Мучить печія при вагітності: як позбутися в домашніх умовах

  1. Як позбутися від печії при вагітності в домашніх умовах
  2. Як позбутися від печії при вагітності народними засобами

Стан вагітності - найпрекрасніший час в житті кожної жінки

Стан вагітності - найпрекрасніший час в житті кожної жінки. Але процес виношування дитини не тільки загадковий і хвилюючий, але складний і не завжди комфортний. У період вагітності більшість жінок відчувають певний дискомфорт і неприємні відчуття. Такий неприємністю може стати печія. У цій статті ми детально розберемо чому з'являється печія при вагітності, як позбутися в домашніх умовах і не допустити її появу.

Зміст статті

Як позбутися від печії при вагітності
в домашніх умовах

Приблизно половина жінок у стані вагітності скаржаться на печіння в грудині. Печія може виникнути на будь-якій її стадії, але найчастіше в другій її половині. Різкі болі і печіння в шлунку, схожі на «пожежа», кислий і неприємний смак на мові. Ці симптоми зазвичай тривають десять або п'ятнадцять хвилин, але можуть затягнутися і на кілька годин.

Головною причиною цієї напасті може бути зміна гормонів, що відбуваються в організмі, підвищення рівня прогестерону. Як правило, неприємні відчуття з'являються відразу після їжі і особливо посилюється при горизонтальному положенні. Частина їжі разом з кислотним середовищем перетікає назад в стравохід, що викликає гостре відчуття печіння і неприємні відчуття в грудині.

Шлунок і стравохід розділяє особлива перегородка, яка при нормальній функції після проходу їжі в шлунок закривається і перешкоджає попаданню кислоти назад в стравохід. Високий рівень гормону прогестерону сприяє розслабленню м'язів всього організму, і це необхідно, щоб знизити збудження матки. В процесі розвитку вагітності, матка значно збільшується в розмірах, затискаючи собою кишечник, що теж сприяє потраплянню кислого середовища в стравохід.

Наявність печіння ніяк не впливає на розвиток малюка, а просто доставляє неприємні відчуття вагітній жінці. Але лікарі не рекомендують намагатися перетерпіти печію - намагайтеся швидше впоратися з нею.

Причини, які сприяють появі неприємних відчуттів в грудині:

  • лікарські препарати, здатні додатково розслабити мускулатуру внутрішніх органів;
  • часті нахили, особливо відразу після прийому їжі. Якщо потрібно щось підняти, краще зробіть це руху присідаючи;
  • вживання деяких продуктів, що сприяють появі печії: кава, спеції, гострі страви, кислі і кисло-солодкі овочі, ягоди і фрукти, кисломолочні продукти, газована вода;

Більш докладно про причини появи, вплив печії на організм і деякі методи боротьби з нею розповість гастроентеролог Горгун Юлія Вікторівна:

Рекомендації щодо усунення печії:

  • Всі лікарські препарати по усуненню печії повинен призначати лікар, оскільки при неправильному застосуванні такі препарати можуть підвищити рівень кислотності в шлунку або нашкодити малюкові.
  • Під час вагітності краще всього носити вільний одяг, яка не тисне на лінію шлунка.
  • Спати краще всього на високій подушці, так, щоб верхня половина тулуба була піднята.
  • Також необхідно переглянути свій харчовий раціон, найкраще включити в нього здорові натуральні продукти. Цей реально може допомогти і поліпшити самопочуття вагітної жінки.
  • Останній раз їсти найкраще за чотири години до сну. Перед сном, якщо дуже хочеться їсти, можна випити склянку йогурту, кефіру і трохи порухатися.
  • Приймати їжу потрібно часто, п'ять або шість разів на день, але порції повинні бути невеликі.
  • Їду для вагітної найкраще готувати на пару або відварювати. Виключити з меню все смажене, а також кава і шоколад.
  • На час вагітності виключити з раціону будь-які напої з газом, будь-який чай або каву. Замість цих напоїв краще пити чисту воду, трав'яний чай, кисломолочні продукти.
  • У момент прийому їжі не слід її запивати, воду краще прийняти до їжі або після неї.
  • Після їжі найкраще пожувати пластівці з вівса, мигдаль, морква на тертці, приправлену сметаною, дуже хороший імбир.
  • Профілактика запорів дуже дієвий метод проти печії.
  • Найкраще «згасити» печію можна за допомогою молока або жирних вершків. Вони обволікають стінки шлунка, усуваючи неприємні симптоми.
  • Після прийому їжі можна використовувати жувальну гумку, яка знизить рівень кислотності шлунка.
  • Відразу після прийому їжі краще не приймати горизонтальне положення, краще якийсь час посидіти або походити по кімнаті.

Медичні препарати, які найкраще усувають відчуття печії:

  • Препарат Альмагель дуже ефективний препарат проти печії. Регулює рівень кислотного середовища, обволікає і захищає шлунок, зберігає його слизову поверхню. Дозволено на 2-3 триместрі після консультації з лікарем - він підкаже вірну дозування.
  • Ренні в своєму складі містить кальцій і магній, які при активній взаємодії кислотністю шлунка, усувають відчуття печії. Але у цього препарату є і негативна сторона: при дуже частому застосуванні є ризик негативного впливу на формування кісток дитини. На 1 місяці вагітності заборонений.
  • Препарат Гевіскон активно знижує рівень кислоти в шлунку, випускається в гелевом варіанті. В добу максимальна доза - 40 мл.

Але пам'ятайте - всі ці кошти можна застосовувати тільки після консультації з лікарем, який вас спостерігає. Тільки він зможе підібрати правильний засіб і дозування в залежності від ваших індивідуальних особливостей (з огляду на хронічні захворювання, вага, термін вагітності і т.п.). А іноді краще скористатися народними засобами.

Як позбутися від печії
при вагітності народними засобами

«Погасити» печію можна народними засобами:

  • дуже добре допомагає мед разом з сотами, при відсутності на нього алергічних реакцій, зрозуміло. Щоб прибрати почуття печії, краще потримати в роті або пожувати невеликий шматочок разом з воском;
  • свіже молоко або вершки, найкраще з максимальним відсотком жирності, також гарні для вирішення даної проблеми, можна додати кілька крапель будь-якої олії, приймати маленькими ковтками;
  • кисіль - дуже ефективний засіб від печії, тільки варить його потрібно з солодких ягід або фруктів. Краще приймати натщесерце перед прийомом їжі або після нього;
  • свіжозаварений м'ятний чай, свіжі молоденькі огірки, вівсяні або рисові пластівці, трав'яний відвар з полину - все це зможе на якийсь час позбавити від неприємного відчуття печії;
  • розчинена у воді питна сода - найефективніший і простий засіб проти печії. Сода відмінно нейтралізує кислотне середовище шлункового соку.
  • прибрати кислотну середу можна за допомогою мінеральної води, перед вживанням обов'язково потрібно прибрати газ;
  • шкаралупа курячих яєць також благотворно діє на кисле середовище шлунка. Для цього потрібно круто зварити яйця, шкаралупу подрібнити дуже дрібно в порошок, приймати кілька разів в день по половинці чайної ложці розмішавши в склянці води;
  • корінь імбиру також прекрасний засіб проти печії, шматочок імбиру дрібно подрібнити і приймати два рази на день під час їжі;

Найкращі природні засоби, які допомагають при печії

Можна знайти десятки і сотні порад проти печії, так що можна загубитися в розмаїтті і перепробувати купу продуктів, які виявляться марними. Щоб заощадити свій час пропонуємо вам загальноприйняті кращі варіанти засобів, які найчастіше виявляються ефективними.

  1. Активоване вугілля - чудовий, відмінний адсорбент! Притягує до себе все шкідливе і погане, в тому числі токсини, вступає в реакцію з соляною кислотою і «гасить» її вплив на самопочуття вагітної жінки. Активоване вугілля краще застосовувати періодично, оскільки часте застосування тягне за собою безліч побічних ефектів.
  2. Картопляний сік здатний зцілити пекучі болі за грудиною і нейтралізувати вплив кислоти на організм. Сік картоплі діє як антацидний засіб, обволікає стінки шлунка, заважаючи агресивному середовищі дратувати його. Такий сік можна тривало застосовувати без шкоди для здоров'я, але з урахуванням індивідуальної непереносимості.
  3. Натуральний мед - найдавніше засіб від печії. Його найкраще розчинити в теплій воді і приймати перед їжею. Можна смоктати чайну ложку меду відразу після їжі.
  4. Трав'яні склади - відмінний засіб проти печії. Найкраще борються з печією ромашка, м'ята і меліса. Відвари з цих трав сприятливо впливають на кислотну агресивне середовище шлунка, пом'якшують її вплив на організм, діють як антисептик і заспокоюють його. Єдиний мінус застосування відварів з трав - посилення вироблення секреції травного тракту.
  5. Ягоди калини червоної - це чай з калиною і варення з калини. При перших ознаках появи печії можна випити калиновий чай або з'їсти ложечку варення з цієї прекрасної ягоди.
  6. Банани містять в собі багато корисних речовин: цинк, вітамін В6, залізо, цинк, фолієва кислота. Завдяки його складовим, банан покращує роботу серцевого м'яза знімає набряки і значно покращує самопочуття вагітної.
  7. Горіхи і насіння однаково добре впливають на печіння і є «швидкою допомогою» від позбавлення неприємних відчуттів. Будь-які горіхи позитивно впливають на кислотність шлунка і стравохід. Є один мінус у цього кошти, діє він нетривалий час. Щоб не захопитися, прочитайте рекомендовані добові норми, які ми описували в статті « чи можна вагітним насіння «;
  8. Дуже хороший в боротьбі з палінням кальцій, оскільки входить до складу багатьох ліків, які застосовуються для усунення печії.
  9. Гречана крупа, дуже корисний продукт, прекрасно допомагає при печії. При відчутті печії, потрібно промити гречку в проточній воді, подрібнити її і вживати по одній столовій ложці. Також корисна і подрібнену вівсянка, найкраще приймати до їжі і запити великою кількістю чистої води.
  10. Морква дуже хороший засіб проти гіркоти і печіння, її можна застосовувати на будь-яких термінах вагітності. Морква найкраще натерти на дрібній тертці, за бажанням, можна приправити жирної сметаною.
  11. Корисна рослина Алое, сік якого має бактерицидні обволікаючі властивості, найкраще приймати його по одній чайній ложці відразу після їжі, але не довго.
  12. Морозиво - найсмачніший, солодкий і дуже ефективний спосіб «погасити» печію. Цей продукт містить в своєму складі молоко або вершки, що благотворно впливає на стінки шлунка. Перед вживанням, морозиво краще розтопити, а не є холодним.
  13. Насіння льону мають відмінні обволікаючі властивості. Це засіб в боротьбі з печією рекомендують навіть лікарі. Кілька ложок насіння льону залити окропом, настояти два або три години, приймати в теплому вигляді.
  14. Питна сода - найпростіший, дешевий, доступний всім спосіб усунути відчуття від печії! Трохи соди розчинити в трохи теплій воді і випити. Але це ефективний засіб може спричинити за собою негативні наслідки - може загостритися захворювання шлунка, якщо такі є.
  15. Добре допомагає при печії вересковий відвар. Для цього потрібно взяти 25-30 грамів сушеної трави і кип'ятити протягом декількох хвилин в невеликій кількості води, приблизно один стакан. Приймати засіб краще по одній столовій ложці перед кожним прийомом їжі.
  16. Деревій - прекрасний помічник при печії. Траву залити склянкою окропу, настояти, найкраще в термосі, приймати настій краще перед прийомом їжі по одному маленькому ковточку.

На вашій кухні безліч засобів, щоб позбутися від печії. Головне знати про них!

Будь-які засоби для усунення печії, будь то лікарські препарати або народні рецепти, не слід приймати безконтрольно, особливо вагітним жінкам! Краще порадитися з лікарем. Адже кожен організм унікальний і володіє виборчими властивостями до того чи іншого продукту.

Як бачите, існує багато народних секретів як позбутися від печії при вагітності в домашніх умовах за допомогою звичних продуктів. Головне, щоб обраний засіб, вам підходило і давало позитивний ефект! Перш, ніж приймати лікарські препарати або використовувати народні засоби, які знайдуться на будь-якій кухні, необхідно відвідати лікаря і отримати від нього детальну консультацію, щоб не нашкодити своєму організму і організму дитини. Тому що навіть звичних всім часник може стати небезпечним під час вагітності (докладніше про це в статті ).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация