Московський вокзал (Санкт-Петербург)

  1. Історична довідка правити Мабуть, найпопулярнішим з вокзалів в Санкт-Петербурзі є «Московський»,...

Історична довідка правити

Мабуть, найпопулярнішим з вокзалів в Санкт-Петербурзі є «Московський», але він з'явився не першим в місті. Перед ним був побудований Царскосельский, нині Вітебський вокзал . Але так як, популярність залізниці в той час росла дуже швидко, було прийнято рішення з'єднати Санкт-Петербург і Москву залізничними коліями. Ну а раз є дорога, то повинні бути і вокзали. Тому з початком будівництва Миколаївської залізниці, приймається рішення і про будівництво вокзалів. Так, не просто вокзалів, а вокзалів близнюків і в двох містах за проектом архітектора Костянтина Андрійовича Тона починається будівництво. Вокзал нарікається «Миколаївським» - на честь правлячого в той час імператора Миколи-I. Все проходить успішно і з 1847 по 1851 рік вокзал зведений, як раз до урочистого відкриття 1 листопада 1851 нової гілки залізничних колій. Але випробувана вона була трохи раніше, спочатку по ній були перекинуті кілька полків російської армії, і відразу ж за ними дорогу перевірив сам імператор Микола-I. Виїхавши на поїзді 18 серпня 1851 року через Петербурга і через 19 годин прибувши на ньому в Москву.

Правила поведінки правити

І так 1 листопада, осінній день, урочисте відкриття і безліч людей бажаючих стати пасажирами, незважаючи на те, що вартість була не маленькою, та й процедура отримання квитка не такий вже простий. Той, хто бажає відправитися в Москву повинен був подати в поліцію особливе прохання і паспорт, дані з якого вносилися в спеціальну книгу і в ньому проставляється штемпель «до від'їзду залізницею перешкод немає» і тільки після цього людина допускався до кас, які в той час перебували на Троїцькому проспекті. При цьому поведінка на вокзалі теж було жорстко регламентовано. Треба відзначити, що деякі категорії громадян звільнялися від паспортного контролю, це були: діти, пасажири, що їдуть в заміські маєтки і дачі, селяни з продуктами на продаж і кріпаки при панів. Але суворі правила не знижували кількості бажаючих стати пасажирами, а в 1857 році багато хто з правил були взагалі скасовані імператором Олександром-II.

Першим начальником вокзалу ставати Микола Ілліч Миклухо-Маклай - батько знаменитого мандрівника. Квартира його розташовується в будівлі вокзалу, як і інших службовців залізниці. Так що вокзал і вдень і вночі під наглядом. Так само були відведені приміщення для апартаментів імператорської сім'ї. Сама будівля виконана в ренесансному стилі з годинниковою вежею, увенчивающей центральну частину вокзалу, високими вікнами і круглими декоративними колонами, що в цілому нагадує європейські міські ратуші 17-18 століть.

У зв'язку з продовженням зростання популярності залізниці, пасажиропотік зріс настільки, що в 1868 році була потрібна реконструкція вокзалу, внаслідок якої був прибудований двоповерховий флігель для прийому багажу, а праве крило знання було пов'язане з імператорськими покоями. Але треба зазначити, що, незважаючи на періодичні реконструкції та перебудови, фасад будівлі завжди залишався незмінним!

Після революції в 1921 році був перейменований в Жовтневий і лише в 1930 році отримав сьогоднішню назву «Московський вокзал».

До 50-річчя Жовтневої революції головний зал був відреставрований, так само був відкритий новий світловий зал, що збільшило площу на 2700кв.м. і встановлено пам'ятник В.І.Леніну.

Леніну

На сьогоднішній день «Московський вокзал» посідає третє місце в країні за обсягом пасажирських перевезень і є одним з найбільших в Росії, має підземне повідомлення зі станціями метрополітену - Площа Повстання і Маяковська . Нещодавно фасаду був відновлений його первісний жовтий колір, а трохи раніше бюст Леніна, замінений на бюст Петра-I. І, звичайно ж, не можна не згадати про настінної карти при погляді, на яку хочеться вибрати якусь точку на ній і тут же відправитися в подорож, відкрити для себе новий куточок в нашому світі або побувати ще раз там, де було добре і цікаво .

Цікаві факти правити

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация