«Мусульман показують з дуже негативної сторони. І ми завжди виправдуємося ... »

5.09.2018

На церемонії відкриття КМФМК Шаймієв згадав, як придумав його створити під час поїздки в Канни

Вже 14-й за рахунком казанський міжнародний фестиваль мусульманського кіно відкрився напередодні в «Піраміді». Правда, на цей раз практично всі його заходи проходять далеко від центру міста, в РК «Рів'єра». Про те, в чиїй компанії з'явився на червоній доріжці перший президент РТ, чому церемонія відкриття ризикувала затягнутися до півночі, які рекорди лаконізму ставив Равіль Гайнутдін і хто з гостей фестивалю має найбільший успіх у журналістів, - в репортажі «БІЗНЕС Online».

Вже 14-й за рахунком казанський міжнародний фестиваль мусульманського кіно відкрився напередодні в «Піраміді» Фото:   gossov Вже 14-й за рахунком казанський міжнародний фестиваль мусульманського кіно відкрився напередодні в «Піраміді» Фото: gossov.tatarstan.ru

«ПРОСТО Миляуша ЛЯБІБОВНА ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВИХОДИТИ - ЦЕ ТОЧНО»

«А ось я японців взагалі не сприймаю», - скаржилася доросла дама своїм подругам. Справа була біля червоної килимової доріжки в розпал традиційної церемонії перед офіційним відкриттям вже 14-го за рахунком казанського фестивалю мусульманського кіно. Ополчилися жінки - судячи з усього, завсідники безкоштовних показів фесту - чомусь на одну з програм форуму під назвою «Дні японського кіно» і, в загальному, в цей момент були далекі від торжества гуманізму і толерантності, про що всі ці роки говорять учасники КМФМК.

Так що кореспонденту «БІЗНЕС Online» довелося знайти поглядом інших героїв, щоб відновити кількість і того й іншого в організмі, що було справою нехитрим. Ось поруч опинився хтось із китайських учасників фестивалю. Він дуже методично і зосереджено їв чак-чак - очевидно, робив це не без задоволення. Встановити походження ласощі в руках молодої людини було неважко - його тримали на підносах дівчата в національних костюмах, що зустрічали тих, хто проходив по килимовій доріжці. До речі, за панянками дуже строго стежила шеф конкурсів «Міс Татарстан» Ізольда Сахарова, здається, єдина з тут присутніх, кого не дуже цікавили власне герої фесту. Далі всіх порадував народний артист РТ, актор театру ім. Камала Ильдус Габдрахманов: 51-річний чоловік з'явився весь в чорному, в шкіряних рукавичках і з хвостиком в волоссі, зображуючи чи то Майкла Джексона, то чи байкера, то чи друга Кунг-фу панди, то чи партнера Стівена Сігала з айкідо. У будь-якому випадку виглядало все це ефектно і дуже позитивно. Нарешті, остаточно повірити в те, що казанський фестиваль - це торжество гуманізму і толерантності, змусили ефектні червоні шкарпетки композитора Ельміра Нізамова.

Уздовж доріжки традиційно зібралася сотня-інша глядачів, які, треба сказати, досить бадьоро зустрічали учасників і навіть відгукувалися на прохання ведучого помахати руками і пошуміти Фото: Сергій Єлагін Уздовж доріжки традиційно зібралася сотня-інша глядачів, які, треба сказати, досить бадьоро зустрічали учасників і навіть відгукувалися на прохання ведучого помахати руками і пошуміти Фото: Сергій Єлагін

Уздовж доріжки традиційно зібралася сотня-інша глядачів, які, треба сказати, досить бадьоро зустрічали учасників і навіть відгукувалися на прохання ведучого помахати руками і пошуміти. Напевно, було не так круто, як на недавньому семінарі Тоні Роббінса в «Олімпійському», зате на громадських засадах і голому ентузіазмі. «Просто Миляуша Лябібовна відмовляється виходити - це точно», - так мотивував конферансьє публіку, переважно старшого віку, на оплески. До речі, якщо вірити поданням, то Миляуша Айтуганова позбулася приставки «виконавчий» до своєї директорської посади на фестивалі, так що тепер офіційно може вважатися його повноправною господинею. Вона була в гарному настрої, не відмовляла бажаючим сфотографуватися, і це не дивлячись на деякі організаційні труднощі. Наприклад, не всім сподобався переїзд КМФМК в «Рів'єру» (там в цьому році і показують кіно, і влаштовують творчі зустрічі) - все-таки далеко від центру.

Деякі VIP'и тим часом проігнорували «килимову» церемонію. Міністр культури Ирада Аюпова вже рулювала всередині «Піраміди», а депутат Держдуми Ільдар Гільмутдінов скромно пройшов до входу, потрапивши по ходу пару раз в дружні обійми.

У підсумку, за суб'єктивним рейтингу «БІЗНЕС Online», самим стильним гостем червоної доріжки слід визнати Айдара Шаріпова. Цей молодий оператор, що вже встиг в місцевій пресі добре «проїхатися» по татарстанському кінематографу, на фестивалі представляє казахський фільм «Ласкаве байдужість світу», який брав участь в престижній програмі «Особливий погляд» Каннського фестивалю цього року. Мабуть, смокінг Шаріпов зберіг якраз з подібною церемонії на Лазурному Березі. Найефектнішим варто назвати вихід художника Данила Fay в шубі, а за неформальність потрібно заохотити заступник голови Держради РТ Римму Ратникова, яка частина шляху пройшла з телефоном у вуха, паралельно вирішуючи важливі державні питання, але не забуваючи при цьому посміхатися і кивати оточуючим.

З іменитих російських акторів перед публікою постали Ірина Алфьорова, Марат Башаров, Еммануїл Віторган Фото: Сергій Єлагін З іменитих російських акторів перед публікою постали Ірина Алфьорова, Марат Башаров, Еммануїл Віторган Фото: Сергій Єлагін

«Іскандер, А ЧОМУ ТЕБЕ СЬОГОДНІ ВЕСЬ ВЕЧІР НАЗИВАЮТЬ Марат Башарова?»

З іменитих російських акторів перед публікою постали Ірина Алфьорова, Марат Башаров, Еммануїл Віторган. На двох останніх варто зупинитися окремо. Справа в тому, що екс-дружина Башарова, в рукоприкладстві над якою звинувачували артиста кілька років тому, - це племінниця Віторгана. І тоді в пресі Еммануїл Гедеонович безсторонньо відзивався про Марата Алімжановіче. Мабуть, організатори про це не пам'ятали і, самі того не бажаючи, додали церемонії відкриття перчику.

В очікуванні перших осіб, спостерігаючи за потоком машин, які проїжджали повз «Піраміди», подумалось: було б здорово, зупинись зараз перед червоною доріжкою червоний же автобус 6-го маршруту з написом «Північний - річковий порт», в дверях якого, наприклад, « заєць »Башаров і« кондукторка »Алфьорова розіграли б акторський етюд.

Наш Бабай був на цей раз без Сакіне ханум, але з екс-гендиректором ЮНЕСКО Іриною Боковий Фото: Сергій Єлагін Наш Бабай був на цей раз без Сакіне ханум, але з екс-гендиректором ЮНЕСКО Іриною Боковий Фото: Сергій Єлагін

Але це на майбутнє, а поки з білою бехи вийшов Фарід Мухаметшин, після чого багато хто подумав, що препаті закінчена: ну хто може тут з'явитися крутіше, ніж глава татарстанського парламенту? Але ж ні, і ось приїжджає беззмінний президент казанського фестивалю шейх Равіль Гайнутдін зі значною групою підтримки, в яку входили, скажімо, Дамір Мухетдінов і Фарит фарисеї. Все, можна йти в зал? Ні! Потужною кодою церемонії червоної доріжки стала поява на ній Мінтимера Шаймієва. Наш Бабай був на цей раз без Сакіне ханум, але з екс-гендиректором ЮНЕСКО Іриною Боковий, яка приїхала в Казань на форум з міжкультурного діалогу.

У самому концертному залі «Піраміди» впадало в око те, що частина місць в партері була віддана під стільці і пюпітри для музикантів - церемонію відкриття супроводжував оркестр La Primavera Рустема Абязова. У буфеті між тим з полиць прибрали всі пляшки з алкогольними напоями, хоча карта бару лежала поруч з прейскурантом цін на чай, каву та випічку. «У вас карта бару сьогодні - це така оригінальна частина декору?» - поцікавився журналіст «БІЗНЕС Online». Виявилося, що ні - міцні напої цілком можна було замовити. Правда, справедливості заради варто відзначити, що бажаючих кореспондент так і не помітив.

У самому концертному залі «Піраміди» впадало в око те, що частина місць в партері була віддана під стільці і пюпітри для музикантів - церемонію відкриття супроводжував оркестр La Primavera Рустема Абязова Фото:   gossov У самому концертному залі «Піраміди» впадало в око те, що частина місць в партері була віддана під стільці і пюпітри для музикантів - церемонію відкриття супроводжував оркестр La Primavera Рустема Абязова Фото: gossov.tatarstan.ru

Поки народ ще займав свої місця, не можна було не помітити, як в районі балкона активно переміщалася в яскраво-блакитному брючному костюмі Аюпова. Мабуть, VIP-персон було так багато, що правильно всіх розсадити виявилося непростим завданням, яку Ирада Хафізяновна з товаришами все ж врешті-решт вирішила.

Ведучими церемонії відкриття стали головна нинішня зірка татарської театральної сцени Іскандер Хайруллін і актриса, продюсер Наталя Громушкіна, мабуть, більше відома як екс-третя дружина Олександра Домогарова. Найяскравіший момент їх конферансу був такий. Мабуть, хтось вирішив, що ведучим церемонії буде Башаров. Коли московський гість з'явився на сцені, то запитав Хайруллін: «Іскандер, а чому тебе сьогодні весь вечір називають Маратом Башаровим?» «Напевно, тому, що ми з тобою обидва гарні!» - такою була відповідь прем'єра Камаловского театру.

Нововведення цієї церемонії відкриття - головні офіційні промови були вимовлені не ближче до кінця, а на самому початку Нововведення цієї церемонії відкриття - головні офіційні промови були вимовлені не ближче до кінця, а на самому початку. Найбільшу офіційну з них, з елементами звіту про виконану роботу, виголосив спікер Мухаметшин Фото: gossov.tatarstan.ru

«НЕ ВИЗНАЧИЛИСЯ З мазхаб ДО КІНЦЯ, РІЗНІ ПЕРЕБІГУ сунітів і шиїтів І ТАК ДАЛІ»

Нововведення цієї церемонії відкриття - головні офіційні промови були вимовлені не ближче до кінця, а на самому початку. Найбільшу офіційну з них, з елементами звіту про виконану роботу, виголосив спікер Мухаметшин.

Що стосується музичних номерів, то вони були цілком хороші, що-що, а «зур концерт» на урядовому рівні в Татарстані влаштовувати вміють. Але ні співачка Зара, ні група «Бастан» з Казахстану, звичайно, не могли затьмарити виступу такого майстра художнього слова, як перший президент Татарстану. Мінтімер Шаріповіч був звично афористичний і підкреслено повторював одну й ту ж думку по-татарськи і по-російськи.

«Я вже один розучився ходити за час, поки ми займалися відродженням нашої спадщини», - жартував Шаймієв, представляючи колишнього гендиректора ЮНЕСКО Бокову, при якій Болгар і Свияжск увійшли в число об'єктів всесвітньої спадщини цієї організації. «Ну як з такими людьми не творити, не працювати, не шукати спільної мови ?!» - сказав держрадник РТ, звертаючись до колеги. Бокова ж на пристойній російській мові нагадала Шаймієва, що той «20-30 разів приїжджав до Парижа», і назвала першого президента РТ великим гуманістом.

Що стосується музичних номерів, вони були цілком хороші, що-що, а «зур концерт» на урядовому рівні в Татарстані влаштовувати вміють Фото:   gossov Що стосується музичних номерів, вони були цілком хороші, що-що, а «зур концерт» на урядовому рівні в Татарстані влаштовувати вміють Фото: gossov.tatarstan.ru

Після взаємного обміну люб'язностями і «маленького, але красивого» букета для міжнародного чиновника з Болгарії Шаймієв повернувся і до самого фестивалю. Виявилося, що його ідея прийшла до тоді ще голові республіки в ... Каннах, який Шаймієв відвідував в складі російської делегації: «Ходив, дивився зал, в якому відбувається Канський кінофестиваль. І тоді я сказав нашому оточенню: "Якщо є Каннський, чому не повинно бути казанського кінофестивалю?" І ось звідси пішла ця історія ».

Говорив держрадник РТ і про більш глобальні речі: «Я повинен сказати, що мусульманський світ дуже непростий ... Ми з вами знаємо, що він дуже неспокійний і різноманітний: не визначились з мазхабами до кінця, різні течії сунітів і шиїтів і так далі. Недоброзичливці завжди використовували, використовують ці протиріччя, намагаються їх підігрівати. Є різні течії, світ великий. Головне - намагатися зрозуміти один одного ».

Президент фестивалю шейх Гайнутдін був на цей раз на рідкість лаконічний для себе і говорив всього 7 хвилин, продовжуючи думку Шаймієва: «Мусульман показують з дуже негативної сторони. І ми завжди виправдуємося, що іслам - це релігія миру, релігія добра, релігія взаєморозуміння, релігія співпраці. Але, на жаль, деякі люди, які говорять, що є мусульманами, дають приводи для того, щоб звинувачувати іслам і мусульман. А ось ми свого часу зрозуміли, адже і мовою мистецтва, в тому числі і кіномистецтва, можна показати дух ісламу, показати відкритість ісламу. І ми зрозуміли: якщо ми будемо розвивати діалог, нас впізнають ».


До речі, треба віддати належне першому президентові РТ: він був присутній на церемонії майже до кінця, хоча це були досить виснажливі 2,5 години, а коли поїхала Бокова, то Мінтімер Шаріповіч, як справжній дамський угодник, знайшов співрозмовника в особі голови журі цього року, туркменської актриси, народної артистки СРСР Мая-Гозель Аймедова.

А на сцені Віторган і Громушкіна співали, Алфьорова та Башаров читали вірші. Останній дякував Аллаха за те, що той нарешті дав йому роботу в Татарстані, і просив журі звернути увагу на фільм «Мулла», який присутній в конкурсній програмі. Цікаво, що, за визнанням співробітників прес-служби фесту, при цьому найбільше заявок на інтерв'ю прийшло на американського актора Шона Стоуна, найцікавіше в біографії якого - це його батько, Олівер Стоун. Зате Стоун-молодший працює на Russia Today і навіть ніби як прийняв іслам. Мабуть, це ще одна прикмета нашого повернення до радянського минулого - запрошення нехай і не найвідоміших в світі культури американців, зате з прогресивними поглядами. Роль колективного «доктора Хайдера» на фестивалі віддана авторам фільму «Поле битви», де знімався Стоун-молодший, в якому розповідається про зустріч ветерана іракської війни з таксистом, біженцем з цієї країни.

А ще було оголошено, що відразу після церемонії тут же покажуть фільм - відкриття форуму, «Саякбай. Гомер XX століття »(Киргизія), одним з героїв якого став Чингіз Айтматов. Ідея справедлива, адже на серйозних кінофестивалях так і відбувається. Але зазвичай цьому передує лаконічне короткий відкриття, після чого і переходять до найголовнішого - до кіно. Напередодні ж після «зур концерту» мало у кого в десятій годині вечора залишалися сили на перегляд серйозної картини. «Завтра людям на роботу», - справедливо зауважив хтось в залі.

Все, можна йти в зал?
«У вас карта бару сьогодні - це така оригінальна частина декору?
Коли московський гість з'явився на сцені, то запитав Хайруллін: «Іскандер, а чому тебе сьогодні весь вечір називають Маратом Башаровим?
«Ну як з такими людьми не творити, не працювати, не шукати спільної мови ?
І тоді я сказав нашому оточенню: "Якщо є Каннський, чому не повинно бути казанського кінофестивалю?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация