Моторошнуваті притчі про тварин з людським підтекстом

  1. «Скотний двір» - Джордж Оруелл (1945)
  2. «Кролики і удави» - Фазіль Іскандер (1982)
  3. «Хом'яки, або Про долю з рожевими пальцями» - Максим Мейстер (2006)

Незабаром вибухнула Друга світова, давши письменникові багату поживу для роздумів. Після перемоги над Німеччиною в серпні 1945 в світ вийшла його повість-притча "Скотний двір", яка майже відразу стала хітом. Хто знає, можливо, якби Оруелл висловив свої ідеї у вигляді класичного оповідання або есе, вони не отримали б такого поширення.

Письменницька техніка перенесення людських сюжетів і конфліктів в тваринний світ дійшла до нас з древніми міфами, народними казками і легендами Езопа. Проте, за кілька тисяч років вона не стала менш актуальною і дієвою.

Представляємо вашій увазі підбірку глибоких і захоплюючих повістей-притч про тварин, який відкривають нам очі на правду людського життя.

«Скотний двір» - Джордж Оруелл (1945)

Сатирична повість-притча від автора знаменитої антиутопії «1984». За сюжетом коні, свині, корови та інші тварини, що живуть на фермі, піднімають повстання, проганяють своїх господарів і починають вести господарство самостійно. Вони мріють побудувати суспільство загальної рівності і братерства, але поступово скочуються до тоталітаризму, переписують закони, які самі ж і придумали. Так, головне правило «Всі тварини рівні» в результаті перетворюється в знамениту фразу «Всі тварини рівні, але деякі рівніші, ніж інші».

Повість вважається сатирою на Радянський Союз 1917-1945 роки. У сюжеті прямо відображені такі події, як Жовтнева революція, індустріалізація, колективізація, сталінський терор 1930-х років, Велика Вітчизняна війна. Одні персонажі мають історичні прототипи - Леніна, Сталіна, Троцького, а інші уособлюють цілі класи - пролетаріат, духовенство, еміграцію, інтелігенцію і слухняну натовп.

«Людина - єдина істота, яка споживає, нічого не виробляючи. Він не дає молока, він не несе яєць, він дуже слабкий для того, щоб тягати плуг, він занадто повільний для того, щоб ловити кроликів. І все ж він верховний владика над усіма тваринами. Він жене їх на роботу, він відсипає їм на прокорм рівно стільки, щоб вони не мучилися від голоду - все ж інше залишається в його володінні ». майор

«Скотний двір» можна розцінювати як своєрідний відповідь радикалам-революціонерам, які мріють побудувати прекрасний новий світ на руїнах світу старого. На жаль, каже Оруелл, навіть саму прогресивну ідею можна зіпсувати і довести до абсурду, піддавшись ницим пристрастям і амбіціям, яким піддається будь-який, хто опиняється при владі.

До речі, в 1954 році за повістю було знято чудовий мультфільм, який вражає своєю актуальністю і до цього дня.

«Кролики і удави» - Фазіль Іскандер (1982)

«Кролики і удави» - Фазіль Іскандер (1982)

В одній далекій африканській країні склалося страшне за своїм укладу суспільство кроликів і удавів. Удави поїдають кроликів, піддаючи їх гіпнозу, а ті навіть не думають чинити опір. Кроликами управляє Король, який запевняє своїх підданих, що склався порядок непорушний і з ним важко сперечатися. Втіхою для кроликів служить мрія про смачною Кольоровий Капусте, яку кролячі вчені повинні ось-ось виростити. Але раптом з'являється бунтар, Вдумливий кролик, який розуміє, що ніяким гіпнозом удави насправді не володіють, і що це - всього-на-всього страх самих кроликів. Він вирішує відкрити своєму народові очі і покласти край диктатурі удавів ...

«Кролик, перероблений удавом, перетворюється в удава. Значить, удави - це кролики на вищій стадії свого розвитку. Інакше кажучи, ми - це колишні вони, а вони - це майбутні ми! »Великий Пітон

Повість Іскандера - місцями смішне, місцями - дуже сумне міркування про психологію народів і мас, про боягузтво і безстрашність, про новаторський підхід у вирішенні великих і важких завдань, про те, заради чого взагалі варто жити і вмирати. Сучасному читачеві текст може здатися трохи затягнутим і позбавленим чіткої структури, однак він дає багато поживи для розуму і налаштовує на приємний філософський лад.

Сучасному читачеві текст може здатися трохи затягнутим і позбавленим чіткої структури, однак він дає багато поживи для розуму і налаштовує на приємний філософський лад

«Хом'яки, або Про долю з рожевими пальцями» - Максим Мейстер (2006)

«Хом'яки, або Про долю з рожевими пальцями» - Максим Мейстер (2006)

Цю повість-притчу важко знайти в книгарнях, зате легко відшукати і скачати в мережі на різних літературних порталах . Написав її письменник, філософ і езотерик Максим Мейстер , Який в своїх творах намагається давати дуже яскраві і образні відповіді на непрості і дуже важливі питання: хто я? навіщо? що це за світ, в який я потрапив? що таке любов? чи є сенс життя? ..

Автор упевнений, що дати готову відповідь на ці питання неможливо, тому що кожен повинен знайти їх сам. Зате можна допомогти читачеві в пошуках, підказати, створити образ, дивлячись на який, людина раптом вигукне: "Ось воно як насправді!"

Головні герої повісті - хом'яки, які живуть в скляному лабіринті в лабораторії одного з московських НДІ. Їх життя схоже на День бабака - кожен день біганина по прозорим трубах від будиночка до годівниці і назад. За ними уважно спостерігають молодий лаборант і його наставник-професор. Увечері перед відходом вони беруть і садять хом'яків в клітини, попередньо одягаючи рожеві рукавички. Хом'яки звуть їх величезні обережні руки Долею з рожевими пальцями.

Після роботи працівники інституту йдуть додому, спускаються в метро і занурюються в щоденну міську метушню, а вранці їдуть назад на роботу. У міру читання повісті приходить усвідомлення, що і лаборанти, і їх оточення, і навіть ти сам - такі ж хом'яки в величезному лабіринті невидимого вченого. Найцікавіше починається тоді, коли один з хом'яків на ім'я Щасливчик раптом вирішує піти проти системи, відмовитися від нескінченної біганини по колу і ... зупинитися.

«... Моє тіло, як і у хом'яків, шукає їжі, самок, зручностей та сну, мій розум - кар'єри, поваги і визнання інших людей, а чого хоче ця невидима і невідома душа, якій, як кажуть багато, немає, але неясні бажання якої отруюють життя кожної людини-хом'яка? .. »

Повість зовсім невелика, при бажанні її можна осилити за пару годин. Рекомендуються до прочитання рефлектує особам, які часто задаються питанням, а для чого, власне, це все?

Автор: Ярослав Турів

джерело

Навіщо?
О це за світ, в який я потрапив?
О таке любов?
И є сенс життя?
Рекомендуються до прочитання рефлектує особам, які часто задаються питанням, а для чого, власне, це все?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация