Мусульмани відзначають Курбан-байрам

21 серпня всі мусульмани світу відзначають Курбан-байрам, інакше - свято жертвопринесення. Це одне з головних релігійних подій року. Свято закінчення хаджу - паломництва в Мекку і її околиці - відзначають через 70 днів після Ураза-байрам. В цьому році паломників від Володимирської області не було, проте кожен мусульманин мріє хоч раз відвідати Мекку. У Курбан-байрам мусульмани надягають кращий одяг, йдуть на службу. Жінки вхожі в мечеть, але більшість залишаються вдома і готують частування для сім'ї та гостей.

- Моя дружина зараз теж вдома накриває, готує на стіл, приїдемо з синами і будемо святкувати наше свято. Традиційно це випічка, біляші, пельмені, шурпа - багато дуже. Це все залежить від регіонів. У нас роблять традиційно і біляші, і локшину роблять з баранини, - розповідає голова товариства мусульман «Махалля» Рафаиль Хабібуллін.

Історія виникнення свята описується в Корані. Згідно священного писання, ангел Джабраїл з'явився до Ибрахиму уві сні і передав йому веління від Аллаха принести в жертву сина. Ібрахім відправився в долину Міна до того місця, де нині стоїть Мекка, і почав приготування. Його син не пручався, але плакав і молився. Це виявилося випробуванням від Аллаха, жертва сина була замінена бараном. Саме ця тварина приносять в жертву і по сей день.

- Зараз всевишній відчуває нас. Кожен забезпечений мусульманин, який має певні кошти, повинен принести в жертву тварину і роздати м'ясо нужденним, - пояснює імам-мухтасиб Володимирській області Азат-хазрат Мунавіров.


Автор: Євгенія Палагина

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация