Музей Армії в Парижі

Музей армії Франції, знаходиться в Будинку Інвалідів (побудований за наказом Людовика XIV для інвалідів воєн). Розташований в самому центрі Парижа (перейти Сену від колеса огляду і пройти один квартал вправо) і вважається одним з кращих військово-історичних музеїв Франції

Будинку Інвалідів

Musée de l'Armée - це цілий військово-історичний комплекс, фактично складається з декількох музеїв різних епох, постійних і змінних тематичних виставок.

Могила Наполеона I в Будинку Інвалідів

Музей Армії відкрився в 1905 р в результаті злиття музею артилерії і музею історії армії.

Музей Армії і Будинок інвалідів, Париж

музей артилерії
Музей артилерії, заснований в 1871 р, успадкував в свою чергу дві найвідоміші колекції: збори рухомого майна французької корони (фр. La collection du garde-meuble de la Couronne) і збори обладунків та зброї принців Конде (раніше виставлялася в замку Шантийи). З 1852 р колекція музею артилерії обгрунтовується в Будинку Інвалідів, постійно збагачуючись за рахунок експонатів Національної Бібліотеки, Лувра, Венсенського музею артилерії, Паризького монетного двору, колекції замку Пьерфон, а також за рахунок численних приватних пожертвувань.

Музей історії армії
Музей заснований в 1896 році компанією La Sabretache, президент якої (художник Едуард Детай - фр. Edouard Detaille) мріяв створити такий музей на основі власної колекції, взявши за модель історичні зали Паризької Всесвітньої виставки 1889 року.

Пам'ятки музею:

Розділ стародавнього озброєння (Armes et Armures Anciennes)
Паризький музей армії володіє третьою в світі (після віденського і мадридського музеїв) колекцією зброї та обладунків. Колекція покриває широкий історичний період: від палеоліту до середини XVII століття. У музеї виставлено близько 2500 обладунків та предметів зброї. Здебільшого це французьке зброю, але представлені також і інші європейські країни, так само як і країни Близького і Далекого Сходу (Оттоманська імперія, Персія, Індія, Китай і Японія).

Серед експонатів варто відзначити парадні обладунки французьких королів (Генріха II, Генріха IV, Людовика XIII і Людовика XIV), колекцію французького портативного стрілецької зброї XVII століття. ..

Розділ Нового часу (1648-1792)
Розділ охоплює період від Людовика XIV і практично до Французької революції. Період характеризується різкими змінами в структурі французької армії.

Уже за Людовіка XIV армія реформується, вибудовуючи чітку ієрархію військових чинів. З 1680 року запроваджується обов'язкова для всіх уніформа, Французька армія бере участь у Тридцятилітній війні.
Під час царювання Людовика XV у Франції з'являється перше стандартне зброя - рушниця 1717 г. З ним французькі солдати пройдуть Війну за австрійську спадщину.
За Людовіка XVI армія стає більш професійною, чіткість військового статуту і технічний прогрес - ось два основних інгредієнта, які виховали майбутніх солдатів французької революції. За час царювання Людовика XVI Франція бере участь в американській Війні за незалежність.

  • зал антикварної зброї XVII-XVII століть - піки, алебарди, крем'яні рушниці ...

Розділ Нового часу (1792-1871)
Розділ описує історію французької армії від Великої Французької Революції до Паризької комуни.
Як цікавих експонатів можна відзначити капелюхи Наполеона - великий полководець змінював свою знамениту капелюх приблизно раз на місяць, що за час його правління склало приблизно 170 капелюхів. На сьогоднішній день збереглося близько 20 капелюхів Наполеона, 6 з них зберігаються в паризькому музеї армії.
У розділі також представлена ​​генеральська форма Наполеона, яку полководець носив під час свого Італійського походу, його ж шабля з битви при пірамідах під час Єгипетської кампанії. Будучи Першим Консулом імперії, Наполеон заснував почесне зброю, яким нагороджувалися солдати, що проявили героїзм під час бою. Багато з цих предметів зберігаються також в музеї. Серед інших експонатів наполеонівської епохи в музеї знаходиться намисто Почесного легіону імператора, його шпага з битви під Аустерліцем, а також один із знаменитих сірих сюртуків Бонапарта.
Реставрація монархії, точніше, царювання Карла X і Луї-Філіпа знаменуються колоніальними походами французької армії. У музеї представлена ​​форма французького Африканського корпусу, створена з яскраво вираженими східними мотивами.
Під час Другої імперії Наполеон III зробив технічне переоснащення армії, що змусило говорити про неї як про гідного нащадку Великої Армії Бонапарта. До цього часу відносяться Кримська війна, війна в Італії і Мексиці, утихомирення Алжирських колоній, Сирійська і Далекосхідного Східна кампанії.
Закінчується розділ розповіддю про війну 1870-1871 років і початком Комуни.

Розділ двох світових воєн
У цьому розділі розповідається історія армії з 1871 до 1945 року: III Республіка і режим Віші, Перша і Друга світові війни. Не тільки французька армія показана в цьому розділі: крім красивій уніформи царської Росії, в музеї представлені форми практично всіх воюючих у світових війнах армій.

18 червня 2000 року - в день 60-річчя призову Шарля де Голля до французькому народу - відкрилися нові зали, присвячені Другій світовій війні.

18 червня 2000 року - в день 60-річчя призову Шарля де Голля до французькому народу - відкрилися нові зали, присвячені Другій світовій війні

зали Другої Світової війни в музеї

А з липня 2006 року розділ повністю перебудований, істотно розширилася колекція, присвячена III Республіці і кінця Першої світової війни.

У музеї є спеціальні розділи, присвячені:

  • артилерії
  • прапори, прапори, як французькі так і трофейні
  • моделі солдатиків, для любителів військової мініатюри
  • батальний живопис
  • російська колекція, регалії Російської Імператорської армії

Музей відкритий щодня крім першого понеділка кожного місяця. Вихідні 1 січня, 1 травня, 1 листопада і 25 грудня.

Години роботи музею:

влітку (1 квітня - 30 вересня) з 10:00 до 18:00
взимку (1 жовтня - 31 березня) з 10:00 до 17:00
по вівторках музей відкритий до 21:00

Музей рекомендується для самостійного відвідування. Як відвідати Музей армії, ціна квитків, екскурсії, виставки?

  • www.musee-armee.fr/ru/comingtothemuseum/openingtimesandprices.html

Тимчасові тематичні виставки в музеї.

  • Перша Міровоая війна
  • секретні війни (З 12 жовтня 2016 по 29 січня 2017). КДБ, ЦРУ, Мі-6, зброю і спецтехніка ... Друга Світова і «холодна війна» ...

Секретні війни і спецоперації. ЦРУ-НКВД-КГБ-ШТАЗІ

Російська тематика музею.

У Музеї чудова колекція, російський розділ, присвячений Російської Імператорської Армії і «Легіону Честі». Багато російські офіцери, опинившись у Франції, передали сюди свої мундири, погони і особисті речі. Початок був покладений в 1953 році. На 1955 року російське зібрання налічувало 45 манекенів.

Русский розділ (Колишній Окремий зал), історія формування та опис колекції під час його утворення.

Русский розділ в 1955 р, історія формування експозиції

Ну і звичайно, яка Друга Світова війна не обходиться без російських ватників 🙂

Музей Армії в Парижі, радянські партизани

Як відвідати Музей армії, ціна квитків, екскурсії, виставки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация