Москва почала "підгодовувати" вагітних і дітей до трьох років

Фото: ІТАР-ТАСС

Столичні молочно-роздавальні пункти при поліклініках почали видавати продуктові набори - соки і молоко - вагітним москвичка і годуючим матерям, розповів M24.ru заступник мера Москви з питань соціального розвитку Леонід Печатников. Крім того, розширився список продуктів для малюків до трьох років. Крім "молочки" і сухих сумішей, їм тепер видають соки, каші, фруктові, овочеві та м'ясні пюре. Таким чином, категорій громадян, які отримують продуктову допомогу від уряду Москви, стало більше. Однак тепер на "прикорм" мають право тільки мами і діти з постійною "пропискою" в Москві. Раніше молочні продукти і сухі суміші отримували всі діти до двох років, навіть якщо у їх батьків була тимчасова реєстрація.

розширити список категорій, які отримують продуктову допомогу, вимагає федеральний закон "Про основи охорони здоров'я громадян", пояснив Леонід Печатников. "Прописка" - це теж вимога закону. "Ми привели московське законодавство у відповідність з федеральним, тому тепер до переліку потрапляють вагітні жінки, матері-годувальниці мами, а в раціон входить пюре і різні" прикорм ", - зазначив Печатников.

Він сказав, що кількість молочних продуктів не зменшилася - змінилися норми видачі. "У попередньому наказі коров'яче молоко належало дітям від нуля до року, а їм це протипоказано - можна тільки материнське або його замінник. Тому ми переглянули показання до призначення молока і молочних продуктів, при цьому визначили перелік, кому ми їх даємо", - розповів Печатников .

За його словами, в 2014-2015 рр. на додаткові продукти харчування виділено по 3 млрд рублів.

Дітям від нуля до п'яти місяців покладається 700 грамів сухої молочної суміші раз на місяць і 4,8 літра рідкої суміші раз в тиждень, після 6 місяців і до року норми зменшуються: 350 грамів сухої суміші раз на місяць і 2,4 літра рідкої раз в тиждень. З року до трьох дітям вже видають молоко, кефір і сир. Крім того, з 4 місяців малюки тепер можуть отримувати раз на місяць по літру фруктового соку і фруктового пюре, з 5 місяців - близько 2 літрів овочевого пюре і 400 грамів сухої каші. З 7-8 місяців діти стануть отримувати пюре м'ясо-рослинну (+1300 грамів) і пюре м'ясне (560 грамів). Вагітним жінкам тепер надають по 6 літрів молока на місяць і 2,6 літра соку. Годуючим мамам до 6 місяців - 8 літрів молока і 3,3 літра соку раз на місяць. При цьому отримувати продукти мами і діти можуть щодня.

Щоб отримати продуктовий набір, вагітні москвички повинні написати заяву на ім'я керівника жіночої консультації, де вони спостерігаються. До заяви потрібно додати ксерокопію паспорта, в тому числі, сторінки із зазначенням місця реєстрації. Отримати додаткове харчування для самого малюка або мами, що годує можна, звернувшись в поліклініку за місцем спостереження дитини. Матері також досить прикласти до заяви ксерокопію паспорта, а ось на дитину потрібні також копії свідоцтва про народження, поліса ОМС і свідоцтва про реєстрацію за місцем проживання. Відзначимо, що додаткове харчування можуть отримати тільки мами, які годують груддю, і тільки до того, як малюку виповниться 6 місяців. У ці півроку "підживлення" отримує тільки жінка, дитині починають видавати продуктовий набір вже після 6 місяців. Якщо ж мама не годує грудьми, вона не отримує соки і молоко на своє ім'я, зате малюк з народження має право на молочні суміші.

Тим часом, як розповів M24.ru голова комісії Мосміськдуми з соціальної політики і трудових відносин Михайло Антонцев, не всім батькам подобається, що молоко тепер частково замінили іншими продуктами. "Ми отримуємо багато дзвінків від мам, - сказав він. - По всій видимості, в різних пунктах роздають продукти по-різному. Потрібно видати сік, наприклад, а його не завезли - видають щось інше. Крім того, деякі видають товар на тиждень вперед, незалежно від його терміну придатності ".

За його словами, депутати Мосміськдуми проведуть моніторинг молочно-роздавальних пунктів столиці. Крім того, в найближчі дні буде направлено лист до департаменту охорони здоров'я з проханням розібратися з проблемами, що виникли.

При цьому депутат підтримав рішення московської влади про видачу дітям не тільки молока, але і інших продуктів. "Не завжди раніше діти споживали видається кількість молочних продуктів. А фруктові, овочеві, м'ясні суміші потрібні для гармонійного розвитку дитини", - заявив Антонцев.

У дитячій міській поліклініці №58, при якій знаходиться молочно-роздавальний пункт, M24.ru розповіли, що набір продуктів не варіюється, навіть якщо у дитини є алергія на якісь фрукти або овочі. "У нас є стандартний перелік, ми не вибираємо, видаємо за нормативами. Замінити одні продукти іншими не можна, так як постачають саме те, що прописано. Навіть при алергії на молоко заміну молока на кефір ми не можемо зробити, так як це нічим не регламентоване ", - зазначив співробітник поліклініки.

При цьому батьківська громадськість бурхливо обговорює в інтернеті ситуацію c заміною продуктів. "Видали 24 банки морквяного пюре на місяць, а у дитини на нього алергія", - пише користувач на одному з батьківських форумів.

Дерматолог дитячого відділення Науково-клінічного консультативного центру алергології та імунології Тетяна Овечкіна зазначила, що прорахувати загальне меню для всіх дітей неможливо, так як алергія проявляється індивідуально. "Найбільш алергенні цитрусові, шоколад, але у кого-то непереносимість молока, яблук, моркви, навіть на хліб буває алергія. Тому загальне меню не підібрати, все суто індивідуально", - сказала експерт. Таким чином, систему заміни продуктів в масштабі Москви створити практично неможливо.

Що стосується малюків, у чиїх батьків в Москві тимчасова реєстрація, директор Інституту соціальної політики та соціально-економічних програм Вищої школи економіки Сергій Смирнов вважає, що питання з ними можна вирішити за допомогою міжбюджетних трансфертів. "Уряд Москви може виставити рахунок рідному регіону батьків, і той заплатить. Але якщо в Москві знаходяться громадяни інших держав, вони повинні самостійно компенсувати витрати на забезпечення їх дітей харчуванням", - підкреслив він.

Наталя Савельєва

сюжет: проекти

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация