Мова каббали | Каббаліст Міхаель Лайтман - Part 3

Щоб зрозуміти рівень людини, ми наведемо тут вислів мудреців про строфі Послухаємо всьому висновок: перед Творцем трепещи й чини Його заповіді, бо в цьому вся людина, весь світ створений лише заради трепету перед Творцем Щоб зрозуміти рівень людини, ми наведемо тут вислів мудреців про строфі "Послухаємо всьому висновок: перед Творцем трепещи й чини Його заповіді, бо в цьому вся людина", весь світ створений лише заради трепету перед Творцем.

І слід зрозуміти, що це таке "трепет перед Творцем". [Рабаш, "Шлавей Сулам", "Мета групи (1.1)"]

Питання: Чому Рабаш починає саме з трепету ? Чому це найголовніше? Адже для того, щоб відчути трепет перед творцем , Має бути поступове розкриття Творця?

Відповідь: Справа в тому, що в лексиконі Рабаша, в його підході і методиці не було ніякої поступовості. Ні в чому!

Коли я привів до нього 40 нових учнів, він через пару днів сказав мені: "Іди і поясни їм, що вони повинні платити десятину за навчання". Але багато хто з них не працювали і не були одружені, на що він безкомпромісно заявив: "Повинні працювати! Якщо вони не працюють і не одружені, я їх не прийму, нехай йдуть". Він був дуже категоричний. Далі ...

Я повинен був стояти намертво, переконуючи його, що треба вчинити інакше: це нове покоління, нові люди, у них інша ментальність, нерелігійна среда, вони в цьому нічого не розуміють. Для них одружитися - все одно, що увійти до в'язниці, працювати - все одно, що піти на каторгу. Такий перехід буде для них нестерпний. Вони підуть вчитися в інше місце. Тому треба почекати, дати їм час на адаптацію.

І поступово Рабаш погодився. Я пишаюся тим, що мені вдалося їх відстояти. Все-таки вони дуже хотіли просуватися духовно і були готові на все. Не минуло й двох місяців, як всі вони побралися і влаштувалися на роботу.

Таким чином, стає зрозуміло, чому перша стаття Рабаша має таке ж різке початок, як і його вимоги по відношенню до своїх учнів.

Питання: Бааль Сулам в своїх працях ще більше розширює внутрішню роботу людини. Він вперше адаптує її для широкої публіки, незалежно від ментальності. Але поряд з цим використовує різні терміни і цитати з Тори. Як учні проникали через них?

Відповідь: Проблема в тому, що кабалісти не зважають на загальноприйнятими асоціаціями. Вони вважають, що всі розуміють сенс вживаних ними термінів. Тора для них - засіб виправлення душі. Під любов'ю мається на увазі любов до ближнього, що абсолютно не відповідає лексикону звичайної людини, що виріс на художній літературі. Можете уявити, як було важко учням Рабаша.

Я знаю це по собі! В принципі, я прийшов в кабалу з невеликим знанням івриту, але, тим не менш, у мене все це плуталося.

Питання: Тобто Рабаш не хотів міняти стиль мови? Наприклад, зараз ми намагаємося передати каббалу мовою, зрозумілою для простого середнього людини.

Відповідь: Неможливо замість усталених термінів вигадати інші. Тора - це методика виправлення людини, і має на увазі під застосовуваними в ній словами саме каббалістичний сенс. А то, що зараз люди стали вживати їх для своїх цивільних пояснень, романів з світського життя, - цього раніше ніколи не було.

Іврит називався святим мовою - "Лашон а-кодеш". На ньому говорили тільки про духовну роботі: як змінюватися людині на подобу Творця. Навіть в Стародавній Юдеї в побуті вживався арамейська або давньогрецьку мову, але не іврит.

У середні століття, у вигнанні, євреї стали говорити на ладіно, ідиш, арабською та іншими мовами. Тобто іврит вживався тільки для з'ясування духовної роботи.

Тому під усіма словами, які ми використовуємо в івриті, наприклад, "трепет", "любов", "наближення", "відторгнення", малися на увазі духовні параметри, а не фізичні дії. Точно так же, як в світі музики ми вживаємо італійські назви, або латинські назви - в медицині.

Всі терміни івриту чітко асоціювалися з духовними поняттями.

Чому це найголовніше?
Як учні проникали через них?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация