Мусульманське свято Ураза-байрам в Петербурзі обернувся пробками і штурмом метро

  1. У вівторок президент Росії Дмитро Медведєв привітав мусульман зі святом Ураза-байрам. Відзначити це...

У вівторок президент Росії Дмитро Медведєв привітав мусульман зі святом Ураза-байрам. Відзначити це свято у соборній мечеті в Петербурзі зібралися 20 тисяч мусульман. Петербуржці зізнаються, що відчули себе "в національну меншину".

На історичній батьківщині президента Росії Дмитра Медведєва і прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна - в Петербурзі - Ураза-Байрам святкували трохи з меншим, ніж у Москві, але все ж помітним розмахом. У Москві 50 тисяч мусульман не помістилися в соборній мечеті, тому багато молилися стоячи на колінах на перекритому проспекті Миру.

"Сьогодні, після ранкової прогулянки по Петроградці відчув себе в національну меншину. Неначе моє місто здали без бою", - такі коментарі можна знайти в соціальних мережах.

За даними поліції, які наводить глава адміністрації Петроградського району Петербурга Костянтин Желудков , Для молитви в соборній мечеті на честь мусульманського свята прийшли близько 20 тис. Чоловік. "Увага! Частина доріг перекриті!", - інформує Костянтин Желудков через Twitter.

У вівторок президент Росії Дмитро Медведєв вшанував увагою урочисту для мусульман дату. "Завершення священного місяця Рамадан - час духовного очищення, творення і здійснення добрих справ", - повідомляє сайт Кремля.

У зверненні президента на цьому сайті також говориться, про значний внесок мусульманської умми Росії в зміцнення громадянського миру і міжконфесійної співпраці, виховання молоді на основі толерантності і необхідність відродження традиційних ісламських цінностей.

"Бажаю всім мусульманам Росії доброго здоров'я і щастя. Нехай у ваших домівках завжди панує спокій і достаток", - підсумував російський президент.

За даними, які наводить ресурс "Бухарський квартал Петербурга" перші переселенці-мусульмани з'явилися на берегах Неви відразу після заснування міста. Спочатку їх кількість було порівняно невеликим, але потім пішло в ріст з прискоренням. "Якщо на початку XIX століття в місті проживало лише кілька сотень мусульман, то в 1869 році їх число зросло до двох тисяч, а в кінці XIX століття перевищило 4 тис. Осіб", - повідомляють автори ресурсу.

Кількість мусульман в Петербурзі сьогодні експерти оцінюють в 20% від загального числа жителів. Як повідомляє Петростата, основний потік мігрантів-мусульман доводиться на вихідців з колишніх союзних республік - Казахстану, Азербайджану, Таджикистану і Узбекистану.


Разом з цим в Петербурзі стає все більше релігійно-культових мусульманських споруд. Зокрема влітку 2009 року в Приморському районі відкрилася друга за величиною мечеть Петербурга - Коломяжского, постанова про її будівництві вийшло в квітні 2005 року.

Примітно, що перша соборна мечеть, дозвіл на будівництво якої мусульманська громада Петербурга отримала в 1907 році, була відкрита тільки в 1920 році. При цьому в атеїстичні післяреволюційні роки богослужіння в мусульманських храмах не обмежувалися і не заборонялися.

Виділіть фрагмент з текстом помилки і натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация