Музеї Московського Кремля: - Перша Світова війна: забуті подвиги, герої і нагороди російської армії. "Про доблесті, про подвиги, про славу ..."

  1. СПОНСОРИ

Парадний вестибюль Державної Збройової палати Московського Кремля

Організатори: Музеї Московського Кремля

Виставка, присвячена сторіччю початку Першої Світової війни, заснована на меморіальних предметах із зібрань Збройової палати Виставка, присвячена сторіччю початку Першої Світової війни, заснована на меморіальних предметах із зібрань Збройової палати. Понад п'ятдесят рідкісних пам'ятників і фотодокументів нагадують нам про подвиги російських солдатів і офіцерів, військової і цивільної доблесті, виявлених під час Першої світової війни кращими представниками всіх шарів російського суспільства.

Коли в 1917 році виникла загроза наступу німецьких військ на Петроград, з царських палаців в Збройна палата були перевезені скарби, що належали імператорського прізвища, а також нагороди і орденські реліквії з Капітула Російських орденів. Царські коштовності, державні нагороди, твори мистецтва були врятовані Збройової палатою: спочатку в 1918 році під час боїв за Кремль, потім в складний період 20-30-х рр., Коли молода радянська влада, що потребувала іноземній валюті, була готова за безцінь продавати цінності Російської корони.

На виставці представлені в першу чергу бойові нагороди: ордени і медалі, якими нагороджувалися російські офіцери і солдати. Серед них солдатські георгіївські хрести, найвищі ордени Російської імперії генералів і офіцерів російської армії, включаючи вищу нагороду за військову доблесть - орден Святого Георгія; нагородну Георгіївський та Анненським зброю. На виставці демонструються і іноземні нагороди, деяких з яких удостоювалися і російські війни. Велика частина цих нагород надійшла в музей в 1918 році в складі Капітула Російських орденів, в їх числі і статут відзнаки Святої Рівноапостольної Княгині Ольги, яким передбачалося нагороджувати виключно жінок за заслуги "на різних теренах державного і суспільного служіння, а так само до подвигів і трудів їх на користь ближнього ". Експозиція включає фотографії з Державного архіву Російської Федерації, на яких відображені герої війни. Серед них як прославлені полководці: знаменитий генерал А.А. Брусилів, генерал-майор І.М. Костін, так і звичайні офіцери, і солдати, удостоєні нагород за подвиги, здійснені ними на полях битв.

Ряд пам'яток, представлених на виставці, безпосередньо пов'язаний з історією царської родини. Сам цар Микола II в серпні 1915 року став головнокомандувачем російської армії, взявши на себе пряму відповідальність за загальне військове становище Росії, все удачі і поразки російської армії. На виставці можна побачити знамените пасхальне яйце, виготовлене фірмою К. Фаберже до Великодня 1916 року, подароване імператором Миколою II своїй дружині, імператриці Олександрі Федорівні. Одним з небагатьох збережених і дійшли до нас меморіальних предметів є кавалерійський офіцерський палаш, що належав Великому князю Сергію Михайловичу Романову, який під час війни був генерал-інспектором артилерії при Верховному головнокомандуючому.

Підтримку армії і жертвам війни надавали всі члени царської сім'ї. Мати Миколи II, вдовуюча імператриця Марія Федорівна, очолювала Російське товариство Червоного Хреста, займалася влаштуванням госпіталів, санітарних поїздів і санаторіїв для поранених. Старші доньки царя - Ольга і Тетяна - разом з матір'ю, імператрицею Олександрою Федорівною, стали сестрами милосердя, організовували збір коштів і допомогу біженцям, воїнам-інвалідам та іншим потерпілим; молодші - Марія і Анастасія - відвідували поранених в госпіталях, брали участь у громадських заходах для збору необхідної їм допомоги. На виставці показані нагороди, яких удостоювалися рятували поранених лікарі, сестри милосердя і санітари, - відзнаки ордена Червоного Хреста, - а також фотографія з великими княжнами в солдатському лазареті.

У радянський період Перша світова війна виявилося викресленої з історії, про неї в кращому випадку писали як про несправедливу "Імперіалістичної війні", в розв'язанні якої Росія була так само винна, як і інші капіталістичні держави. Виставка надає можливість широкої публіки відкрити невідому сторінку історії цієї війни і переосмислити своє ставлення до неї.

СПОНСОРИ

При підтримці:

Інформаційні партнери:

Інформаційні партнери:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация