Мусульманське НАТО, Саудівська Аравія очолила коаліцію

  1. Орфографічна помилка в тексті:

27 листопада 2017, 10:18 Переглядів: 27 листопада 2017, 10:18 Переглядів:   Мухаммед бен Салман очолив коаліцію, фото aif

Мухаммед бен Салман очолив коаліцію, фото aif.ru.

У неділю в Ер-Ріяді було офіційно оголошено про створення військової коаліції ісламських країн на чолі з Саудівською Аравією під командуванням колишнього високопоставленого командира пакистанських збройних сил. Це сталося на першій зустрічі міністрів оборони країн-учасниць коаліції.

Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммад ібн Салман, одночасно очолює оборонне відомство цієї країни, відкрив нараду Ісламської військової антитерористичної коаліції (Івате).

В офіційній заяві говориться, що "панісламської коаліція", в яку входить 41 країна з переважно сунітським населенням, буде координувати і примножувати індивідуальні зусилля цих країн в рамках глобальної боротьби з тероризмом і насильницьким екстремізмом.

"Зустріч (в столиці Саудівської Аравії) знаменує офіційний початок роботи Івате і зміцнює співпрацю та інтеграцію країн-учасниць коаліції", - йдеться в документі.

Утворення коаліції виявилося в центрі уваги в Пакистані, після того як колишній високопоставлений командувач пакистанських збройних сил Рахіль Шаріф був призначений першим командувачем Івате.

Звертаючись до учасників зустрічі в Ер-Ріяді, Шаріф пояснив, що Івате стане платформою для підтримки антитерористичних операцій членів коаліції за допомогою обміну розвідданими і нарощування потенціалу.

"На деяких членів нашої коаліції, які воюють з значними терористичними організаціями, чиниться величезний тиск через брак потужностей їх збройних сил і правоохоронних відомств", - заявив пакистанський генерал.

У той час як прихильники назвали коаліцію на чолі з Саудівською Аравією "мусульманським НАТО", скептики, включаючи скептиків в Пакистані, продовжують сумніватися в цілях коаліції, бачачи в ній угруповання, сформовану за конфесійною ознакою і спрямовану проти суперників в особі шиїтських Ірану, Сирії і Іраку.

Саудівська Аравія оголосила про формування ісламської коаліції зі штаб-квартирою в Ер-Ріяді в 2015 році, назвавши її місією боротьбу з тероризмом, і особливо протидія загрозі "Ісламської держави".

Тегеран з самого початку виступав проти цього, вважаючи, що створення коаліції направлено на посилення впливу Саудівської Аравії в регіоні.

Критики попереджають, що участь Ісламабада може засмутити шиїтська меншість країни і підірвати двосторонні відносини з Іраном, який має спільний кордон з Пакистаном протяжністю близько тисячі кілометрів.

Пакистанський Сенат, верхня палата парламенту, на минулому тижні став ареною чергових запеклих дебатів, коли члени опозиції закликали уряд не приймати на себе ніяких зобов'язань на недільній зустрічі в Ер-Ріяді без консультацій з парламентом.

Сенатор Фархатулла Бабар зазначив, що коаліція охоплює чотири ключові сфери: ідеологію, зв'язок, фінансування боротьби з тероризмом і збройні сили. Ці сфери, особливо ідеологія, можуть містити потенційні пастки і складності з можливими наслідками для Пакистану, заявив Бабар, згідно з місцевими ЗМІ.

Прем'єр-міністр Пакистану Шахід Хакан Аббасі, начальник штабу пакистанської армії генерал Камар Джавед Баджва, керівник головної служби розвідки ISI, а також інші чиновники в понеділок відвідають Ер-Ріяд на запрошення саудівського керівництва для важливих консультацій, хоча точні теми дискусій невідомі.

"Якщо Івате виявиться саудівської платформою для боротьби з геополітичними ворогами і просування ідей вузькоконфесійної характеру, то Пакистану краще триматися подалі від такої авантюри", - попередила в суботу провідна англомовна газета DAWN в редакційній статті.

Газета висловила занепокоєння з приводу заяви саудівського кронпринца, поширеного в п'ятницю, в якому він назвав верховного лідера Ірану "близькосхідним Гітлером".

В оголошенні, випущеному перед недільною зустріччю, коаліція Івате процитувала генерала Шаріфа, який заявив, що тероризм є найбільшим викликом, з яким зіткнувся мусульманський світ.

Генерал пішов у відставку в листопаді 2016 року. Його хвалять за ефективні операції по боротьбі з терористичними угрупованнями в Пакистані протягом трьох років, коли він був командувачем збройними силами.

Але лідери шиїтського співтовариства і незалежні критики в Пакистані засуджують уряд і Шаріфа за те, що він погодився зайняти пост керівника коаліції, побоюючись, що це може посилити міжконфесійні конфлікти в країні.

Пакистан завжди проходив по тонкій грані, намагаючись підтримувати баланс між його сусідом, Іраном, і Саудівською Аравією. Саудівське королівство приймає сотні тисяч пакистанських експатріантів і є ключовим джерелом поставок нафти Ісламабаду з відстроченням платежів та грантів, спрямованих на надання допомоги традиційно потерпає економіці Пакистану.

Пакистанський уряд, в умовах величезного тиску всередині країни, в 2015 році відмовилося приєднатися до очолюваним Саудівською Аравією військових операцій проти шиїтських повстанців Хуті в Ємені, яких підтримував Іран. Парламент заборонив тодішньому прем'єр-міністру Навазу Шарифу брати участь в цій операції, заявивши, що втручання Пакистану в конфлікт в іншій країні, може погіршити міжконфесійну напруженість всередині країни і засмутити друзів Ісламабаду в ісламському світі.

Нагадаємо, МЗС Ірану звинуватив Саудівську Аравію в веденні "агресивних воєн" .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Мусульманський аналог НАТО: ісламські країни створили велику військову коаліцію". інші Інші країни дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация