Мускатний горіх: застосування в кулінарії

  1. Мускатний горіх: застосування в кулінарії Мускатний горіх являє собою серцевину кісточки плодів мускатного...
  2. Застосування в кулінарії мускатного горіха
  3. В якому вигляді використовувати мускатний горіх

Мускатний горіх: застосування в кулінарії

Мускатний горіх являє собою серцевину кісточки плодів мускатного дерева, що росте в тропічних країнах з вологим кліматом. У висушеному вигляді він виглядає як горішок овальної форми коричневого кольору, в розрізі якого можна побачити малюнок з хаотичних смужок темних і світлих відтінків. Екзотичний горіх, який використовували з найдавніших часів як лікарський засіб для зміцнення мозку, в VI столітті прижився і в європейських країнах, але вже як запашна пряність, яку використовували для ароматизації страв і спиртних напоїв. При цьому здавна було відомо, що мускатний горіх заспокоює нервову систему, підвищує апетит, лікує безсоння, шлунково-кишкові захворювання і статеві розлади. Адже він є джерелом вітамінів, мінералів, мікроелементів і ефірних масел, що робить блюдо не тільки смачним, але і корисним.

Сорти мускатного горіха

Сорти мускатного горіха

Відомо два сорти мускатного горіха - індонезійська і гренадской. Індонезійська горіх має яскраво-оранжеве забарвлення, високу концентрацію ефірних масел, глибокий насичений солодко-пряний смак і аромат і, відповідно, більш високу ціну. Індонезія лідирує по виробництву цієї спеції в світі, а індонезійські кулінари використовують в їжу навіть м'якоть плодів мускатного дерева, з якої виходить дуже смачний джем.

Гренадской горіх почали вирощувати з XVIII століття на острові Гренада англійці. Мускатний горіх з Гренади відрізняється жовтим кольором шкірки, м'яким смаком і більш доступною ціною.

Застосування в кулінарії мускатного горіха

Застосування в кулінарії мускатного горіха

Найчастіше мускатний горіх застосовується в приготуванні солодких страв - десертів, випічки , Коктейлів та алкогольних напоїв. Ця запашна приправа незамінна для ароматизації сирної маси, пудингів, тортів, печива, тістечок, кексів, кренделів, булочок і цукерок. Дуже смачними виходять домашні варення, джеми, повидло і компоти з додаванням мускатного горіха, що надає класичним домашнім солодощів оригінальний смак і тонкий аромат. Існують м'ясні, рибні, грибні та овочеві рецепти страв з мускатним горіхом, а в східній кухні цю спецію нерідко додають в супи, салати, рис і соуси. Мускатний горіх використовується і в харчовій промисловості для приготування ковбасних виробів, копченої або маринованої риби, томатної пасти, кетчупа, сиру, гірчиці, для ароматизації какао і шоколаду.

Мускатний горіх використовується і в харчовій промисловості для приготування ковбасних виробів, копченої або маринованої риби, томатної пасти, кетчупа, сиру, гірчиці, для ароматизації какао і шоколаду

Мускатний горіх дивовижно поєднується з гарбузом, капустою, морквою, помідорами, картоплею, цибулею-пореєм і шпинатом, з печеними фруктами і ягідним пюре, його часто використовують для консервування грибів і овочів. В італійській кухні великою популярністю користується паста з болонським соусом або соусом бешамель, до складу яких входить мускатний горіх, а в Середній Азії мускатним горіхом, змішаним з цукром, посипають часточки нарізаних фруктів. Цю спецію також додають в глінтвейн, кава, молоко, збиті вершки, шоколадні напої і морозиво. У європейській кулінарії мускатний горіх найчастіше використовується в німецькій, французької і англійської кухні. Італійці додають його в начинки для тортеллини і равіолі, а жителі Швейцарії ароматизують їм сирне фондю. Спеція допомагає засвоюватися молочним продуктам і полегшує переварювання м'яса.

Ця приправа входить до складу багатьох пряних композицій, до яких відноситься індійська гарам-масала і каррі, французька суміш quatre epices, марокканська композиція Ras el kanout і туніська qalat dagga. Мускатний горіх гармонійно поєднується з фенхелем, зеленим кардамоном, корицею, імбиром, гвоздикою, запашним перцем і куркумою.

В якому вигляді використовувати мускатний горіх

В якому вигляді використовувати мускатний горіх

Мускатний горіх можна купити в цілісному вигляді або у вигляді порошку, при цьому цільний горіх перед вживанням дроблять або натирають на спеціальній тертці, яка є на кухні у багатьох господинь. Мускатний горіх має дуже яскравим і сильним ароматом, перебиваючи слабші запахи, а в великих кількостях шкодить здоров'ю, тому рекомендована доза використання спеції на одну порцію - не більше 0,1 м

Додавати мускатний горіх в блюдо слід в кінці варіння, інакше воно набуває гіркуватий відтінок. Якщо він використовується для випічки, то рекомендується вводити його в тісто в процесі замісу. Натертий свіжий мускатний горіх використовують відразу ж, оскільки він дуже швидко втрачає свій неповторний аромат.

Раніше застосування мускатного горіха в якості приправи до страв було доступно виключно високопоставленим особам, тому мускатний горіх називали царським бобом. Зараз на кожній кухні можна побачити цю спецію, а домашні яблучні і вишневі пироги без аромату мускатного горіха здаються трохи прісними. Якщо члени вашої родини перед сном звикнуть пити тепле молоко з медом, мускатним горіхом, кардамоном і шафраном, вони забудуть про безсонні і похмурому настрої вранці!

Вибір редакції: страви з мускатним горіхом

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация