16-18 метрів і глибиною 5 метрів.

Під час монголо-татарської навали Кремль був зруйнований, а потім відбудований заново. Але лише до середини XIV століття, за великого князя Дмитра Донського, дерев'яні стіни Кремля замінюються стінами та вежами з місцевого білого каменю. Саме з цього періоду в літописах часто зустрічається назва «Москва білокам'яна».

Втім, до XV століття, при Івана III Великому, і ця споруда довелося перебудовувати, оскільки стіни в буквальному сенсі слова «попливли». Для реставрації Кремля були запрошені італійські зодчі, і завдяки цьому він поєднує в собі кращі досягнення як російського, так і італійського архітектурного мистецтва. Так, за зразок неприступного зміцнення був узятий знаменитий замок Сфорца в Мілані, тоді як храми Кремля зводилися за суворими російським традиціям.

В якості основного матеріалу для будівництва було обрано обпалена цегла. Центром Кремля стала Соборна площа з розташованими на ній Успенським і Благовещенским соборами, Грановитой палатою, Архангельським собором - усипальницею російських князів і царів, а також дзвіницею Іван Великий. Ще одна велика перебудова Кремля відбулася в кінці XV - початку XVI століть, і з тих пір зовнішній вигляд цієї пам'ятки Москви практично не змінювався - за винятком кольору.

Справа в тому, що стіни московської фортеці, згідно з історичними описами і мальовничим зображенням, протягом багатьох століть залишалися білими. Обпалена цегла старанно білили: і заради збереження кладки, і в пам'ять про білокам'яної Кремлі Дмитра Донського. Вважається, що червоним Кремль було вирішено зробити за рішенням Сталіна в 1947 році - до святкування 800-річчя Москви. А перед тим, у ході II Світової війни, Кремль був унікальним чином замаскований. Фантастичний для того часу проект був розроблений групою академіка Бориса Иофана: на білих стінах були намальовані стіни будинків, чорні діри вікон, на Красній площі побудовані штучні вулиці; навіть Мавзолей Леніна був накритий ковпаком, що зображували будинок. Саме це допомогло превеликий пам'ятника історії і архітектури дійти до наших днів, не постраждавши від бомбардувань.

Варто також додати, що частина будівель на території Кремля до наших днів все ж не дійшла: наприклад, Палац цариці Наталії Кирилівни за рішенням знаменитого архітектора Бартоломео Растреллі був розібраний, а на місці скасованого Афанасіївського монастиря була розбита майданчик для парадів.

Проте, вежі і стіни Кремля з їх характерними зубцями, з'явившись до XVI століття, так і залишаються головним символом Москви і Росії.

Фото і текст Станіслав Сєдов і Сергій Семенов

Фото і текст   Станіслав Сєдов   і   Сергій Семенов

Віртуальний тур створений за підтримки Російського Географічного Товариства

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация