МТСБУ з початку року виплатила за страховщікoв-банкрутів більше 19,3 млн. Грн.

МТСБУ з початку року виплатила 19,3 млн МТСБУ з початку року виплатила 19,3 млн. Грн. за страхові компанії «Авіоніка», «ІнтерТрансПоліс», «Галактика», ФГ «Страхові традиції», «Лафорт», «Українська екологічна страхова компанія», які були визнані банкрутами.

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко запевнив, що як би не складалася ситуація, Бюро буде прикладати всі можливі зусилля, щоб кожен потерпілий зміг отримати законним шляхом страхову виплату в повному обсязі і якомога швидше.

Так, одна з новин ринку ОСАЦВ і страхового ринку в цілому - за рішенням суду розпочато процедуру банкрутства страхової компанії «Гарант-Авто» , Яка з весни 2014 року фактично припинила роботу і виконання своїх зобов'язань перед клієнтами, а в грудні того ж року виключена з членів МТСБУ.

Як повідомляв Форіншурер, Господарський суд Києва 19 вересня 2016 року порушив справу про банкрутство "Гарант-Авто". Тепер всі конкурсні кредитори страховика мають право подати свої заяви протягом 1 місяця з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. МТСБУ почало процедуру банкрутства «Гарант-Авто» ще в лютому 2016 року, подавши позов до суду за результатами проведених консультацій з Нацкомфінпослуг. А перша заява про порушення кримінальної справи було подано Бюро ще 28 січня.

Тільки апеляційна скарга (7-я), подана Бюро в травні, дала можливість буквально змусити суд все-таки порушити справу про банкрутство «Гарант-Авто», говорить Володимир Шевченко.

Схожа ситуація відбувається і навколо страхової компанії «НОВА», яка пішла з ринку по-англійськи в травні цього року. Обставини припинення діяльності СК «НОВА» настільки обурливі, що МТСБУ направила повідомлення про злочин і в МВС, і в НАБУ, і Генпрокуратуру, кажуть в Бюро. На жаль, жодну з цих структур не стурбувала ні доля клієнтів «НОВА», ні дотримання законності ведення бізнесу на страховому ринку.

Від райвідділу МВС Дирекція Бюро отримала відписку про відсутність підстав для початку кримінального провадження. Бюро не змирилося з таким рішенням, і подало скаргу в суд з вимогою зобов'язати слідчого райвідділу внести справу до єдиного реєстру кримінальних проваджень. Днями МТСБУ отримало повідомлення, що ця вимога задоволена і розраховує, що питання зрушиться з мертвої точки.

На думку МТСБУ всі ці історії показують, що державні структури не особливо хвилює доля клієнтів страховиків, які пішли з ринку, так і не виконавши своїх зобов'язань. Держава залишається абсолютно байдужим до цього важливого соціального питання, і не сприяє вирішенню проблем навіть в рамках існуючого правового поля.


Такі ситуації назавжди відійдуть у минуле, тільки коли буде прийнятий новий закон про ОСАГО, норми якого дозволяють набагато простіше і швидше робити МТСБУ виплати постраждалим від клієнтів неплатоспроможних і недобросовісних страховиків, впевнений Володимир Шевченко.

На даний момент у Верховній Раді зареєстровано два нових редакції проекту Закону «Про ОСАЦВ» (законопроекти №3551 і №3670). Крім змін, що стосуються введення електронного полісу і обов'язкового прямого врегулювання, обидві вони передбачають зміну норм щодо регламентних виплат за зобов'язаннями компаній, які втратили членство в МТСБУ.

Новий законопроект №3670 передбачає початок процесу виплат відразу ж після відкриття провадження про визнання страховика банкрутом або в разі його ліквідації. Це дає можливість постраждалим в ДТП значно скоротити терміни отримання компенсації: з кількох років до кількох місяців.


Крім того, в листопаді Президія МТСБУ погодив алгоритм здійснення виплат за страховиків-банкрутів , Які втратили членство в бюро, з їх внесків, що знаходяться у фондах бюро.

Розроблений алгоритм в першу чергу передбачає здійснення виплат за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю, в повному обсязі, а в другу чергу - за шкоду, заподіяну майну в розмірі оціненого шкоди, однак не більше граничної суми виплати на одного потерпілого. Граничну суму визначатиме президія МТСБУ на підставі поданих дирекцією даних і розраховується з урахуванням загальних зобов'язань страховика за поданими заявами на виплату відшкодувань і наявності залишку коштів його базового гарантійного внеску.

Завдяки введенню такого механізму, вважають в Бюро, потерпілі оперативно зможуть отримати страхову виплату, що підвищить довіру не тільки до обов'язкового автострахування та Моторному бюро, а й до всього страхового ринку. | Форіншурер

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация