Mount & Blade: Warband

Турецька кавалерійська RPG Mount & Blade вийшла в 2008 році, а перший додаток до неї, Warband, з'явилося лише через два роки. За цей час шанувальники гри зробили пару десятків різнокаліберних модов, а українці зі студії «Січ'» навіть порадували нас сюжетно-пороховий конверсією «Вогнем і мечем» з кіньми Богдана Хмельницького в одній з головних ролей. Чим же все це час займалися самі турки з TaleWorlds?

На перший погляд - нічим особливим. Більш того, людині з боку Warband може здатися маленьким і припізнилися аддоном. Суть гри не змінилася. Ми всі так само вибудовуємо свою кар'єру за заповітами старих добрих Sid Meier's Pirates! , Тільки замість Карибів, флібустьєрів і піратських патентів тут у нас суворе середньовіччя, степові бандити і феодальні війни.

, Тільки замість Карибів, флібустьєрів і піратських патентів тут у нас суворе середньовіччя, степові бандити і феодальні війни

Перед початком мережевого матчу потрібно вибрати фракцію і спеціалізацію персонажа (мечник, лучник, кінний лицар або кінний лучник), а під час самого поєдинку на рахунок падають гроші, за які дозволено прикупити нову екіпіровку.

У цю знайому формулу автори додали парочку на перший погляд нових інгредієнтів. Тепер ми вільні підняти заколот або самі очолити яку-небудь фракцію, збивши навколо себе відданих прихильників: останніх можна зробити своїми васалами. А ще тепер можна заводити романи з знатними дамами і навіть одружитися з ними. Виглядає це як помісь симулятора знайомств і політичної стратегії. Щоб дістати бажану руку і серце, вам доведеться знайомитися з батьками, вибивати запрошення на прийоми, перемагати на турнірах під захоплене дівоче улюлюкання і з виразом зачитувати поеми, які попередньо потрібно вивчити у менестреля в таверні. У підсумку шлюб можна зробити ефективною зброєю в політичних грі.

Однак на тлі фанатських модифікацій все це, на жаль, вчорашній день. У модах давно є практично все з перерахованого вище і навіть більше. Наприклад, фанатський додаток «Wedding Dance: Секс, війна і весільний танець» змусить турків густо почервоніти і відійти в сторонку зі своїми «романтичними» нововведеннями. А вже спроби надати кампанії якусь подобу зв'язкового сюжету (на самому початку проходження Warband ми стаємо учасником кількох заскріптованних подій) в порівнянні з нелінійної історією з «Вогнем і мечем» виглядають дитячим капусником.

Але варто звернути увагу на кнопку «мультиплеер» в головному меню, як все змінюється. У Warband з'явилася мережева гра, і саме це - його головне досягнення. Усього доступно сім режимів, в яких можуть зійтися до 64 осіб: крім участі в стандартних Deathmatch і Team Deathmatch, можна обороняти або, навпаки, штурмувати фортецю, захищати або руйнувати важливі об'єкти на карті, захоплювати і утримувати прапори.

Автори трохи поліпшили графіку і дизайн, допрацювали інтерфейс і навігацію, а де-не-де підлатали бойову систему: щити тепер захищають від стріл, навіть якщо вони просто висять на спині, а деморалізовані солдати вашої армії куди охочіше біжать з поля бою.

За цим ховається унікальний ігровий досвід - уявіть який-небудь Battlefield, тільки з конями, шашками і луками. І це, зауважте, не звичайне онлайнове фентезі - тут потрібно не жонглювати вміннями на «гарячих» клавішах, а реально ставити блоки, прикриватися щитом і замахуватися на скаку зброєю під різним кутом. А присутність кавалерії і облогових знарядь відкриває нові тактичні горизонти, вчитися доводиться прямо в бою.

Спочатку багато матчів на серверах Warband нагадували купу-малу: ряджені в обладунки люди рубали по першому зустрічному, погано розуміючи, що відбувається. Часом навіть складно розібрати, хто свій, а хто чужий. Але варто трохи вникнути в суть того, що відбувається і зайти на сервер, де грають досвідчені гравці, як від гри тут же починаєш отримувати задоволення.

Звичайно, багато хто бачив мережеве майбутнє Mount & Blade не зовсім таким - в ідеалі хочеться вибудовувати кар'єру на глобальній карті, змагаючись або об'єднуючись в союзи з живими людьми. Реалізувати таке складно, але можна - згадайте кооперативні кампанії в Napoleon: Total War. Крім того, дуже не вистачає системи прокачування мережевого персонажа, аналогічної тій, що є, наприклад, в Modern Warfare 2. Якщо в наступному аддоні розробники реалізують і це, ми готові почекати ще два роки.

Реіграбельность - так

Класний сюжет - немає

Оригінальність - так

Легко освоїти - немає

Виправданість очікувань: 70%

Геймплей: 8

Графіка: 6

Звук і музика: 7

Інтерфейс і управління: 6

Дочекалися? Перше офіційне і дуже нерівне доповнення до RPG-феномену Mount & Blade: з запізнілими добавками в одиночній грі і унікальним мультиплеєром.

Рейтинг «Манії»: 7,5

"Добре"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация